(044) 581-10-10 Передзвоніть менi

Оплата праці, лютий, 2015/№ 4

  • Новини та події
  • Питання оплати праці членів Кабінету Міністрів України, керівників центральних органів виконавчої влади та інших державних органів у 2015 році Постанова від 14.02.2015 р. № 43
  • Щодо умов надання та тривалості виплати допомоги по вагітності і пологах особам, віднесеним до 4 категорії постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи Лист від 22.01.2015 р. № 1-36-187, № 138/07-21
  • Щодо виплати допомоги по вагітності та пологах жінкам-чорнобильцям Лист від 06.02.2015 р. № 363-04
  • 7 мінзарплат — обмеження для всіх бюджетників Чи розповсюджується обмеження щодо граничного розміру зарплати за Законом № 76 на працівників виконкому селищної ради та заклади комунальної форми власності? Які виплати працівнику ми повинні зменшити, щоб не перевищити законодавчо встановлений максимальний розмір зарплати?
  • Відпустка «за свій рахунок»: на які виплати впаде її «тінь» Життя не передбачене, і прорахувати усі кроки наперед важко. Використав працівник вщент свої обов’язкові відпустки — аж раптом його спіткали нові особисті справи. І вирішити їх треба невідкладно у позаробочий час. Як оформити «вікно» у роботі? Нічого не залишається, як взяти відпустку «за свій рахунок». Благо, трудове законодавство дозволяє це зробити! Зараз можлива й інша ситуація — працівник «вимушений» перебувати в неоплачуваній відпустці. При цьому одразу відкриємо вам таємницю: така відпустка потягне за собою інші ниточки — розмір відпускних, відрядних, лікарняних, декретних та тривалість деяких видів відпусток… Як саме? Власне, про це і читайте у статті!
  • Компенсація зарплати: виплата боргів у лютому 2015 року Компенсацію виплачують роботодавці у разі затримки виплати зарплати на один і більше календарних місяців. Тобто розрахувати й нарахувати компенсацію зобов’язані тільки ті підприємства, установи та організації, які несвоєчасно виплачують зарплату своїм працівникам.
  • Неповнолітня дитина одружилася: чи буде ПСП у її батьків Працівниця організації має трьох дітей (1997, 2006 та 2009 р. н.). Вона користується правом на застосування податкової соціальної пільги як платник податків, що має двох і більше дітей віком до 18 років. Стало відомо, що старша дитина цієї жінки в січні 2015 року одружилася. Як у такому разі застосовувати податкову соціальну пільгу: з розрахунку на двох дітей чи з розрахунку на трьох дітей?
  • Історія ЄСВ з «мінімалки» через «долі» зарплатних виплат Без сумніву, сьогоднішня топ-тема — ЄСВ з «мінімалки». Шквал запитань від читачів стосується нарахування ЄСВ у ситуаціях, коли фактичний заробіток працівника менше мінімальної зарплати (МЗП).
  • Робота у день виборів: чи буде оплата брати участь у розрахунку лікарняних З метою сприяння дільничним виборчим комісіям у реалізації їх повноважень голова селищної ради згідно з пп. 19 і 20 ч. 4 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.97 р. № 280/97-ВР видав розпорядження про залучення секретаря до роботи в день виборів (26.10.2014 р.). Не будучи членом виборчої комісії, цей працівник залучався до роботи цього дня для моніторингу ситуації на виборчій дільниці. За роботу у свій вихідний день (26.10.2014 р.) йому нараховано оплату згідно зі ст. 107 КЗпП. З 9 по 20 лютого 2015 року такий працівник хворів, про що свідчить виданий в установленому порядку листок непрацездатності.
    Як розрахувати суму оплати лікарняного такому працівнику, якщо в розрахунковому періоді (серпень 2014 року — січень 2015 року), зокрема у жовтні 2014 року, він працював у вихідний день, який було оплачено відповідно до ст. 107 КЗпП?
  • Працівник району проведення АТО у відпустці «за свій рахунок»: чи «йде» страховий стаж Установа розташована в районі проведення АТО. Чи зараховується до страхового стажу наших працівників період їх перебування у відпустках «за свій рахунок»?
  • «Вимушена» неоплачувана відпустка: вивчаємо наслідки для «відпускного» стажу Держслужбовець з 05.01.2015 р. по 01.03.2015 р. перебував у відпустці без збереження зарплати за рішенням керівника відповідно до п. 9 розд. III Закону України від 28.12.2014 р. № 76-VIII. Як перебування у такій відпустці позначиться на стажі роботи для отримання щорічних відпусток та на їх тривалості? Чи маємо ми право з 10.03.2015 р. надати йому щорічну основ ну відпустку повної тривалості за робочий рік з 20.03.2014 р. по 19.03.2015 р.?
  • «Вимушена» безоплатна відпустка держслужбовця: чи постраждають відпускні суми Держслужбовець з 01.10.2014 р. по 28.11.2014 р. включно перебував у відпустці без збереження зарплати (59 календарних днів) на підставі п. 66 Прикінцевих положень Закону України від 16.01.2014 р. № 719-VII. З 16.03.2015 р. він іде в щорічну основну відпустку тривалістю 14 календарних днів. Чи треба виключати дні такої «примусової» відпустки з розрахункового періоду?
  • Кухар «на заміні»: за яким розрядом оплачувати його працю У відділі харчоблоку дитсадка працює кухар 6-го розряду. На час перебування такої працівниці у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трьох років приймаємо на роботу іншого кухаря. Кандидат має посвідчення кухаря 3-го розряду і не має стажу роботи. Чи має право адміністрація дитсадка прийняти кухаря без досвіду роботи на час відсутності основного працівника? Як оплачувати його працю: за 3-м або 6-м тарифним розрядом? Чи необхідно вносити зміни до штатного розпису?
  • Фельдшер переходить на посаду медсестри: що з тарифним розрядом Фельдшеру вищої категорії (спеціальність «Лікувальна справа») встановлено 10-й тарифний розряд. Він перейшов на посаду медичної сестри приймального відділення лікарні. Який тарифний розряд установити такому працівнику — 10-й, як був до переходу, або 9-й, як для медсестри лікарні? Чи враховувати при цьому категорію, набуту на посаді фельдшера?
  • Відпустка без збереження зарплати: враховуємо реалії сьогодення Правила надання відпустки без збереження заробітної плати, так само як і підстави для її надання, не змінювалися багато років. Максимум — до ст. 25 і 26 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки) вносили точкові уточнення. Що ж, 2014 і 2015 роки у цьому питанні можна назвати переломними.
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить

 Вхід в систему ×  Сесію завершено × Ви здійснили вхід на сайт з іншого браузера або комп'ютера. Щоб читати журнали, будь ласка, авторизуйтесь ще раз
Показати пароль  Забули пароль?
 Відновлення паролю × Введіть Ваш e-mail, і ми надішлемо Вам інформацію для відновлення пароля на поштову скриньку
 Реєстрація ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Пошта стане вашим логіном в системі. З її допомогою ви зможете увійти та відновити забутий пароль.

На пошту приходять системні повідомлення та інша корисна інформація.

Показати пароль 

Вкажіть пароль за допомогою якого ви зможете увійти в систему.

Натисніть кнопку "Показати пароль" , щоб побачити введені символи

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

 ЗВОРОТНИЙ ДЗВІНОК ×

Введіть тільки ваше ім'я, щоб ми знали як до вас звернутися.
Прізвище та по ім'я батькові ви зможете пізніше вказати в своєму профілі.

 

Допускаються російські і українські символи.

Телефон використовується тільки для зв'язку з вами.

Приклад: +38 (066) 870-10-10

Даний номер телефону вже використовується користувачами : . Це часом не ви?

Ви можете увійти під одним з існуючих email адресів. Якщо Ви забули пароль, відновіть його.

Нагадуємо, що один номер телефону може бути використаний максимум 3 рази!

Цей номер телефону прив'язаний до email адресу: .

Ви можете:

- використати інший номер телефону для реєстрації;

- увійти під одним з існуючих облікових записів;

- відновити забутий пароль

Дякуємо за вашу заявку! Наш фахівець зв'яжеться з вами найближчим часом.
Телефони × (044) 581-10-10 (066) 87-010-10 (097) 78-010-10 Передзвоніть менi
Ви не авторизовані на сайті × Ця функція доступна тільки авторизованим користувачам. Будь ласка увійдіть або зареєструйтесь.