Плата за землю та податок на нерухомість: воєнні пільги ось-ось запрацюють! На другому році війни депутати зробили чергову спробу врегулювали правила застосування воєнних пільг із плати за землю та податку на нерухомість. І заодно вирішили проблему з Переліком територій, через яку ці пільги не працювали. Давайте поглянемо, що невдовзі змінить новий закон.
Об’єднаний звіт за І квартал 2023 року: нетипові ситуації Який звіт щокварталу з легкістю виносить мозок бухгалтерам? Об’єднаний звіт з ПДФО та ЄСВ. Наче й заповнював вже «стоп’ятсот» разів, а все одно якісь «сюрпризи» вилазять. Тож сьогодні пропонуємо вам розібрати нетипові для мирного часу ситуації, з якими, можливо, ви раніше не стикалися чи стикалися, але сумніваєтеся в правильності відображення їх у звітності.
У Д1 загубили працівника без доходу Ситуація: працівник перебуває весь місяць за свій рахунок чи в неявках або з ним призупинено дію трудового договору чи він прийнятий/призваний на військову службу й дохід не нараховувався роботодавцем. Доволі часто на практиці трапляється, що про такого працівника без доходу забувають та не відображають у Д1. Тож постає запитання: як виправити цю помилку та додати працівника, якщо звітність вже подана?
СільгоспЄП та МПЗ: що нового Нарешті платники сільгоспЄП, що не мали раніше воєнного звільнення, дочекалися його! А заодно законодавець вирішив змінити й правила обрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ). У чому суть усіх цих нововведень, розповімо далі.
Звітність з екоподатку за І квартал 2023 року: враховуємо воєнне звільнення Податкові реформи останніх часів майже не зачіпали екоподаток. Однак у воєнну пору законодавець не залишив без уваги і його. Наміри були якнайкращими: звільнити від оподаткування певні категорії платників. Наразі маємо вже третю спробу, сподіваємося, більш вдалу за попередні. Розповімо, хто з платників може скористатися цим звільненням вже зараз, у декларації за І квартал.
ФОП захворів у 2023: що з лікарняними? Останнім часом на слуху зміни у виплаті лікарняних. Чи може ФОП отримати лікарняні під час війни? Яку суму? І куди звертатися за виплатою? Зараз усе розкажемо.
Копійчані розбіжності між податковою накладною та первинкою: цікаві питання Контрагент зареєстрував податкову накладну (ПН) на 1 копійку більше ніж у видатковій накладній. Потім зареєстрував виправлену ПН і надіслав на помилкову ПН розрахунок коригування з кодом «103». Чи є в нас підстави реєструвати такий РК (адже ніякого повернення не було)? Також є контрагенти, які реєструють ПН, в яких сума ПДВ на 1 копійку не збігається з сумою в первинці. Що в цьому випадку робити в бухобліку з копійками, які зависли на рахунку 6442? Зараз розберемося.
Як обліковувати «перехідні» витрати у ФОП Облік витрат ведуть ФОП-загальносистемники та спрощенці — платники ПДВ. Саме їм цікаво, як обліковувати витрати, якщо придбання та продаж товарів відбулися у різних звітних періодах. Ось про це сьогодні і поговоримо.
ПДВ з першого постачання житла: перехідні операції, розподіл податкового кредиту З 10.10.2022 зазнали змін правила щодо «житлового» ПДВ. Ми вже їх аналізували*. Але є досить багато питань стосовно того: (1) як застосовувати нові правила в перехідний період, а також (2) як розподіляти податковий кредит, якщо одночасно будується житлова та нежитлова нерухомість. Давайте розберемося з цими питаннями.