Бенефіціари: подаємо дані з 11 липня У «Податки & бухоблік», 2021, № 47, с. 30 ми вже згадували про те, що юрособам скоро доведеться подавати дані по бенефіціарах. І ось ми вже впритул наблизилися до дня «Х», а точніше «Б». Подання держреєстратору даних щодо бенефіціарів розпочнеться з 11 липня. Що, як, куди та все-таки коли подавати? Про це йтиметься далі у нашій статті.
Компенсуючі ПЗ: бути чи не бути Компенсуючі податкові зобов’язання (ПЗ) покликані в особливих випадках урівноважити (компенсувати) податковий кредит (ПК). За правилами п. 198.5 ПКУ нарахувати їх необхідно при необ’єктному/пільговому/невиробничому/негосподарському використанні товарів/послуг, придбаних із ПДВ. Втім, чи завжди так само думають і податківці? Коли погоджуються з їх (не)нарахуванням, а коли притягують за вуха, зараз дізнаємося.
Як порахувати мінбазу з ПДВ аграрію Продаючи товари, кожний аграрій, який є платником ПДВ, має пам’ятати про мінімальну базу оподаткування. На перший погляд здається, що визначити її нескладно. Але насправді інколи проста операція може поставити в скрутне становище і бувалого бухгалтера. Особливо коли аграрій продає біологічні активи. Про особливості визначення аграріями мінбази оподаткування ПДВ поговоримо далі.
На роботу/з роботи — на таксі Витрати на таксі за рахунок роботодавця завжди викликали інтерес у податківців. Одне з основних питань — документи, що підтверджують вартість і зв’язок таких витрат з госпдіяльністю підприємства. Як на них зараз реагують податківці. За основу візьмемо їх свіжі роз’яснення. Сьогодні розглянемо питання проїзду на таксі на роботу/з роботи. А про таксі для робочих поїздок, у тому числі у відрядженнях, читайте в найближчих номерах.
Копія наказу про звільнення: оформлюємо правильно Наразі питання щодо оформлення копій наказів — лідер серед кадрових питань. Яким чином слід оформити копію наказу про звільнення? Навіщо потрібна та копія наказу? Чи обов’язково її надавати працівникові? Що ж, шукаємо відповіді.
Помилка в Д1 Податкового розрахунку Підприємство помилково не відобразило базу нарахування ЄСВ за березень 2021 року (заробітну плату та відпускні березня) за працівником у Д1 Податкового розрахунку за І квартал 2021 року. Як виправити помилку? Що зі штрафами?
Виправляємо «нульову» податкову накладну Продали товар нижче ціни придбання. При виписуванні податкової накладної (ПН) у бухгалтерській програмі припустилися помилки: потрібно було поставити ціну постачання і розмір мінбази. На підставі цього формується дві ПН: на покупця і на перевищення. Але поставили тільки мінбазу. У результаті зареєструвалася ПН на покупця з нульовою ціною. Як правильно виправити: скласти нову ПН на покупця або відкоригувати ПН за допомогою РК?