Комісія на продаж: коротко про головне Щоб отримати найбільший економічний ефект від продажу власновиробленої продукції, її виробники доволі часто вдаються до допомоги посередників. Останні за порівняно невелику плату зможуть продати їх продукцію і тим самим зекономити кошти виробника на утримання власної торговельної точки. Про те, що собою являє посередництво на продаж і як обліковувати та оподатковувати такі операції, поговоримо далі.
Комісія на придбання: про все потроху Посередників залучають не тільки для продажу товарів. Доволі часто до послуг посередників вдаються й при придбанні товарів. Про те, що таке посередництво і на що слід звернути увагу при здійсненні таких операцій, а також як обліковувати та оподатковувати їх, читайте нижче.
Посередництво при імпорті: ПДВ-наслідки Підприємство (комітент) придбаває товар у нерезидента із залученням посередника (комісіонера). Які ПДВ-наслідки спричинить така операція в сторін посередницького договору?
Коли «вершки знімає» посередник У цій статті розглянемо ситуацію, коли посередник здійснив правочин на вигідніших умовах (купив дешевше / продав дорожче), а «вершок» залишив собі. Як такі операції відобразяться в обліку комісіонера і комітента?
Комісіонер «накивав п’ятами»: що робити? На жаль, у бізнесі доводиться стикатися і з недобросовісними партнерами. Тому цілком реальна картина, коли виникли сумніви в тому, що посередник виконає зобов’язання за договором. Звичайна ситуація: підприємство відвантажило товар комісіонерові за договором на продаж — але ні товару, ні грошей, ні комісіонера... Як у такому разі комітентові обліковувати відвантажений товар? Адже в посередницьких операціях приховані свої підводні камені.
Дропшипінг З кожним днем дропшипінг набирає дедалі більшої популярності. Воно й зрозуміло, адже цей вид діяльності дозволяє здійснювати торгівлю, не маючи ні складських приміщень, ні товарного запасу. Але через відсутність у законодавстві спеціального договору, що регулює дропшипінгові взаємовідносини, порядок їх оформлення, а також облікові й податкові наслідки таких відносин викликають у наших читачів чимало запитань. У цій статті постараємося на них відповісти.
Покупець повернув комісійний товар: що з винагородою? Комісіонер реалізував товар і отримав винагороду за цей правочин. Потім покупець повернув товар комісіонерові. Чи повинен комісіонер повернути винагороду комітентові, якщо товар йому повертатися не буде, а продаватиметься далі іншому покупцеві? Які податкові та бухоблікові наслідки такого повернення?
Комісіонер-спрощенець: інструкція до дій Посередницькі договори приваблюють і платників ЄП. При цьому зазвичай платники ЄП у цих відносинах бажають бути саме комісіонером. Про те, кому зі спрощенців буде до снаги стати комісіонером і як це вплине на їх оподаткування, поговоримо далі.
ФОП-загальносистемник-комісіонер ФОП-загальносистемники також не проти брати участь у посередницьких договорах, а саме бути комісіонерами. Але тільки-но в них виникає таке бажання, то виникає низка запитань: чи можна взагалі брати участь у посередницьких договорах, що буде доходом ФОП і як заповнити Книгу обліку доходів і витрат? Відповіді на ці запитання — у статті.
Посередництво без наслідків Наше підприємство планує укласти договір доручення, згідно з яким повірений тільки укладає договори з третіми особами від імені довірителя. При цьому гроші, товар/ послуги через повіреного не проходять. Які наслідки в обліку для обох сторін такого посередницького договору?
ПДВ в агента: чи завжди працюють посередницькі правила? Чи завжди для посередника працюють ПДВ-правила з п. 189.4 ПКУ? Сумніви виникли через неоднозначні роз’яснення податківців (наприклад, у листах ДФСУ від 16.11.2018 р. № 4855/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі — лист № 4855), від 26.02.2018 р. № 777/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі — лист № 777), від 01.02.2018 р. № 403/6/99-99-15-03-02-15/ІПК (далі — лист № 403) посередницькі правила вони не враховують).