(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, вересень, 2014/№ 75

 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   «Зернова» пільга: прийдешні та очікувані новації Як кажуть, яка пора— такі й питання. Судячи зі звернень до нашої редакції, після періоду масового збору зернових, у аграріїв-виробників, також у так званих покупців-посередників, дедалі частіше виникає потреба освіжити в пам’яті порядок оподаткування ПДВ операцій з постачання таких культур як на митній території України, так і на експорт. А заразом і технічних культур, хоча пора збору їх ще попереду. Не дивно, що такі питання пов’язані з недавніми змінами в правилах застосування «зернової» пільги (звільнення від оподаткування), що вже настали та очікуються незабаром.
 •   Податковий кредит у контексті «зернової» пільги Особливий порядок «зернового» оподаткування (про що йшлося в попередній статті) накладає відбиток і на порядок відображення податкового кредиту. Це питання детально висвітлювалось нами раніше (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2013, № 61, с. 25), але зі зміною законодавства потребує відповідного коригування.
 •   Передаємо зерно на елеватор: що в обліку? Як відомо, Україна — один із лідеров експорту зерна. Тому не дивно, що одне з найбільш розповсюджених «сільськогосподарських» питань українських бухгалтерів — як обліковувати зерно, яке підприємство виростило й передало на елеватор для зберігання. Про можливі варіанти обліку у цьому випадку будемо говорити далі.
 •   «Я знаю — саду цвесть…»: відображаємо в обліку витрати на закладення саду Наливні яблука, медові груші, соковита вишня, рубінова черешня, ніжні абрикоси, янтарний виноград, запашна малина, чорноока смородина. Усі ці фрукти та ягоди дарує нам прекрасна, щедра українська земля. Вони — джерело вітамінів та мінералів, необхідних для нормальної життєдіяльності і здоров’я людини. Увібравши в себе енергію сонця й літа, свіжі, яскраві, солодкі плоди радують нас своїм неповторним смаком та ароматом, а фруктові соки та пюре — одні з найулюбленіших ласощів наших малят. Але щоб ці корисні продукти потрапили на стіл споживача, садівникам потрібно докласти чимало сил, часу й коштів. Про те, як витрати на вирощування плодово-ягідних культур відображаються в обліку садівничого господарства, і йтиметься в цій статті.
 •   Земля ФГ у заставі (іпотеці): чи можливо це? У періоди напружених польових робіт чимало сільгосппідприємств у разі недостатності власних грошових коштів вимушені звертатися до банків за отриманням кредитів. А оскільки банк не схильний до благодійності і хоче гарантій, то аграріям завжди доводитися думати, що ж запропонувати в заставу. Під низьколіквідні напівзруйновані будівлі пострадянського тваринництва кредиту, найімовірніше, не побачиш. Значно більше шансів отримати позикові кошти під заставу майбутнього урожаю. «А чи можна заставити власне землю, а не те, що на ній колись виросте?» — запитує фермер із Полтавської області.
 •   Cільгоспаванси: ВАСУ — «за», ДФСУ «проти», слово за КСУ…
 •   Послуги сільгосппідприємства: в якій декларації відображати ПЗ Сільгосппідприємство—суб’єкт спецрежиму оподаткування ПДВ на договірних засадах надає послуги (оранка поля) іншому сільгосптоваровиробнику. Чи залежить вибір форми декларації з ПДВ (загальна чи спеціальна) для відображення податкових зобов’язань (1) від факту застосування іншим сільгоспвиробником такого спецрежиму оподаткування та (2) від досягнення ним 75 % рівня так званої сільгосп-частки?
 •   Оприбуткування зерна з нестачею (надлишком) у межах похибки зважування При отриманні підприємством партії зерна з’ясувалося, що його вага менше зазначеної в документах на 0,8 %. При цьому в паспорті до вагового обладнання зазначено, що погрішність при зважуванні становить 1 %. Якщо не враховувати вологість і засміченість, то як оприбуткувати в обліку партію зерна з такою нестачею? Як бути в тому випадку, якщо при оприбуткуванні зерна виявлено його надлишок, який, проте, не виходить за похибку вагів, установлену техдокументацією на них?
 •   Дивіденди від платника ФСП не включаються до доходів Підприємство — платник податку на прибуток отримало дивіденди від платника ФСП. Чи потрібно такі дивіденди включати до доходів та враховувати для визначення об’єкта оподаткування?
 •   Як урахувати проценти за депозитом та фінансову допомогу при розрахунку сільгосп-частки для ФСП Фермерське господарство — платник фіксованого сільськогосподарського податку отримує на поточний рахунок проценти за депозитними вкладами, суми поворотної й безповоротної фінансової допомоги. Чи враховуються ці надходження в загальній сумі доходу аграрія при визначенні частки сільськогосподарського товаровиробництва?
 •   Вирощування грибів і ФСП Чи може перейти на сплату фіксованого сільськогосподарського податку підприємство, яке займається вирощуванням грибів? Який порядок отримання статусу платника ФСП?
 •   Закупівля сільгосппродукції в населення за готівку Наше підприємство займається виробництвом фруктових соків і пюре. Для цього воно регулярно купує фрукти в населення. Як правильно здійснювати за них готівкові розрахунки? Якими документами необхідно оформляти закупівлю таких фруктів?
Перейти до номеру
 • № 78
 • № 77
 • № 76
 • № 74
 • № 73
 • № 72
 • № 71
 • № 70
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.