Зміна істотних умов державної служби: нові норми за новим Законом Новим Законом про держслужбу на рівні спеціального законодавства визначено положення про зміну істотних умов служби, установлено принципово новий підхід до порядку запровадження змін таких умов. Чим відрізняються для держслужбовців нові правові норми від чинних — проаналізуємо в цій статті.
Правовий статус держслужбовця: норми нового Закону Новий Закон «Про державну службу» визначає принципи, правові та організаційні засади забезпечення публічної, професійної, політично неупередженої, ефективної, орієнтованої на громадян державної служби. У цій статті ми розглянемо правовий статус держслужбовця.
Управління державною службою. Перезавантаження? Чинний Закон «Про державну службу» встановлює, що державна політика у сфері державної служби визначається Верховною Радою України. Основними напрямами державної політики у сфері державної служби є визначення цілей, завдань та принципів функціонування інституту державної служби, забезпечення ефективної роботи всіх державних органів відповідно до їх компетенції. Що зміниться в системі і принципах управління державною службою з 1 травня — у цій статті.
Державна служба по-новому: практичне втілення професіоналізму в інформаційному суспільстві Новий Закон від 10 грудня 2015 року № 889-VIII «Про державну службу» набуде чинності 1 травня 2016 року, що символічно співпадає із днем міжнародної солідарності трудящих. Враховуючи те, що державні службовці є теж працівниками з особливим статусом, розглянемо практичні аспекти їхньої професійної діяльності з точки зору набуття практичних знань.
Децентралізація та адміністративно-територіальний устрій Наприкінці січня 2016 року Міністерство регіонального розвитку України винесло на обговорення проект нового Закону, який визначає засади адміністративно-територіального устрою України. Редакція «Держслужбовця» пропонує долучитися до його обговорення і розглянути його основні положення.
Антикорупційна експертиза як засіб реалізації державної антикорупційної політики Протягом останніх років українська спільнота все частіше зустрічає в українському законодавстві такі словосполучення як «антикорупційна політика» та «антикорупційна експертиза». Проте, наведені поняття в українському законодавстві офіційно були визначені не так давно.
Звільнення працівників за ініціативою власника. Судова практика На сьогодні існує досить багато проблем, пов’язаних з правовим врегулюванням питань щодо звільнення працівників. Проблема недосконалості чинного законодавства не оминула й питання звільнення працівників за ініціативою власника. Це зумовлено перш за все застарілістю основного законодавчого акта, який врегульовує трудові відносини працівників та роботодавців, — Кодексу законів про працю України, який був прийнятий ще 10.12.1971 р.
Службова дисципліна та дисциплінарна відповідальність за новим Законом про держслужбу З 1 травня 2016 року набирає чинності новий Закон про державну службу. Норми, що стосуються дисциплінарної та матеріальної відповідальності державних службовців, визначені розділом VIII цього Закону. У цій статті поговоримо про вимоги і обов’язки, встановлені для забезпечення дотримання державними службовцями службової дисципліни.
Дострокове зняття дисциплінарного стягнення До державного службовця застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани. Яким чином може бути знято дисциплінарне стягнення до закінчення одного року після оголошення догани, якщо державний службовець виявив дисциплінованість і сумлінність у виконанні службових обов’язків? Про нюанси дострокового зняття дисциплінарного стягнення — у цій статті.
Новий варіант форми № 9-ДС: вивчаємо разом Чи подається за 2015 рік «Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування» за формою № 9-ДС (річна)? Якщо так, то до якого органу і в редакції якого нормативно-правого акта слід подавати цю форму?
До роботи після відпустки для догляду за дитиною до 6 років: як бути із соцвідпусткою на дітей Працівниця приступила до роботи після виходу з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років 29.12.2014 р. При цьому 6 років її дитині виповниться тільки у 2016 році. У листопаді 2015 року працівниця надала за місцем роботи нову медичну довідку, на підставі якої їй знову оформлюватимуть відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею 6 років. Перед виходом у цю відпустку вона бажає скористатися соцвідпусткою на дітей як мати двох дітей віком до 15 років тривалістю 20 календарних днів. Чи дійсно їй може бути надана соцвідпустка на дітей вказаної тривалості?
У розрахунковому періоді середній заробіток за вимушений прогул: оплачуємо лікарняний Працівник установи був незаконно звільнений 08.06.2015 р. (останній робочий день). Суд своїм рішенням від 21.12.2015 р. поновив його на роботі, а також приписав установі за весь час вимушеного прогулу (з 09.06.2015 р. по 21.12.2015 р.) виплатити працівнику середній заробіток. Працівник хворів з 14.12.2015 р. по 25.12.2015 р., що підтверджує наданий листок непрацездатності. Страховий стаж працівника — більше 8 років. Як розрахувати середню зарплату та оплатити дні хвороби такого працівника?
Відповідальність за невиконання гарантій «солдатам» організацій, установ З 26.11.2015 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу» від 03.11.2015 р. № 734-VIII. За які порушення посилена відповідальність та якою вона є на сьогодні?
Середня зарплата сільському екс-голові: ПДФО та ВЗ бути Сільського голову не обрано на повторний строк. Йому призначили виплату середнього заробітку (за рахунок коштів місцевого бюджету) на період пошуку нового місця роботи, але не більше 6 місяців. Чи необхідно з такої виплати справляти ПДФО і військовий збір?
Розлучена жінка: підтверджуємо право на соцвідпустку «на дітей» Працівниця установи — розлучена жінка, яка має дитину віком 10 років. Чи має вона право на соціальну відпустку, установлену ст. 19 Закону України «Про відпустку», якщо, крім заробітної плати, вона отримує аліменти? Які документи необхідно їй надати для підтвердження такого права і як часто їх оновлювати? Чи підійде для таких цілей довідка із ЖЕКу про те, що батько дитини не проживає разом з ними?
Індексація бюджетних зарплат за січень 2016 року: для всіх працівників — з «чистого аркуша» Як бути з індексацією в січні 2016 року для працівників 1 – 3-го тарифних розрядів за ЄТС (бюджетна сфера)? У них посадові оклади залишилися на рівні вересня 2015 року і була фіксована індексація (наприклад, у розмірі 551,90 грн.). Чи потрібно їм продовжувати виплачувати таку фіксовану індексацію? Що робити з працівниками, прийнятими на роботу в січні 2016 року, і тими, хто вийшов з відпустки для догляду за дитиною до 3 (6) років на посади без підвищення окладів у грудні 2015 року? Який місяць буде точкою відліку для розрахунку коефіцієнтів індексації за такими працівниками?