Бухгалтерський тиждень, вересень, 2018/№ 37

 • Експорт олійних культур сільгоспвиробниками: ПДВ — за ставкою 0 % Закон України від 22.05.18 р. № 2440-VIII «Про внесення зміни до підрозділу 2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України <…>»
 • Антирейдерський земельний закон, або Впорядкування користування масивом земель Закон України від 10.07.18 р. № 2498-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні»
 • «Умовні» ПЗ при ПДВ-анулюванні нараховують не завжди Лист ДФСУ від 23.07.18 р. № 3237/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Округлення у чеку РРО: яку суму зазначати в податковій накладній Лист ДФСУ від 23.08.18 р. № 3707/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Орендуєте житло для працівника — сплатіть ЄСВ, ПДФО та військовий збір Лист ГУ ДФС у Харківській обл. від 29.08.18 р. № 3755/ІПК/20-40-13-11-11
 • Рахунки для сплати ЄСВ не змінюються Держказначейство повідомляє, що 11.09.18 р. закінчується перехідний період, установлений для запровадження централізованої моделі обслуговування бюджетів за доходами. Починаючи з 12.09.18 р. усі «старі» рахунки для зарахування податків, зборів та інших платежів до бюджетів, відкриті на балансі головних управлінь Казначейства (МФО відмінне від 899998), будуть закриті.
 • «Пакунки малюка» видаватимуть протягом 30 днів З 1 вересня 2018 року в Україні запроваджено новий вид соцзахисту. При народженні дитини мають видавати одноразову натуральну допомогу — «пакунок малюка» з набором дитячого харчування, одягу та товарів, призначених для догляду за дитиною.
 • Перереєстрація транспортних засобів Кабмін уніс зміни до Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів <…>, затвердженого постановою КМУ від 07.09.98 р. № 1388.
 • Як учасникам ООС підтвердити пільгу з ВЗ Наразі ПКУ передбачає, що тимчасово, на період здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, не підлягають оподаткуванню військовим збором (ВЗ) доходи у вигляді грошового забезпечення учасників операції Об’єднаних сил (ООС) на період їх безпосередньої участі в ООС.
 • Календар тижня
 • Модернізуємо систему опалення: як правильно облікувати та оподаткувати Останнім часом усе більше й більше точиться розмов з приводу чергового подорожчання природного газу. Тому з метою економії суб’єкти господарювання починають замислюватися над заміною або переобладнанням діючих газових котлів на твердопаливні. Про те, як відобразити в обліку такі операції, поговоримо у цій статті.
 • Катаємося на таксі Uber у відрядженні До редакції надходять запитання читачів, чи можна безподатково компенсувати витрати працівника у відрядженні на таксі Uber (у тому числі за кордоном). Висловимо свою думку із цього приводу.
 • Запитання у зв’язку з переходом зі спрощеної системи на загальну Пропонуємо до вашої уваги підбірку практичних запитань, які часто виникають у платників єдиного податку, яким доводиться (або які самостійно вирішили) розпрощатись із спрощеною системою оподаткування.
 • ФОП і декретні: відповідаємо на ваші запитання Підприємець планує піти в декретну відпустку. Як отримати допомогу з Фонду соцстраху (далі — ФСС) і чи потрібно за неї якось звітувати (подавати звіт) та сплачувати із суми допомоги ПДФО, ВЗ та ЄСВ? Як краще організувати свою діяльність, щоб мінімізувати витрати на сплату ЄСВ у період «простою» у зв’язку з доглядом за дитиною?
 • Правила заповнення оновленої ЄСВ-звітності Новий Звіт за формою № Д4, як і його попередник, складається з титульного аркуша та дев’яти таблиць. Звичайні роботодавці, які виплачують заробітну плату і винагороди за ЦПД, заповнюють тільки таблиці 1, 5, 6 та 7. Всі страхувальники-роботодавці зобов’язані щомісячно формувати і подавати лише титульний аркуш і таблиці 1 та 6. А ось таблиці 5 та 7 доведеться заповнити тільки в окремих випадках. У сьогоднішній Шпаргалці бухгалтера ми зібрали правила заповнення загальних реквізитів ЄСВ-звітності, а також таблиць 1, 5 та 6 Звіту за формою № Д4.
 • ФОП сплачує за причіп готівкою через банк. Що з ПК? ФОП на ЄП третьої групи — платник ПДВ, що має «авто-вантажний» код КВЕД 49.41, планує придбати автопричіп. Чи буде у нього право на податковий кредит (ПК), якщо він сплатить за причіп готівкою через касу банку?
 • Компенсація шкоди для єдинника: оподатковувати чи ні? Підприємство на єдиному податку (без ПДВ) отримало компенсацію від перевізника в розмірі 50 % вартості пошкодженого товару. Підкажіть, чи потрібно оподатковувати цю суму єдиним податком?
 • Бий келихи, я прощаю! Податкові наслідки щодо ПДФО Працівник не закріпив на платформі ящик із келихами. У результаті ящик упав — і келихи розбилися. Вину свою працівник визнав, але директор вирішив суму завданого працівником збитку з нього не стягати. Чи має право директор так учинити? Чи не виникне в цьому випадку в працівника дохід, що дорівнює сумі збитку? Чи не зможуть перевіряючі в такому випадку застосувати до диретора адмінштраф за ст. 1642 КпАП?
 • Оновлений Звіт з ЄСВ Новою звітністю з ЄСВ нас із вами «лякали» довго і нудно, аж із жовтня 2017 року. І ось «диво» сталося. Мінфін наказом від 15.05.18 р. № 511 виклав у новій редакції Порядок № 435*, а також оновив усі додатки до нього. «Дісталося» й формам ЄСВ-звітності. Про суть нововведень ви могли дізнатись, прочитавши нашу статтю «Оновлений ЄСВ-звіт: перше знайомство» // «БТ», 2018, № 30. Тепер настав час подавати ЄСВ-звіт за новою формою. В сьогоднішній Темі тижня ми зосередимось на особливостях заповнення таблиць 1, 5 та 6 Звіту за формою № Д4, адже їх подають звичайні роботодавці і саме до цих таблиць були внесені зміни.
Перейти до номеру
 • № 39
 • № 38
 • № 36
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить