№6

Оплата труда, март, 2023/№ 6 Другие номера журнала ›
 • Розраховуємо лікарняні: чи враховувати матдопомогу Працівник хворів з 20 по 28 лютого 2023 року (оформлено е-лікарняний). У розрахунковому періоді (лютий 2022 — січень 2023) йому нараховано: зарплату у сумі 85000 грн; матеріальну допомогу (у березні 2022 року) у розмірі 6700 грн. Страховий стаж працівника за останні 12 місяців — 8 місяців. Чи враховувати суми матеріальної допомоги при розрахунку лікарняних такому працівнику?
 • Розраховуємо лікарняні: премія в розрахунковому періоді Працівника прийнято на роботу 06.02.2023. З 24.02.2023 по 03.03.2023 він хворів (оформлено е-лікарняний). У лютому 2023 року нарахована щомісячна премія всім працівникам у сумі 2000 грн. Чи включається вона в розрахунок лікарняних працівника?
 • Декрет у відпустці до 3 років: підстави для оплати Працівниця, перебуваючи у відпустці для догляду за дитиною до 3 років, йде у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами (надала роботодавцю листок непрацездатності). Чи оплачувати такий лікарняний?
 • Захворів зовнішній сумісник: чи оплачувати лікарняний? Захворів зовнішній сумісник (оформлено е-лікарняний). Чи оплачувати такий листок непрацездатності? І якщо так, то чи потрібна довідка з його основного місця роботи для розрахунку середньої зарплати?
 • Матдопомога спеціалісту ОМС: як обчислювати після простою? Головний спеціаліст селищної ради написав 09.03.2023 заяву з проханням надати йому матдопомогу для вирішення соціально-побутових питань. Голова ради погодив таку виплату у розмірі середньомісячної зарплати. З 01.09.2022 по 28.02.2023 працівник перебував у простої з оплатою у розмірі 2/3 окладу. Як визначити розмір матдопомоги?
 • Компенсація: виплата зарплатних боргів у березні 2023 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
 • Відрядження сумісника з основного місця роботи На підприємстві особа працює за основною посадою — водієм та за сумісництвом — слюсарем-ремонтником. За посадою водія працівника направлено у відрядження з 13.03.2023 по 17.03.2023. Як оформити його відсутність на роботі за сумісництвом? Чи потрібно йому на роботі за сумісництвом нараховувати оплату за час відрядження?
 • Вагітність у відпустці до 3 років: як розрахувати декретні Працівниця (основне місце роботи) перебуває у відпустці для догляду за дитиною до 3 років з грудня 2021 року. 15 березня 2023 року їй оформлено листок непрацездатності по вагітності та пологах на другу дитину. Як розрахувати декретні такій працівниці?
 • Прогул і хвороба: коли можна звільнити працівника? Працівник не з’являється на роботі декілька днів, а потім на нього відкрито е-лікарняний. Причини відсутності на роботі перед хворобою роботодавець визнав неповажними. Чи можна його звільнити за прогул?
 • Прогул і хвороба: доля лікарняних Працівник не з’явився на роботу. Причину відсутності роботодавець визнав неповажною і хоче звільнити працівника за прогул. Проте йому відкрито лікарняний. Чи має працівник право на страхові виплати в такому випадку? Чи оплачувати такий лікарняний?
 • Лікарняна середня новачка: робочі дні — прогул — хвороба Працівник-новачок після відпустки за власний рахунок не вийшов на роботу (причину відсутності визнали не поважною), а потім він захворів. Як не крути, а роботодавцю треба реагувати на лікарняний і вирішувати питання його оплати*. Як розрахувати середній заробіток? Як урахувати страховий стаж? Про це і поговоримо.
 • Стипендія після академвідпустки: в якому розмірі виплачувати? Студент денної форми навчання закладу вищої освіти (далі — ЗВО) з 01.11.2022 оформив академічну відпустку за сімейними обставинами. До цього він отримував академічну стипендію у розмірі 2000 грн. З 01.03.2023 студент повернувся до навчання. На стипендію в якому розмірі він має право?
 • Відшкодування збитків: утримуємо при звільненні Звільняється працівник, який заподіяв шкоду підприємству. Він визнає свою провину та погоджується добровільно погасити заборгованість. Яку суму можна утримати із його зарплати (тільки 20 % чи усю суму заборгованості)?
 • Працівник отримує пенсію: чи має він право на ПСП? На підприємстві працює зовнішній сумісник на 0,25 ставки. Він користується податковою соціальної пільгою (далі — ПСП) у розмірі, визначеному п.п. 169.1.1 ПКУ. За основним місцем роботи ПСП не застосовується (повна зайнятість). У березні 2023 працівник вийшов на пенсію за віком. Чи має він право і надалі користуватися ПСП?
 • Працівник у теробороні: відображаємо середню зарплату в Д1 Не за горами подання Податкового розрахунку за 1 квартал 2023 року. Починаючи з 4 кварталу 2022 року середню, яку роботодавець зберігає за працівниками — добровольцями тероборони, в Д1 показуємо по-особливому. Із яким кодом, чи для всіх працівників однаково та інші нюанси розглянемо у статті.
 • Щодо обчислення середньої зарплати для визначення суми лікарняних Лист Пенсійного фонду України від 21.03.2023 № 10344-8077/У-03/8-2800/23*
 • «Пустий» місяць у розрахунку лікарняних Зміни у порядку виплати лікарняних та їх розрахунку, які сталися з 1 січня 2023 року, продовжують приносити нам сюрпризи. Про один з таких сюрпризів ми запитали у фахівців ПФУ та отримали від них відповідь у листі від 21.03.2023 № 10344-8077/У-03/8-2800/23*. Питання дуже важливе, тож розбираємося разом.
 • Бронювання працівників: є критерії важливості підприємств Почали з’являться критерії важливості для бронювання працівників. Що це за критерії та чим вони допоможуть у цій процедурі? Давайте розбиратися.
App
Скачайте наше мобильное приложение Factor

© Factor.Media, 1995 -
Все права защищены

Использование материалов без согласования с редакцией запрещено

Ознакомиться с договором-офертой

Присоединяйтесь
Адрес
г. Харьков, 61002, ул. Сумская, 106а
Мы принимаем
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions
Мы используем cookie-файлы, чтобы сделать сайт максимально удобным для вас и анализировать использование наших продуктов и услуг, чтобы увеличить качество рекламных и маркетинговых активностей. Узнать больше о том, как мы используем эти файлы можно здесь.
Спасибо, что читаете нас Войдите и читайте дальше