Як в «1С:Бухгалтерії 8» відобразити переплату ПДФО

Друк

 Підкажіть, як в «1С:Бухгалтерії 8.2»  відобразити переплату податку на доходи фізичних осіб (ПДФО)?

М. Слива, м. Ужгород

Відповідає Вероніка НЕКРАСОВА,

 

Розглянемо із самого початку порядок дій у разі переплати ПДФО і для цього скористаємося таким прикладом.

Приклад

При виплаті заробітної плати за березень 2013 року помилково до бюджету було перераховано суму ПДФО в розмірі 670 грн. замість 650,70 грн.

Розрахунок сум ПДФО відбувається в документі «Начисление заработной платы», а відображення перерахування ПДФО оформляється двома документами. Перший документ — «Зарплата к выплате организаций» з видом операції «Очередная выплата» (рис. 1), при цьому не повинна враховуватися сума переплати з ПДФО.

Другий документ — «Платежное поручение исходящее» з видом операції «Перечисление налогов/взносов по заработной плате» (рис. 2).

Щоб відобразити суму переплати ПДФО, виконаємо такі дії:

1. Заповнимо документ «Зарплата к выплате организаций» з видом операції «Перечисление ПДФО (без выплаты зарплаты)». Документ потрібно заповнити за характером виплати, потім уручну в колонці «Налог» відкоригувати суму ПДФО (зазначити суму переплати), колонка «Доход» залишається порожньою. Оскільки облік ПДФО є персоніфікованим, то суму переплати показуємо щодо конкретного працівника або працівників (рис. 3).

2. На підставі створеного документа «Зарплата к выплате организаций» уведемо «Платежное поручение исходящее» з видом операції «Перечисление налогов/взносов по заработной плате» (рис. 4).

Виконавши послідовність описаних вище дій, ви отримаєте в базі коректно відображену переплату ПДФО. Завдяки цьому суму переплати буде автоматично відображено в регламентованому звіті за формою № 1ДФ. На рис. 5 наведено фрагмент сформованого звіту за формою № 1ДФ, різниця між графою «4а» і «4» становитиме 19,30 грн. — це й є сума переплати ПДФО.

Для того щоб урахувати переплачену суму ПДФО в наступних періодах, документ «Зарплата к выплате» за квітень 2012 року слід оформити з видом виплати «Очередная выплата с погашением долгов» (документ заповнюють за характером виплати).

Далі, як завжди, оформляємо платіжне доручення на перерахування податку на доходи.

У разі недоплати ПДФО виплата зарплати оформляється з урахуванням фактично перерахованої суми податку у звичайному режимі, а в наступному звітному періоді недоплачена сума ПДФО враховується за допомогою документа «Зарплата к выплате» з видом виплати «Очередная выплата с погашением долгов».

 

Успіхів у роботі!

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі