Як позбутися індексації зарплати законними методами Розібратися в премудрощах індексації зарплати буває складно*: хтось може допустити помилку в сумі індексації, хтось узагалі про неї може забути. Але штрафи** лякають багатьох… Хочете дізнатися, як законно позбутися індексації зарплати? Тоді ця стаття для вас!
Індексація зарплати: згадуємо теорію Про індексацію сказано чимало. Але запитання раз у раз виникають. Щоб на практиці правильно застосувати знання про індексацію зарплати, важливо знати її теорію. Від чого залежить «базовий» місяць, як розрахувати коефіцієнт і суму індексації? Про це — нижче.
Індексація зарплати: ситуації з практики Із попередньої статті ви дізналися про ази індексації зарплати, а саме, що таке «базовий» місяць, як визначити коефіцієнт і суму індексації. У цій публікації пропонуємо до вашої уваги практичні ситуа- ції, що виникають при індексації зарплати. З ними здобуті теоретичні знання набудуть практичного сенсу. Розпочнемо!
Забули нарахувати індексацію чи помилилися в сумі: як покарають? Помилки трапляються… І за них треба розплачуватися. Бухгалтери теж іноді допускають помилки в індексації зарплати. Чим загрожує ненарахування індексації? Що буде, якщо індексацію зарплати нарахували, але помилилися в її сумі? Про ціну допущених помилок розповімо нижче.
«Гаряча» пора: запитання-відповіді за формою № 1ДФ Знову час подавати Податковий розрахунок № 1ДФ. Відповідно у багатьох роботодавців виникають запитання щодо його заповнення. «Гаряча» добірка таких запитань і роз’яснення ДФСУ — у сьогоднішній статті.
Виплата приватному виконавцеві: як показати у формі № 1ДФ На підприємство надійшов виконавчий лист, згідно з яким кошти стягуються на рахунок приватного виконавця із зазначенням суми його винагороди. Чи слід оподатковувати і відображати цю виплату в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ?
Шведський стіл: тож чи є ПДФО? Верховний Суд у своїй постанові від 10.06.2019 р. у справі № 808/3611/16 розглянув важливе запитання — чи вважати додатковим благом (ну і, звісно, чи оподатковувати ПДФО) вартість безоплатного харчування працівників за системою «Шведський стіл»? Остаточну відповідь на нього і думку редакції шукайте в цій статті.
Вихідна допомога: коли, кому і скільки? Погодьтеся, звільнення — справа непроста. Іноді воно вимагає від нас чимало сил. Але як би бурхливо не відбувався розрив відносин з роботодавцем, працівник, який звільняється, повинен отримати усе, що йому належить. Щонайменше — кровно зароблену зарплату. При цьому він може навіть не підозрювати, що в деяких випадках йому належить ще й вихідна допомога. В яких випадках, в якому розмірі і коли виплачується така допомога, ми розповімо в статті.