Податок на нерухомість — 2024 для юросіб Чому саме для юросіб? Бо тільки вони зобов’язані щороку самостійно нараховувати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, щодо власної нерухомості і подавати не пізніше 20 лютого річну декларацію. Оскільки ця дата вже не за горами, згадаємо разом правила обчислення і декларування цього податку.
Транспортний податок — 2024: як сплачують юрособи Наближаються терміни декларування та сплати транспортного податку. Але це стосується лише тих, хто має дорогі транспортні засоби. У статті ми розкажемо про правила сплати транспортного податку та подання декларації на 2024 рік. Зокрема, окреслимо нюанси оподаткування знищених транспортних засобів.
Чи подавати ФОП декларації з майнових податків у лютому? У розпалі звітування з майнових податків: з податку на нерухомість, відмінну від земельної ділянки, транспортного податку та плати за землю. Крайній строк подання декларацій — 20 лютого. Але чи звітують з цих податків ФОП? Давайте зараз це з’ясуємо.
Неоплачувану відпустку (не) включаємо до відпускного стажу З усім відомої причини останнім часом відпустки без збереження заробітної плати стали користуватися особливою популярністю. При цьому їх надання в окремих випадках впливає на відпускний стаж працівника. Як же правильно порахувати кількість днів щорічної відпустки, на яку має право працівник, якщо протягом робочого року він був у неоплачуваній відпустці? Про це читайте у нашій статті.
Звільняємо у відпустці без збереження зарплати Працівник перебуває у тривалій відпустці без збереження зарплати у зв’язку з воєнним станом. Відпустка оформлена по 13.02.2024. Працівник написав заяву про звільнення за власним бажанням. Дата звільнення — 08.02.2024. Чи потрібна заява працівника на переривання відпустки та внесення змін у наказ про відпустку без збереження зарплати? Як розрахувати компенсацію за щорічну основну відпустку, якщо в розрахунковому періоді немає виплат?
Дрони — для армії: що в обліку? В умовах війни найголовнішим завданням залишається допомога армії. Тому суб’єкти господарювання продовжують надавати захисникам усебічну підтримку і допомагати всім необхідним. Звичайно ж, затребуваною залишається і допомога дронами. Про облікові особливості таких операцій поговоримо в статті.
Держдивіденди за 2023 рік За щорічною традицією публікуємо черговий матеріал, присвячений питанням сплати частини чистого прибутку до бюджету підприємствами, у статутному капіталі яких є частка держави (держдивідендів). Тобто розмова традиційно піде про сплату держдивідендів у розрізі питань розмірів, строків їх сплати, звітування щодо таких платежів. А також — про зміни, які відбулися у цій площині у минулому році.
Резидент Дія Сіті і перехідна поворотна фіндопомога Підприємство з початку ІІІ кварталу 2023 року стало резидентом Дія Сіті і обрало варіант зі сплатою податку на прибуток на особливих умовах. До потрапляння до когорти резидентів Дія Сіті воно надавало різним юрособам — нерезидентам Дія Сіті (як пов’язаним, так і непов’язаним) безвідсоткову поворотну фіндопомогу. Частково повернення фіндопомоги відбулося наприкінці 2023 року, а частково відбудеться у 2024 році. Чи потрапляє повернення поворотної фіндопомоги під оподаткування і якщо так, то як це відбувається?
Строк сплати МПЗ від податківців: увага для ФОП-сільгоспЄП і не тільки! На початку року вже було багато сказано про розрахунок МПЗ. Але, як виявляється, не все. Цього разу на написання нас надихнуло роз’яснення податківців із БЗ 107.02.04*. Так, вони зробили доволі дивний висновок щодо сплати позитивного МПЗ ФОП — платниками сільгоспЄП. А саме заявили, що позитивне МПЗ такі ФОП мають сплатити не пізніше 20 лютого 2024 року. Обговоримо цей дивний висновок і заодно нагадаємо всім платникам строки сплати позитивного МПЗ, які вже не за горами.