Коли закінчиться карантин: «до» чи «по» 31 жовтня? У житті виникає безліч ситуацій, які пов’язані з датами. Часто їх використовують кадровики та бухгалтери у своїй роботі. Тому дуже важлива точність та однозначність. Однак у нашій нормативці часто застосовуються різні лінгвістичні конструкції, які можна трактувати по-різному. «Свіжий» приклад — продовження карантину до 31 жовтня. Чи означає це, що останнім днем карантину буде 30 жовтня (переддень зазначеної дати) або сама дата 31 жовтня? Для уникнення непорозумінь часто використовують слово «включно». Утім, що ж робити, якщо цього слова немає? Саме з таким запитанням до нашої редакції звернулася читачка.
Відпускні та «оздоровчі» після підвищення окладів Мінімалка та посадові оклади (тарифні ставки) за ЄТС з 1 вересня 2020 року зросли. У зв’язку з цими змінами треба не тільки правильно нарахувати зарплату за вересень, але й донарахувати деякі виплати. Це стосується вересневих відпускних та допомоги на оздоровлення до вересневої відпустки. Пов’язано це з тим, що при розрахунку вересневих відпускних треба врахувати коефіцієнт підвищення посадових окладів з 1 вересня 2020 року. Детальніше про усе це та ще й на числових прикладах ми розглянемо сьогодні у статті.
Відпустка з подальшим звільненням: що робити, коли вклинився лікарняний Працівник з 1 вересня 2020 року пішов у щорічну відпустку з наступним звільненням (за власним бажанням) 16 вересня 2020 року (в останній день відпустки). З 14 вересня 2020 року він захворів. Останній день хвороби — 23 вересня 2020 року. Чи можна звільнити працівника за таких умов 16 вересня? Як бути з відпусткою, що збіглася з лікарняним? Чи оплачувати лікарняний після звільнення?
Працівник на військових зборах: розраховуємо середню Працівник прийнятий на роботу 27.07.2020 р., на посаду продавця. Проте вже в період з 14.09.2020 р. по 28.09.2020 р. він призваний для проходження військових навчальних зборів (надав копію довідки з військкомату). Як розрахувати середню для оплати таких днів?
Новий розмір МЗП: декретні «до» і «після» З 1 вересня в усіх бухгалтерів голова йде обертом, адже і розмір МЗП, і посадові оклади за ЄТС підвищено. На додаток ще й працівниця надала лікарняний лист у зв’язку з вагітністю та пологами. Як тут нічого не проґавити? Відразу хочемо вас заспокоїти. Щоб правильно розрахувати суму декретних з урахуванням нового розміру обмежень у такий «перехідний» період, головне — з’ясувати, в який період працівниці був відкритий лікарняний (до 01.09.2020 р. чи після). Ну а що робити далі, ми зараз розповімо.
Підвищення мінімалки & ЄСВ-звіт за вересень Підходить час «закривати» зарплату за вересень, а потім складати Звіт з ЄСВ. Легке потрясіння у зв’язку з підвищенням мінімалки та посадових окладів за ЄТС ми вже пережили. Усі питання щодо нарахування зарплати за вересень, донарахування різних виплат ми вже вирішили. Тож пропонуємо перейти до особливостей складання Звіту з ЄСВ за вересень.
Вересневі донарахування: відображаємо в ЄСВ-звіті Деякі роботодавці після підвищення посадових окладів з 1 вересня 2020 року донараховували відпускні та «оздоровчі» працівникам. Як зробити такі донарахування, ви можете дізнатися на с. 11 цього номера. А зараз розкажемо, як ці донарахування відобразити в ЄСВ-звіті.
Нараховуємо ЄСВ на додаткову базу за минулий період У вересні 2020 року виявили помилку в ЄСВ-звіті за червень. По одному працівникові (він працював у режимі неповного робочого часу) не донарахували ЄСВ з додаткової бази і не показали у Звіті. Як виправити помилку? Чи будуть штрафні санкції при донарахуванні ЄСВ за минулий місяць?
Переведення та звільнення в таблиці 5 ЄСВ-звіту Одного працівника з 18.09.2020 р. перевели з посади агента комерційного на посаду начальника комерційного відділу, а 30.09.2020 р. він був звільнений за власним бажанням (ст. 38 КЗпП). Іншого працівника прийняли 03.09.2020 р. на посаду вантажника, а 21.09.2020 р. перевели на посаду сторожа. Як ці події відобразити в таблиці 5 ЄСВ-звіту?