Бухгалтерський тиждень, лютий, 2019/№ 7

 • Валютна лібералізація: тепер — від НБУ Постанови Правління НБУ від 05.02.19 р. № 33 «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення уповноваженими установами аналізу та перевірки документів (інформації) про валютні операції»; від 06.02.19 р. № 35 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів НБУ; від 05.02.19 р. № 31 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів НБУ»
 • Картка із зразками підписів: НБУ дозволяє без неї? Лист НБУ від 07.02.19 р. № 57-0007/7109
 • Вихід із товариства: облік у інвестора по-мінфінівськи Лист Мінфіну від 21.12.18 р. № 35210-07-10/34262
 • Індекс інфляції за січень — 101,0 % Індекс споживчих цін на товари і послуги (він же індекс інфляції) трохи збільшився: за січень його величина склала 101,0 % (за грудень — 100,8 %).
 • «Нерухомий» податок — 2019: приймають стару і нову форми ДФСУ визнала, що згідно з п. 46.6 ПКУ платник має право (нагадаємо: не пізніше за 19 лютого) подати декларацію на 2019 рік за старою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 10.04.15 р. № 408 (див. подробиці в Темі тижня «Майнові податки — 2019» // «БТ», 2019, № 4).
 • Суб’єкти торгівлі і послуг, чекайте на контролерів… Кабмін затвердив Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері торгівлі і послуг та визначається періодичність здійснення Держпродспоживслужбою планових заходів держнагляду (контролю) за додержанням вимог законодавства про захист прав споживачів.
 • Сплата податків фізичними особами: тепер майже «в один клік» На додаток до тих можливостей часткового автозаповнення в Електронному кабінеті фізичної особи ПДФО-декларацій, про які ви знаєте з публікації «ДФСУ обіцяє ПДФО-декларантам новий онлайн-сервіс» // «БТ», 2019, № 2, тепер, по-перше, у режимі «ЕК для громадян» фізичні особи можуть бачити дані щодо зареєстрованих оподатковуваних об’єктів рухомого і нерухомого майна (земельні ділянки, житлові будинки, квартири, садові/дачні будинки, гаражі, легкові авто).
 • Календар тижня
 • Сервер не реєструє ПН: що робити? Неприємності для платників, що повторюються з дивовижною регулярністю. По два рази щомісяця (у граничний термін реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування (ПН/РК) або напередодні цього терміну) сервер ДФС починає «відморожуватися» або творити дива, заручниками та жертвами яких стають багато платників ПДВ. Чи можна знайти якісь шляхи вирішення таких проблем? Поміркуймо разом.
 • Декларація з податку на прибуток: «гарячі» запитання Найбільш обговорюваним питанням щодо «прибуткової» декларації виявилося питання з ідентифікатором форми, яку повинні подавати платники податку, які звітують раз на рік. Але сказати, що в цьому питанні з’явилася ясність, було б неправдою. Поділимося своїми припущеннями «на тему». Але цим, звичайно ж, не обмежимося, попутно зачепивши низку інших важливих питань.
 • Виплачуємо дивіденди: головні акценти — 2019 Рік завершено, а отже, незабаром збори учасників товариства прийматимуть рішення про розподіл отриманого прибутку та можливу виплату дивідендів. Про основні моменти, на які слід звернути увагу при виплаті дивідендів, у тому числі й у світлі нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» від 06.02.18 р. № 2275-VIII (далі — Закон про ТОВ), розповімо в статті.
 • Фінзвітність-2018: запитання в «останній вагон» Про те, що потрібно врахувати при складанні й поданні фінзвітності-2018, ми розповіли в статті «Річна фінзвітність за 2018 рік: що потрібно знати» // «БТ», 2019, № 5. Розглянемо ще декілька запитань, які надійшли від читачів.
 • Індексуємо зарплату за лютий 2019 року Індекс інфляції за грудень 2018 року склав 100,8 %. Як такий індекс вплине на коефіцієнти індексації за лютий 2019 року, розповімо нижче.
 • Компенсація за затримку виплати зарплати у лютому 2019 року Індекс споживчих цін за січень 2019 року склав 101,0 %. Як він вплинув на коефіцієнти компенсації при виплаті зарплатних боргів у лютому 2019 року, розповімо в нашій консультації.
 • Індексуємо аліменти у твердій сумі Зобов’язання індексувати аліменти у твердій сумі було закріплене в ст. 184 Сімейного кодексу України від 10.01.02 р. № 2947-III давно. Проте механізм такої індексації з’явився тільки у 2016 році. Своє бачення порядку індексації аліментів, визначених судом у твердій грошовій сумі, Мінсоцполітики представило в листі від 19.03.18 р. № 33/0/67-18.
 • Статут ТОВ «причешіть» під закон Минулого року в правовому регулюванні бізнесу відбулася революція — для найпоширеніших в Україні товариств з обмеженою відповідальністю було оновлено законодавство, що регулює їх діяльність (як і наприкінці минулого десятиліття відбулося з акціонерними товариствами). Для приведення своєї діяльності, зокрема статутів, у відповідність із ним, бізнесу надавався річний строк, який незабаром добігає кінця. У цьому матеріалі ми нагадаємо про акценти, на які потрібно звернути увагу при такому оновленні статутів.
 • Видаємо спецівки згідно з новими Вимогами З 15.01.19 р. набрав чинності наказ Мінсоцполітики від 29.11.18 р. № 1804, яким затверджено Мінімальні вимоги безпеки і охорони здоров’я при використанні працівниками засобів індивідуального захисту на робочому місці (далі — Вимоги). Саме цей документ тепер регулює порядок видачі засобів індивідуального захисту (ЗІЗ), а старе Положення про порядок забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затверджене наказом Держгірпромнагляду від 24.03.08 р. № 53, із зазначеної дати втратило чинність.
 • Податковий збиток: чи визнавати ВПА? При заповненні декларацій з податку на прибуток за звітні періоди 2018 року підприємство показувало податкову різницю за п.п. 140.4.2 ПКУ. Чи враховувати цю суму при розрахунку ВПА на кінець 2018 року?
 • Зменшуючий РК до пільгової ПН реєструє продавець Підприємство отримало від покупця — платника ПДВ аванс під постачання пільгового товару. Фактично було поставлено менше товару, ніж планувалося. Залишок неотовареного авансу повертається. Чи потрібно оформляти розрахунок коригування (РК) до пільгової податкової накладної (ПН) і хто має його реєструвати?
 • Продаж ФОПом на ЄП ветпрепаратів — без РРО-обов’язку Чи необхідно застосовувати РРО фізичній особі — підприємцю (ФОП) — платнику єдиного податку (ЄП), який здійснює реалізацію виробів медичного призначення та ветеринарних лікарських засобів у ветеринарних аптеках (пунктах)?
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить