Ведення декількох касс в «1С:Бухгалтерії 8»

Друк

Добридень! Я працюю на підприємстві (загальна система оподаткування), основний вид діяльності якого — надання послуг. Оплата за послуги відбувається в різних точках міста (це не відокремлені підрозділи), а каса підприємства знаходиться в головному офісі.

Підкажіть, чи можна вести кілька кас в «1С:Бухгалтерії 8», щоб при цьому касові документи були з різними номерами та префіксами (виходять повністю окремі каси)?

Ю. Смельник, м. Харків

Відповідає Ганна САРАЄВА

 

Так, цю можливість в «1С:Бухгалтерії 8» передбачено. Щоб нею скористатися, вам потрібно зайти у «Настройки параметров учета» (меню «Предприятие → Настройки параметров учета») і на вкладці «Прочийаналитический учет» уключити опцію «Вести аналитический учет денежных средств по обособленным подразделениям» (рис. 1), після чого зберегти зміни, натиснувши на кнопку «ОК».

Аналогічну опцію потрібно включити і в настройці облікової політики підприємства — див. рис. 1 (меню «Предприятие  Учетная политика  Учетная политика организаций»).

Завдяки включенню опції в настройках параметрів обліку у плані рахунків у рахунка обліку грошових коштів з’явиться ще одне субконто «Обособленные подразделения» (рис. 2).

Стосовно заповнення касових документів. У результаті проведених змін у настройках облікової політики підприємства у видаткових та прибуткових касових ордерах щодо організації, для якої було включено можливість ведення обліку за відокремленими підрозділами, з’явиться новий реквізит «По обособленному подразделению» (рис. 3). У такий спосіб ви отримаєте можливість зазначати в касових документах потрібну вам касу. Заповнення решти реквізитів документа залишається незмінним.

Таким чином, облік в інформаційній базі, як і раніше, вестиметься щодо одного підприємства, але при цьому ви отримаєте можливість вести кілька кас і нумерація в касових документів буде окремою. Крім того, ви зможете формувати касову книгу окремо щодо кожної каси (рис. 4).

 Успіхів у роботі!

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі