Бюджетна бухгалтерія, жовтень, 2015/№ 37

 • Інформаційна сторінка
 • Деякі питання оплати праці працівників структурних підрозділів з питань соціального захисту населення місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів міських і районних у містах рад Постанова від 16.09.2015 р. № 732
 • Комунальні послуги: як відображаємо ПДВ Бюджетна установа надає частину приміщення в оренду. Крім орендної плати, орендарі відшкодовують вартість спожитих комунальних послуг. Оскільки установа є платником ПДВ, будь ласка, поясніть: яким чином суми відшкодування комунальних послуг відображати в декларації з ПДВ? Чи існують які-небудь особливості формування податкового кредиту з ПДВ у цьому випадку?
 • Пільга з військового збору Чи можна не справляти військовий збір із сумм грошового забезпечення, нарахованого військовослужбовцям за вересень 2015 року?
 • Надання платних послуг стоматологічними поліклініками Більшість стоматологічних поліклінік мають у своєму складі окремий госпрозрахунковий підрозділ, який надає чимало видів платних стоматологічних послуг. Тому важливість правильного розрахунку вартості таких послуг для стоматологічних поліклінік важко переоцінити. У зв’язку з цим саме такому виду платних послуг ми вирішили приділити особливу увагу. У цій статі розглянемо на прикладі, як сформувати вартість платної стоматологічної послуги.
 • В автобусному квитку ціну вписано від руки: чи відшкодовувати витрати на проїзд Працівників установи відряджають до населених пунктів, де відсутні автостанції для придбання квитків на приміський автобус, тому вони купують квиток уже в салоні автобуса — безпосередньо у водія. При цьому водій вручну заносить відомості до квитка: вартість проїзду, час відправлення, пункти відправлення та прибуття. У цілому квиток відповідає офіційно затвердженій формі. Однак бентежить, що вартість проїзду не надрукована у квитку, а ставиться у ньому від руки. Чи можемо ми компенсувати відрядженим працівникам витрати на проїзд на підставі таких квитків?
 • Бібліотека придбаває періодику: як показати в обліку Обласна бібліотека оформила передплату на періодичні видання. Такі періодичні видання для бібліотеки є бібліотечними фондами. Підкажіть, як правильно відобразити в бухгалтерському обліку такі операції?
 • Строк експлуатації минув, але об’єкт придатний для експлуатації: модернізувати чи ні Бюджетна установа використовує комп’ютери, строк експлуатації яких минув і залишкова вартість яких дорівнює нулю (нараховано 100 % амортизації). Вони цілком придатні до подальшого використання, але потребують модернізації (установлення додаткових модулів пам’яті). Чи можна модернізувати такі об’єкти? Якщо так, то як правильно відобразити цю операцію у бухгалтерському обліку?
 • Працівник «на мінімалці»: визначаємо суму вересневої індексації Базовим місяцем працівника був грудень 2013 року (останнє підвищення його посадового окладу на рівні мінзарплати — 1218 грн.). Постійні надбавки та доплати не встановлювалися. З травня 2014 року працівнику нараховували поточну індексацію. З 1 вересня 2015 року оклад працівника встановлений у новому розмірі мінзарплати — 1378 грн. Як визначити суму індексації зарплати за вересень 2015 року?
 • Лікарняні: якщо «на межі» перехідна відпустка та виправлення помилки Держслужбовець хворів з 30 вересня по 5 жовтня 2015 року. Розрахунковий період — вересень 2014 року — серпень 2015 року. Чи братиме участь у розрахунку лікарняних сума відпускних, нарахованих у серпні 2014 року за дні відпустки, що припадають на вересень 2014 року? Крім того, у вересні 2015 року була сторнована надміру нарахована цьому працівнику зарплата за серпень 2015 року. Це було пов’язано з тим, що з 26 по 31 серпня 2015 року він хворів, про що свідчить наданий ним у вересні 2015 року лікарняний. Однак помилково за ці 4 робочі дні серпня була нарахована заробітна плата. Чи потрібно включати до розрахунку лікарняних суму зарплати, помилково нараховану в серпні 2015 року та відсторновану у вересні?
 • Лікарняні: із ставки на півставки Працівника прийнято на роботу у грудні 2010 року на повну ставку. У вересні 2015 року він був переведений на 0,5 ставки. З 7 по 25 вересня 2015 року працівник хворів, що підтверджено належним чином оформленим листком непрацездатності. Як розрахувати суму лікарняних?
 • Коефіцієнти для коригування заробітної плати при виході у відпустку у вересні — грудні 2015 року Пунктом 10 Порядку № 100 передбачено коригування сум виплат, що обчислюються виходячи із середньої зарплати.
Перейти до номеру
 • № 40/1
 • № 40
 • № 39
 • № 38
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить