№79

Податки та бухгалтерський облік, жовтень, 2017/№ 79 Інші номери журналу ›
  • Матеріали при виконанні робіт: як зазначати в ПН Лист ДФСУ від 11.09.2017 р. № 1893/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Комплекти (набори) в ПН: ДФСУ змінює позицію Лист ДФСУ від 12.09.2017 р. № 1908/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • ДФСУ про ПК за розблокованими ПН Лист ДФСУ від 07.09.2017 р. № 1860/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
  • Як звітувати за землю та нерухомість в АТО? Лист ДФСУ від 11.09.2017 р. № 1889/6/99-99-12-02-03-15/ІПК
  • Ввезення за тимчасовою митною декларацією Час — гроші, і іноді, щоб їх заробити, не можна втрачати ані хвилини. Так-от, при ввезенні товарів на митну територію України деякі імпортери з подання митниці отримують їх у вільний оборот «прискорено». Як? Дуже просто — задекларувавши товар, що ввозиться, по тимчасовій митній декларації (МД) і під зобов’язання остаточного декларування. Який порядок митного оформлення такого «поспіху», розглянемо в цій статті.
  • Облік імпорту за тимчасовою митною декларацією З організацією ввезення товару за тимчасовою МД на митниці розібралися (див. статтю на с. 7). Подивимося тепер, наскільки тимчасова МД придатна для обліку імпортного товару. Які коригування чекають імпортера в обліку після оформлення додаткової МД? Розпочнемо з класичного варіанту, коли оформлення додаткової МД відбувається до продажу імпортного товару.
  • «Швидке» постачання товару з тимчасової митної декларації Тепер розглянемо ситуацію, коли ввезений за тимчасовою МД товар імпортер відразу ж продає, не дочекавшись оформлення додаткової МД. Як відобразити таку операцію в обліку і що врахувати імпортерові після закінчення митного оформлення? Давайте розбиратися.
  • Бюджетна дотація і ПДВ Комунальне підприємство у рамках виконання програми соціально-економічного і культурного розвитку міста отримує бюджетні кошти (код 2610) для вилову і стерилізації собак. Виконавцями є сторонні організації, як платники, так і не платники ПДВ. Підприємство при надходженні бюджетних коштів для проведення таких операцій нараховує «ззовні» на отриману суму податкові зобов’язання з ПДВ. Чи правильно так поступати? Чи застосовуються тут норми п. 198.5 ПКУ?
  • Розблокування ПН судом: «процес пішов»! Механізм розблокування податкових накладних (ПН) досить складний, і шлях до їх реєстрації буває дуже тернистий, а іноді можливий тільки через суд. Ось нарешті почав з’являтися перший позитивний судовий досвід. Зустрічайте одну з перших ластівок — постанову Рівненського окружного адмінсуду від 17.08.2017 р. у справі № 817/1147/17*.
  • ФОП на ЄП отримав аванс на третій — повернув на другій До нас звернувся ФОП на ЄП, який «своїми власними руками» створив для себе нетипову ситуацію… Подібні запитання зустрічаються нечасто. ФОП на ЄП працював у 1 півріччі поточного календарного року на третій групі ЄП (ставка 3 %), а з III кварталу перейшов у другу групу ЄП. Отриманий у 1 півріччі аванс від покупця він у зв’язку з розірванням договору повернув тому в III кварталі. Які будуть податкові наслідки?
  • Держпраці: коли чекати на штраф Чи завжди за порушення трудового законодавства, виявлені в ході перевірки «з праці», підприємству загрожує штраф за ст. 265 КЗпП?
  • Бухгалтерський тест за вересень Для бухгалтера головне — упевненість. Зрозуміло, коли під рукою підшивка журналу або «ай-фактор» — немає проблем. Але іноді відповідь потрібна миттєво. А давайте строго між нами перевіримо, як добре «зайшли» теми вересневих номерів.
  • Чим запам’ятався вересень
  • Новий Закон про освіту Законом України «Про освіту» від 05.08.2017 р. № 2145-VІІІ запроваджується 12-річна середня освіта в Україні. Мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова — українська.
  • Як застосовується 180-денний строк у ЗЕД ДФСУ у листі від 12.09.2017 р. № 1929/6/99-95-42-03-15/ІПК нагадує, що починаючи з 26.05.2017 р. (дата набуття чинності постановою Правління НБУ від 25.05.2017 р. № 41) розрахунки за експортними операціями, крім експорту послуг, прав інтелектуальної власності, авторських та суміжних прав, й імпортними операціями здійснюються у строк, що не перевищує 180 календарних днів.
  • Зменшуємо податок на прибуток на закордонний податок ДФСУ у листі від 15.09.2017 р. № 1975/6/99-99-15-02-02-15/ІПК роз’яснює: платник податку у звітному податковому періоді не має права на зменшення нарахованої суми податку на прибуток, якщо довідка, що надається ним до контролюючого органу, підтверджує сплату податку за межами України в попередньому звітному періоді.
  • Про коефіцієнт 0,5 до ставки податку на нерухомість Ви вже знаєте (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 53, с. 20), що свого часу Полтавський окружний адміністративний суд постановою від 15.06.2017 р. у справі № 816/749/17 скасував індивідуальну податкову консультацію (ІПК), надану листом ГУ ДФС у Полтавській обл. від 27.04.2017 р. № 20/ІПК/16-31-12-02-44, у якій контролери повідомили про відсутність права застосувати коефіцієнт 0,5 до ставки з податку на нерухомість у разі, якщо така ставка була затверджена рішенням місцевої ради у 2015 році, а у 2017 році до відповідного рішення були внесені зміни, які питання ставок не зачепили.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.
Увійдіть, щоб читати більше! Авторизовані користувачі одержують безкоштовно 5 статей на місяць