Про «трудову» квоту і нову форму «Трудова» квота встановлена Законом про зайнятість*. Скажемо прямо, особливого клопоту роботодавцям вона не доставляє. Тому і згадують про неї, як правило, тільки наприкінці року, коли виникає обов’язок проінформувати, хто ж був працевлаштований у рахунок її виконання. Але будьте уважні! За минулий 2018 рік ви повинні інформувати центри зайнятості про квоту за новою формою. Про те, що змінилося, а що — ні, читайте в цій статті.
Раз, два, три, чотири, п’ять — продовжуємо округлять (у ПН/РК) Незважаючи на впровадження горезвісних шести знаків після коми в новому показнику «Сума ПДВ» розділу Б податкової накладної (ПН), читачів усе так само продовжують хвилювати питання округлення сумових показників ПН. Адже від відповідей на них може залежати право покупця на податковий кредит (ПК). Давайте обговоримо ситуацію з цим, яка склалася на сьогодні.
Вирішуємо дилему: «приладовий» рахунок чи податкова накладна Водоканали почали масово реєструвати податкові накладні (ПН), у тому числі і за минулі роки. У покупців їх послуг у зв’язку з цим виникла маса запитань: чи подавати уточнюючі розрахунки з ПДВ, чи можна відобразити такі ПН у поточній декларації? Якщо споживач свого часу збільшив податковий кредит (ПК) на підставі рахунків за водоканал-послуги, чи треба такий ПК знімати і ставити за ПН? А якщо платник не здогадався формувати ПК на підставі рахунків і тепер вирішив надолужити згаяне? Як вчинити за ситуації, коли збільшували ПК за рахунками, але зараз передумали і вирішили перейти на ПН? Розбираємося!
Вносимо готівку до каси банку: пастки фіскалів На прохання директора, що їхав у відрядження, працівник уніс до каси банку для зарахування на рахунок підприємства суму поворотної фінансової допомоги. Під час перевірки розрахункових операцій податківці почали «розкручувати» цю ситуацію. Вони, заявляючи, що в особі працівника цю готівку одразу отримало підприємство, інкримінують підприємству неоприбуткування цих грошей і застосовують штрафні санкції. Наскільки це правомірно і на що звертати увагу в подібних ситуаціях — давайте обговоримо.
Повернули більше, ніж поставили: визначаємо річний коефіцієнт ЧВ Підприємство вже кілька років має справу з ПДВ-пільговими постачаннями (є перехідний ЧВ). У 2018 році разом із поточними пільговими постачаннями зіткнулися з поверненням за пільговими постачаннями 2017 року. Під час перерахунку ЧВ за підсумками 2018 року отримуємо коефіцієнт ЧВ більше 100 %. Чи таке можливо? Як у такому разі заповнити табл. 1 додатка Д7 і провести річний перерахунок за 2018 рік?
Чи переходити водовидобувачу на МСФЗ? Підприємства, які видобувають підземні води зі свердловин, знову ставлять запитання: чи треба їм з 2019 року звітувати за МСФЗ? Розберемося з цією проблемою детально.
Експорт послуг: нюанси відображення у ПДВ-обліку Підприємство надавало консультаційні послуги нерезиденту з виїздом на територію замовника (є відрядні посвідчення й авансові звіти). Чи треба на цю операцію виписувати податкову накладну (ПН) і відображати її в ПДВ-декларації? Якщо так, то як правильно оформити таку операцію?