Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2015/№ 10

 • Звітуємо з екоподатку за старою формою ДФСУ у листі від 21.01.2015 р. № 1601/7/99-99- 15-04-02-17 нагадала, що з 1 січня 2015 року екологічний податок за викиди забруднюючих речовин в атмосферу пересувними джерелами забруднення не справляється.
 • «Металобрухтна» пільга знову не діє! Фахівці головного фіскального відомства у листі від 19.01.2015 р. № 1403/7/99-99-19-03-01-17 знову відстоюють фіскальну позицію щодо застосування «металобрухтної» пільги.
 • Уряд прийняв постанову про дерегуляцію За інформацією з Урядового порталу (http:// www.kmu.gov.ua/), на засіданні Кабміну 28 січня прийнято постанову, яка скасовує надмірне державне регулювання в харчовій, аграрній, нафтогазовій та ІТ-галузях.
 • Про забезпечення сплати акцизного податку з роздрібного продажу Лист ДФСУ від 20.01.2015 р. № 1519/7/99-99-19-03-03-17
 • Доля «старого» від’ємного ПДВ (що виник до 01.02.2015 р.) Запровадження спецрахунків викликає безліч запитань. Як бути зі «старим» від’ємним значенням з ПДВ? Чи можна «мінус» січня перенести в лютий? І що робити з іще не отриманим бюджетним відшкодуванням (БВ)? Давайте пошукаємо відповіді на них разом.
 • Податок на майно — триголове чудовисько податкової реформи У своєму показному прагненні до скорочення податків депутати перевершили самих себе. Адже фактично перелік податків скоротили не за рахунок їх скасування, а тільки за рахунок перейменування та об’єднання під одним дахом декількох, що існували раніше. А тому, яким вони пустили на світ Божий податок на майно, позаздрив би сам Франкенштейн! ☺ Узяли та до одного тулуба приставили дві старі голови (податок на нерухомість + плату за землю) і третю нову (податок на транспорт). Цікаво, як результати цієї вівісекції позначаться на платниках податків? Давайте розбиратися.
 • Глава* перша — нерухома (роздуми про податок на нерухомість) «Зараз я не стану про це думати. Подумаю завтра», — так любила казати Скарлетт О’Хара. Упевнені, більшість із вас, дорогі читачі, вирішили б за краще вчинити так само. Навіть коли з усіх боків на вас насувається дев’ятий вал податкової реформи. І це цілком правильне рішення. Адже зараз саме пік річної звітної кампанії. Тому цілком розумно спочатку закінчити старі справи, а потім братися за нові. Проте, як завжди, є одне «але». Так можна було вчинити й з податком на нерухомість, якби не одна його особливість. Як, утім, і двох його побратимів — транспортного податку і плати за землю (про них піде мова через тиждень). Відзвітувати за цими податками треба вже зараз, причому не за минулий, а за поточний рік. До того ж, за новими, «податковореформенними», правилами. Отже, нічого не залишається, як першу ж вільну часинку присвятити читанню цієї статті.
 • Лікарняні по-новому Передвиборне гасло нашого Президента «Жити по-новому» найточніше характеризує всі ті зміни, що відбуваються сьогодні у законодавстві. Зачепили вони й сферу соціального страхування. Результат: законодавець розпочав процес злиття ФТВП і ФНВ* в єдиний Фонд соціального страхування, який стане їх правонаступником. А доки йде процес, функції з виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві та профзахворюванням, виконуватиме ФТВП. Проте в цій нелегкій справі він керуватиметься не Законом № 2240, а Законом № 1105. Чому? Про цю та інші новинки, що стосуються виплати лікарняних, ми з вами й поговоримо.
 • Дивіденди, ПДФО і військовий збір: нові пісні про головне Якщо одержувач дивідендів — фізична особа, то у податкового агента закономірно виникають запитання: за якою ставкою утримувати ПДФО, коли сплачувати, як відображати в Податковому розрахунку за формою № 1ДФ? Мало того, що з 1 січня 2015 року змінилися ставки ПДФО*. Тепер головного болю стало ще більше — з дивідендів потрібно утримати військовий збір. Заінтриговані? Розплутуватимемо інтригу разом.
 • Складаємо консолідовану податковоприбуткову декларацію за 2014 рік Підприємства з філіями можуть сплачувати податок на прибуток консолідовано. І багатьом платникам, до речі, до душі саме такий спосіб. Про те, як у такому разі підприємству скласти податковоприбуткову декларацію, ми з вами, дорогі друзі, зараз і поговоримо. Тим більше, відзвітувати податківцям про результати за 2014 рік потрібно вже ось-ось. Зауважте: зробити це слід ще за старими правилами, які діяли до 1 січня 2015 року.
 • Сільгоспприбуткове оподаткування: що нового Без сумніву, ще довго тематику наших публікацій визначатимуть нові правила оподаткування. На жаль, доволі часто доводиться стикатись з туманністю їх формулювання та неоднозначністю сприйняття. Такі негаразди не обійшли стороною і сільгоспоподаткування. Утім, якщо згадати, з яким поспіхом депутати приймали рішення щодо податкової реформи, то це, швидше, не дивно, а закономірно. Не дарма ж кажуть: що швидко робиться, те криво родиться.☺
 • Послуга в податковій накладній: старий друг краще нових двох З 1 січня 2015 року податкові накладні (ПН) складають уже за новою формою, затвердженою наказом Мінфіну від 14.11.2014 р. № 1129. З оновленою ПН ви вже знайомі (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 1 — 2, с. 13). Але у процесі її обкатки, поза сумнівом, виникають запитання. Цей матеріал присвятимо одному з них — постійному «гостю» нашої «гарячої лінії».
 • Повертаємо переплату авансів з податку на прибуток У 2014 році підприємство сплатило 860 тис. грн. щомісячних авансових внесків з податку на прибуток. Підсумки роботи у кризовий 2014 рік свідчать про те, що податкові зобов’язання становитимуть 470 тис. грн. (прогнозований податок на прибуток за декларацією за 2014 рік). Виходячи зі STEP*-аналізу, можна передбачити, що і в 2015, і в 2016 роках податкове навантаження, як і раніше, знижуватиметься. Як підприємству повернути переплачені до бюджету 390 тис. грн.? Як надалі обліковувати переплату з податку, яка постійно залишається, за попередній рік, «успішніший», з точки зору оподатковуваного прибутку, рік? Розберемося з цією проблемою.
 • ЄСВ з мінзарплати та лікарняні У звітному місяці працівник хворів, що підтверджено листком непрацездатності. Сума доходу, нарахованого за цей місяць, менше мінімальної заробітної плати, оскільки лікарняні розраховувалися виходячи з 60 % середньої зарплати. Як у цьому випадку виконати вимоги про «ЄСВ з мінімалки»?
 • ЄСВ: нараховуємо менше, а сплачуємо стільки ж Наше підприємство при нарахуванні ЄСВ на зарплату січня 2015 року застосує до ставки цього внеску коефіцієнт у розмірі 0,4. Чи не буде в нас проблем при отриманні коштів на оплату праці в банку?
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 12
 • № 11
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить