Податки та бухгалтерський облік, червень, 2015/№ 47

 • Ліквідація та кредиторська заборгованість: ДФСУ бачить дохід Фахівці головного фіскального відомства у БЗ (підкатегорія 108.01.02) відповіли на запитання щодо включення до складу доходу юридичної особи — платника єдиного податку третьої групи, що ліквідується, суми кредиторської заборгованості, за якою не минув строк позовної давності.
 • Лікарняні: як оплачувати перші 5 днів за рахунок роботодавця Мінсоцполітики в листі від 06.05.2015 р. № 282/18/99-15 зауважило, що оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності регулюється Порядком оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві, за рахунок коштів підприємства, установи, організації, затвердженим постановою КМУ від 06.05.2001 р. № 439.
 • Сільськогосподарське підприємство: сплата ПДВ на спеціальний рахунок Нагадаємо: система електронного адміністрування ПДВ передбачає, що сума податкових зобов’язань з ПДВ, зазначена платником у поданій ним податковій декларації, підлягає перерахуванню до бюджету / на спеціальний рахунок платника — сільськогосподарського підприємства, що обрало спеціальний режим обкладення ПДВ (далі — спеціальний рахунок), не платником, а органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, з рахунку такого платника у системі електронного адміністрування ПДВ на підставі реєстру ДФСУ. Це визначено у пп. 200.2 та 209.2 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 • Офісні витрати: як облікувати? Щодня в офісах нас оточує безліч предметів. Без канцтоварів, побутових приладів, комп’ютерної техніки, офісного обладнання та інших об’єктів — просто ніяк! Сьогодні пропонуємо поглянути на них «з вивороту»: розібрати облік і поговорити про те, як з усім таким офісним «добром» впоратися бухгалтеру.
 • Офісне обладнання: обліковуємо об’єкти Перш за все торкнемося «головного» майна — фундаменту будь-якого офісу. Адже напевно «в багажі» кожної компанії є меблі, електроприлади, оргтехніка, предмети інтер’єру. Як їх облікувати? Давайте розбиратися.
 • Витратники для оргтехніки, електролампочки, батареї: обліковуємо легко і просто Сьогодні важко уявити підприємство, яке не використовувало б у своїй діяльності оргтехніку. Копіювальний апарат, принтер, ламінатор, шредер — це далеко не повний перелік стандартних атрибутів сучасного офісу. Але щоб це обладнання працювало надійно і безперебійно, для нього періодично потрібно придбавати витратні матеріали. Ніяк не обійтися підприємству і без освітлювальних приладів, а отже, і без купівлі змінних лампочок. Цікаво, як відобразити в обліку витрачені на це суми? Тут усе легко та просто. Зараз ви самі в цьому переконаєтеся.
 • Як облікувати канцтовари на підприємстві Папір, ручки, олівці, скріпки, степлери, діроколи, бланки, папки, щоденники — усі ці канцелярські дрібниці кожне підприємство щодня використовує у своїй діяльності. Благо придбати їх можна в будь-якій торговельній точці — у магазині, кіоску, на ринку, в інтернет-магазині. Причому на будь-який смак і гаманець. Головне за умов такого розмаїття — не розгубитися і правильно відобразити витрати на купівлю цих потрібних предметів в обліку підприємства. Упоратися із завданням без проблем вам допоможе наша стаття.
 • Облікове «життя по-новому» для фахових періодичних видань і книг Французький філософ Вольтер свого часу називав журнали «архівами дрібниць». Може, для нього воно так і було, але от українські бухгалтери навряд чи з ним погодяться. Бо читати їм доводиться здебільшого не філософські, а фахові видання. І не тільки читати, але, можливо, і згодом повертатися до тих чи інших публікацій. В умовах нашого мінливого законодавства написані не так давно номери швидко застарівають у своїй актуальності. Проте незмінними залишаються власне потреба у виданнях і пов’язані з їх передплатою облікові питання. Про це і поговоримо!
 • Комунальні витрати офісу Комунальні платежі — ще одна складова витрат по офісу. Проблема їх обліку безпосередньо пов’язана з документальним підтвердженням таких витрат і права на податковий кредит з ПДВ. Спершу розберемося з урахуванням комунальних платежів по власному офісному приміщенню. Облік комунальних платежів по орендованому офісу див. у статті «Офіс в оренді» на с. 40 цього номера.
 • Витрати на зв’язок Зв’язок — це все. Ну який бізнес може без нього обійтися? Особливо сьогодні, у наш «надшвидкісний» час. Про нього, всеосяжного, і поговоримо. А конкретно в цьому матеріалі — викладемо своє бачення того, як відображати різні «зв’язкові» витрати в податковому та бухгалтерському обліку.
 • «Чистота — запорука здоров’я…»: про витрати на прибирання офісів Щоранку більшість із вас, шановні колеги, приходить до свого офісу і знаходить своє робоче місце. Звичайно, можна сказати, що головна атмосфера для нього — робоча, але і санітарна атмосфера також значить чимало! Про те, як обліковувати витрати на прибирання офісу, — наша стаття!
 • Офіс в оренді Узявши офіс в оренду, нараховувати амортизацію за таким об’єктом не потрібно — це ваш позабалансовий об’єкт. Але орендні платежі, а також інші компенсаційні виплати орендарю (комунальні платежі, охорона, паркування) прилаштувати доведеться. Як це зробити? Давайте розбиратися.
 • Офісні витрати ФОП Віднедавна підприємці сміливо можуть уключати до витрат ремонт основних засобів (у тому числі офісу). Проте питання амортизації для них досі залишається «чорною дірою». І схоже, що найближчим часом жодних позитивних зрушень у цьому напрямку ФОП «не світить». Зважаючи на це, багатьом цікаво, які ж витрати можна віднести на ремонтні і як це зробити? Ми підкажемо.
Перейти до номеру
 • № 52
 • № 51
 • № 50
 • № 49
 • № 48
 • № 46
 • № 45
 • № 44
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить