У контрагента змінився номер платника ПДВ

Друк

 Підкажіть, що робити у «1С:Бухгалтерії 8» в ситуації, коли у покупця змінився номер свідоцтва платника ПДВ, а взаєморозрахунки з ним не закрито.

О. Розгіна, м. Суми

Відповідає Вероніка НЕКРАСОВА

 

У цьому випадку в «1С:Бухгалтерії 8» потрібно створити нового контрагента з новими податковими реквізитами. Закономірне запитання: що ж робити із заборгованістю такого контрагента (якщо вона є)? Усе доволі просто, ми перенесемо заборгованість за допомогою документа «Корректировка долга».

Наприклад, із покупцем, в якого змінилися податкові реквізити, було укладено договір за простою схемою. На момент зміни податкових реквізитів ми отримали від покупця оплату, але відвантаження ще не здійснили.

Для того щоб у довіднику «Контрагенты» швидко створити новий обліковий запис контрагента зі зміненими реквізитами, скористаємося механізмом додавання нового елемента шляхом копіювання старого. Виділимо в довіднику контрагента, чиї реквізити потрібно змінити, і натиснемо на кнопку «Добавить копированием» (рис. 1). У вікні, що відкрилося, зазначаємо назву контрагента та змінюємо значення в реквізиті «Номерсвидетельства плательщика НДС», записуємо внесені зміни і створюємо договір з контрагентом.

Контрагента створено, переходимо до перенесення заборгованості.

Створюємо новий документ «Корректировка долга» з видом операції «Перенос задолженности». Заповнюємо документ таким чином:

— показник «Тип контрагента» ставимо у значення «Покупатель»;

— у реквізиті «Контрагент» вказуємо контрагента зі старими реквізитами;

— у графі «Получатель» — того ж контрагента, але вже з новими реквізитами;

— на закладці «Кредиторская задолжен­ность» натискуємо на кнопку «Заполнить», варіант «Заполнить остатками по взаиморасчетам». У результаті табличну частину буде заповнено інформацією про заборгованість (рис. 2).

Документ можна проводити. Сформовані проводки показано на рис. 3.

Важливо! Якщо в договорі використовується складна схема і проводки з ПДВ сформувалися за першою подією — оплатою, документи слід відкоригувати (відсторнувати) і виписати на нового контрагента.

 

Успіхів у роботі!

App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі