Важливість форми № 20-ОПП Цей тематичний номер присвячений формі № 20-ОПП. Ця форма є однією зі складових так званої «податкової статистики». За її допомогою податківці збирають інформацію про всі об’єкти оподаткування, наявні в платників: їх місцезнаходження, переміщення, фактичний стан. Тому сьогодні ми детально поговоримо про її подання, тонкощі заповнення, а також про відповідальність за ненадання. А розпочнемо із загальних моментів — значення ф. № 20-ОПП.
Подання форми № 20-ОПП Тепер поговоримо про подання ф. № 20-ОПП податківцям. У які строки, якими способами і куди її треба подавати, а також які у зв’язку із цим з’являються особливості — з’ясуємо в статті.
Правила укрупнення інформації у ф. № 20-ОПП Суб’єкти господарювання повинні інформувати податківців про наявне у них майно шляхом подання ф. № 20-ОПП. Водночас у такій формі слід показувати не кожну одиницю наявного майна. Можна використовувати принцип укрупнення. Що це за принцип і як ним слід користуватися при заповненні ф. № 20-ОПП, поговоримо далі.
Як підібрати код типу об’єкта оподаткування, коли його немає у Довіднику Для заповнення ф. № 20-ОПП платник податку має не тільки знати загальну інформацію про свій об’єкт оподаткування, а ще й правильно обрати код типу об’єктів саме для свого майна. Брати такий код слід із довідника, який оприлюднили податківці. Але у цьому довіднику не завжди вдається відшукати код для конкретного об’єкта оподаткування. Як бути в цьому разі, з’ясуємо далі.
Як узагальнювати транспортні засоби у ф. № 20-ОПП В одній з попередніх статей («Правила укрупнення інформації у ф. № 20-ОПП» // «Податки & бухоблік», 2024, № 49) ми обговорили питання укрупненого заповнення ф. № 20-ОПП. Проте всі ці премудрощі не стосуються тих об’єктів рухомого і нерухомого майна, які треба реєструвати з отриманням номера. У числі таких об’єктів — транспортні засоби. Але це не означає, що кожен автомобіль неодмінно слід відображати окремо. Порядок № 1588* містить норму, яка дає змогу спростити заповнення ф. № 20-ОПП.
Продаж об’єктів оподаткування і ф. № 20-ОПП Підприємство вирішило продати декілька своїх активів, а саме верстат, будівлю і одну із своїх легкових автівок. Як у такому випадку заповнити ф. № 20-ОПП?
Було кафе, став магазин: перепрофілювання у ф. № 20-ОПП і податок на нерухомість Випадки, коли придбану нерухомість новий власник планує використовувати інакше, ніж її попередній хазяїн, доволі часто зустрічаються в господарській практиці. Власне, заборон для цього ми не бачимо (якщо тільки їх не прописано в договорі купівлі-продажу). Розберемо на реальній ситуації, як правильно показати у ф. № 20-ОПП перепрофілювання об’єкта та які при цьому можуть на вас чатувати проблеми з податком на нерухоме майно.
Інтернет-магазин і ф. № 20-ОПП Подаємо ф. № 20-ОПП для реєстрації ПРРО на інтернет-магазин. Такого типу об’єкта оподаткування, як «інтернет-магазин», у рекомендованому довідникові немає. Підкажіть, будь ласка, як вказати у ф. № 20-ОПП тип об’єкта при інтернет-торгівлі? Як правильно написати найменування? З такими запитаннями ви доволі часто звертаєтесь до нас. Відповідаємо!
ФОП, ф. № 20-ОПП та пільга з податку на нерухомість Що має показати у ф. № 20-ОПП новостворений ФОП з кодом КВЕД 43.29 «Інші будівельно-монтажні роботи», який виконує ремонти на території замовника? Офісу нема, складу теж. Якщо показати місце реєстрації, то чи втратить він пільгу з податку на нерухомість як фізособа?
20-ОПП та відповідальність: що потрібно знати? Поговоримо про штрафи, пов’язані з повідомленням за формою № 20-ОПП. Які дії або ж бездіяльність щодо цього документа можуть привести до відповідальності? Яким чином виявляють порушення? Штрафують за неподання даних щодо кожного об’єкта? Відповіді на ці (і не тільки) запитання знайдете у статті. Тож поїхали.
Помилка в адресі господиниці у ф. № 20-ОПП: чи буде РРО-штраф? Прийшла перевірка з податкової щодо РРО. Перевіряючі виявили, що в чеку вказана правильна адреса торгової точки, а в податковій ці зміни не внесено (ф. № 20-ОПП і № 1-РРО). Який штраф за це загрожує?