(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Податки та бухгалтерський облік, червень, 2017/№ 46

 • «Не треба!.. Я сам!..»*, або Загальне про самовиправлення Помилки в ПДВ-деклараціях бувають різні, так само, як і причини їх виникнення. Десь сам не додивився, десь «у спадок» дісталася, а десь просто «допомогли» обставини. Як ідеться у приказці: «не помиляється той, хто нічого не робить...», а вже роботи у бухгалтера завжди предостатньо. От і не дивно, що як би ми не старалися все робити якісно і правильно, усе одно рано чи пізно кожному бухгалтеру доведеться зіткнутися з помилкою. І, як правило, дешевше самостійно її виправити, аніж чекати, доки за вас це зроблять контролери. Ну а для того, щоб усе пройшло у вас гладко, давайте пригадаємо спершу загальні правила самостійного ПДВ-виправлення.
 •   Новинки щодо виправлення ПДВ Щоб виправити помилки, допущені при складанні ПДВ-декларації, потрібно подати уточнюючий розрахунок до помилкової декларації. У цій статті не тільки ознайомимося з новими можливостями виправлення помилок в УР, а й розглянемо нові правила розрахунку з бюджетом за УР.
 •   Виправлення помилок і нові правила заповнення ПДВ-декларації Заповнення декларації — невід’ємна складова процесу виправлення помилок з будь-якого податку, у тому числі й з ПДВ. Порядок заповнення декларації часом змінюється, і вчергове змінився навесні 2017 року. Як це відобразиться на порядку виправлення помилок? Про це поговоримо прямо зараз!
 •   Як новим УР виправити помилки «старих» декларацій Тепер поговоримо про те, як новим УР виправити «старі» помилки — у «старих» деклараціях (якими звітували до березня/I кварталу 2017 року). Тим паче, що за останні декілька років форма декларації з ПДВ неодноразово змінювалася. А отже, й цього разу доведеться пристосовуватися, викорінюючи «старі» помилки новим УР.
 •   Виправлення помилок у ПДВ-додатках У додатках до декларації з ПДВ ми теж помиляємось. Механізм виправлення таких помилок відрізняється від виправлення помилок у власне декларації. Тож зосередимося зараз саме на виправленні помилок у додатках!
 •   Виправляємо від’ємне значення Як видно з назви статті, вона присвячена виправленню помилок у від’ємному значенні. Оскільки таке значення є «перетікаючим», тобто може переходити з декларації в декларацію декілька періодів, помилки в ньому завжди викликали безліч запитань у бухгалтерів. Адже помилка, допущена в одному періоді, може вплинути на подальші періоди. Розглянемо порядок таких виправлень детально.
 •   Виправлення спецрежимних помилок Із завершенням 2016 року в сільгоспників добігла кінця й епопея спецрежимного ПДВ. І вже з 01.01.2017 р. колишні спецрежимники стали «100 %-ми» платниками ПДВ до бюджету. Проте нагадати про старий-добрий спецрежим сільгоспнику, який продовжує працювати на полях і фермах, можуть старі помилки, виявлені у спецрежимних деклараціях «0121». Як їх виправити? Давайте розбиратися.
 •   Виправляємо «старе» від’ємне значення Свої особливості виправлення мають і помилки, допущені платником при формуванні від’ємного значення ПДВ у перехідний період 2015 року (старту роботи СЕА). Залишки переплат і від’ємного значення потрібно було враховувати по-особливому. Як виправитися, розглянемо саме зараз.
 •   «Я сам помилятися радий...», або Свідома помилка в ПДВ-декларації До цієї хвилини ми з вами говорили про ситуації, коли помилку в ПДВ-звітності було допущено з необачності чи внаслідок помилкових розрахунків. Але, виявляється, є й такі платники, які вважають за доцільне свідомо піти на порушення податкового законодавства і відобразити у декларації неправильні дані! Чим загрожують такі дії? Із таким запитанням до нас звернулася наша читачка. Давайте скажемо кілька слів про це!
 •   Помилка в довідковому рядку додатка Д5 «Підкажіть, будь ласка, чи можу я зробити уточненку за додатком Д5 через те, що просто не виділила одну податкову накладну в рядку «...у тому числі: придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів»? Чи це можна зробити додатком Д1?»
 •   Помилка у відмітці про подання додатків до декларації Підприємство подало декларацію з ПДВ, але не поставило відмітки про подання додатків до неї. Яка відповідальність за таку помилку?
 •   Помилка як причина розбіжностей у декларації та у ЄРПН Підприємство у січні 2017 року включило до податкового кредиту ПН, у якій не було зазначено код УКТ ЗЕД при постачанні імпортного товару. Яким чином виправити цю помилку?
 •   Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
 •   Чим запам’ятався травень
Перейти до номеру
 • № 52
 • № 51
 • № 50
 • № 49
 • № 48
 • № 47
 • № 45
 • № 44
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.