Директор побалував себе з КПК Випадки, коли кошти з КПК працівники витрачають на особисті цілі, на практиці трапляються доволі часто. Один із таких — директор сплатив із КПК свої особисті витрати. Що тепер робити? Чим це загрожує підприємству і директорові? Давайте розберемося, якщо таке вже сталося.
Облік придбання комп’ютерних програм Придбали комп’ютерну програму і замислилися, як її облікувати? Не дивно, адже облік і справді багатогранний. Оскільки програмне забезпечення може обліковуватися як нематеріальний актив або його поліпшення, у витратах, і навіть у складі об’єкта основних засобів! Тому розберемо облік на прикладі конкретних ситуацій.
Додаткова відпустка на дітей Додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину — особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А групи I. Саме таку формальну назву має відпустка, яку ми звично називаємо додатковою відпусткою на дітей. Надання її працівникам — справа проста і складна одночасно. Пов’язано це з тим, що практичне застосування правил надання відпустки на дітей викликає чимало запитань. Розставляємо усі крапки над «і» в нюансах надання такої відпустки, враховуючи нещодавні зміни у законодавстві.
Таксі в робочих поїздках містом Практично кожне підприємство стикається з тим, що його працівники, виконуючи трудові функції, користуються послугами таксі. Що із цього приводу говорять податківці? Як безподатково організувати такі робочі поїздки? Давайте розбиратися.
Первинка і ПН розходяться на копійки Сума ПДВ — найважливіший з обов’язкових реквізитів податкової накладної (ПН). І навіть зовсім незначні огріхи в цьому показнику ставлять під загрозу податковий кредит (ПК) у покупця товарів/послуг. Ну а що як розбіжність між ПН і первинкою виникла унаслідок арифметичних заокруглень у ПН? Наскільки критичні такі копійчані нестикування? Чи має право покупець сформувати ПК за такою ПН? Обговоримо питання, що хвилюють наших читачів.
Податок на нерухомість фізосіб Як завжди, ближче до 1 липня сайти податківців рясніють заголовками на кшталт «Наближається дедлайн для сплати податку на нерухоме майно». Та не варто їх сприймати буквально, бо насправді жодного такого дедлайну немає й близько. Це просто податківці щороку згадують, що до 1 липня вони мали б розрахувати цей податок для фізосіб, однак строк його сплати до цієї дати ніяк не прив’язаний. То коли ж, скільки і за що саме ми маємо сплачувати податок на нерухомість?
Не дотягли до мінвнеску: виправляємося в ЄСВшному Д1 у межах звітного періоду Працівник (основний, без інвалідності) з 26 квітня по 7 травня 2021 року перебував у відпустці без збереження зарплати. Помилково у квітні та травні 2021 року йому нарахували ЄСВ тільки з фактичної бази нарахованої зарплати, яка виявилася меншою за мінімальний розмір ЄСВ за місяць. ЄСВ на додаткову базу нараховано не було. Помилку виправили в бухобліку в червні 2021 року (донарахували ЄСВ та перерахували в бюджет). Як виправлення помилки відобразити в Д1 Податкового розрахунку за 2 квартал 2021 року?
Звільняємо у відпустці за свій рахунок Звільняється працівник, який із квітня 2020 року перебуває у відпустці за свій рахунок на період карантину. Як розрахувати середньоденну зарплату для обчислення суми компенсації за невикористану відпустку, якщо в розрахунковому періоді немає нарахованої зарплати?