Підтвердження неможливості — розбираємося з деталями Ми вже поінформували вас про те, що Мінфін нарешті затвердив порядок підтвердження можливості/неможливості виконання платником податкових зобов’язань*. Тепер настав час детальніше розібратися з цим документом.
Волонтерсько-благодійні зміни в ПКУ 02.09.2022 набрали чинності зміни, внесені в ПКУ Законом України від 15.08.2022 № 2516-IX, а на наступний день — 03.09.2022 — зміни в ПКУ, але внесені вже Законом України від 15.08.2022 № 2520-IX. Основна частина цих змін призвана сприяти розвитку волонтерської діяльності та діяльності неприбуткових установ та організацій в умовах збройної агресії РФ проти України. Також підкориговано умови надання окремих видів благодійної допомоги. Пропонуємо проаналізувати, що цікавого ми з вами отримали від законодавців.
Як замінити відсутнього працівника? Робота є, а працівника немає. Знайома ситуація? І якщо за мирних часів відсутність працівника найчастіше була обумовлена його відпустками або хворобою, то воєнне життя додало й інших підстав. Це і перебування працівників на військовій службі, і довготривала відпустка без збереження зарплати через те, що працівники виїхали в іншу частину України або за кордон, і подекуди відсутність з нез’ясованих причин. Про варіанти заміни відсутнього працівника читайте у нашій статті.
Штрафи за неподання «тютюнових» та «алкогольних» звітів Податківці останнім часом все частіше штрафують за неподання, несвоєчасне подання, помилки в показниках «тютюнових» звітів № 1-ОТ та № 3-РС. Зокрема, штрафують навіть тих госпсуб’єктів, які працюють виключно з рідинами, що використовуються в електронних сигаретах (РЕС)! Наших читачів цікавить, чи взагалі правомірне застосування таких штрафів (а також штрафів за аналогічні «алкогольні» звіти)? І зокрема, чи правомірне воно зараз — під час карантину та воєнного стану? Та чи правомірні такі дії якщо звіти не подавались тільки щодо РЕС, до яких вони взагалі не пристосовані?
Помилки ФОП-новачків: як зарадити? Наразі багато фізосіб реєструються як ФОП. І не дивно, що у новачків трапляються помилки. Сьогодні ми допоможемо розібратися з основними. Отже, що робити, якщо ФОП: 1) вчасно не подав заяву на спрощенку? 2) працював без РРО(ПРРО), а він був потрібен? 3) перебуваючи в групі 2, здав приміщення в оренду загальносистемнику; 4) у декларації єдиноподатника показав основний КВЕД замість фактичного; 5) перейшов на ЄП за ставкою 2 %, але не подав декларацію єдинника за період до переходу? Вихід із усіх цих ситуацій є!
Форма № 20-ОПП: якщо офіс відсутній Розглянемо декілька цікавих питань, які стосуються подання та заповнення ф. № 20-ОПП. Як бути, якщо підприємство надає лише електронні, комп’ютерні послуги і не має офісу та інших фактичних місць здійснення діяльності? Що зазначати в цьому випадку у ф. № 20-ОПП? А також актуальне вже для платників ПДВ питання: досить часто податківці не приймають Таблицю даних у зв’язку з недостатністю основних засобів, чи потрібно/доцільно в цьому випадку у ф. № 20-ОПП детально прописувати наявні основні засоби?
Чи можна через уточненку повернути відкладений податковий кредит? За деякими вхідними податковими накладними (ПН) податковий кредит (ПК) ще не відображали (вирішили притримати з урахуванням строку 365 днів). Чи можна повернутися до звітного періоду, що вже минув, і за допомогою уточнюючого розрахунку (УР) відновити ПК за такими відкладеними ПН (оскільки в такому періоді виявили помилку — заниження податкових зобов’язань (ПЗ) — і одночасно з додаванням ПЗ хочемо додати і ПК, щоб не виникло недоплати)?
Виплата лікарняних зі свого карману та залік із ФСС: чи буде нецільове використання? ФСС не квапиться фінансувати заяви-розрахунки для надання матзабезпечення працівникам. Хто ж не стикався з такою ситуацією? І ось підприємство вирішило взяти ініціативу в свої руки й виплатити працівникам допомогу по тимчасовій непрацездатності за рахунок власних коштів. Пропонуємо дізнатися про те, як на це відреагував Фонд соціального страхування і яку позицію з цього приводу займає Верховний Суд.
Засновник юрособи придбаває у неї товар як ФОП: які наслідки? Чи має право засновник підприємства придбати у свого підприємства як ФОП товар для подальшої реалізації у своїх магазинах? Чи діє тут закон про пов’язаних осіб і які наслідки здійснення такої операції для всіх суб’єктів?