(066) 87-010-10 Передзвоніть менi
Переводимо бухгалтерів в ОНЛАЙН!

Податки та бухгалтерський облік, січень, 2017/№ 04

 • Річна декларація загальносистемника: розкладемо по поличках Ось і минув 2016 рік. Настав час звітів. Усі підприємці, які у 2016 році хоча б недовго побували на загальній системі, зобов’язані подати податківцям декларацію про доходи. Як її заповнити? Приєднуйтеся — і дізнаєтеся все детально. Тим паче що зовсім нещодавно форму декларації перекроїли, так що розбиратися є з чим.
 • Сплата податків з доходу ФОП-загальносистемника Загальна система оподаткування на те й «загальна», що практично все тут «на загальних підставах»... Але є й окремі подробиці.
 • Чистий дохід загальносистемника «Хаос — це порядок, який нам незрозумілий» Генрі Міллер
  Тепер ми підійшли, напевно, до найпотаємнішого для підприємця-загальносистемника — це основні правила визначення об’єкта оподаткування підприємця. Без їх розуміння в підприємницькій діяльності не обійтися. Ось для того, щоб у вашому обліку не було хаосу, давайте розбиратися з правилами обчислення чистого доходу разом. Причому податкова реформа, що стартує, зачіпає визначення доходів і витрат, але загальна ідея визначення об’єкта оподаткування залишиться незмінною.
 • Доходи чи не доходи... А може, доходи, але не підприємницькі? Як не помилитися? Які доходи включаються до складу підприємницьких доходів, а які не належать до таких і оподатковуються за правилами, установленими для фізосіб? Як визначити дохід в іноземній валюті, уключати чи ні до доходу «роздрібний» акциз, ПДВ, а також які інші особливості визначення прибуткової частини підприємця-загальносистемника? Важливо, що податкова реформа практично не вносить зміни до складу доходів (зміни стосуються тільки виключення з доходу «роздрібного» акцизу). Тому цією статтею можна користуватися не тільки при підбитті підсумків 2016 року, а й у поточному році.
 • Склад витрат загальносистемника У попередніх статтях ми розглянули основні правила розрахунку чистого доходу загальносистемника і склад його доходу. Тепер дійшла черга до більш детального вивчення переліку витрат, які зменшують об’єкт оподаткування підприємця. Які витрати беруть участь у розрахунку чистого доходу, а які, як і раніше, для підприємця під забороною? Давайте розбиратися разом. Але врахуйте: у статті мова піде про облік витрат за правилами, що діяли у 2016 році, оскільки основну увагу в цьому номері приділяємо декларуванню доходів за 2016 рік. Нововведенням 2017 року — а їх чимало — присвячено окрему статтю.
 • Книга ОДВ Перш ніж брати до рук гроші покупців (замовників), ФОП-загальносистемник повинен обзавестися інструментом, що виконуватиме функції його чЕснопідприємницької совісті...
 • ЄСВ-звіт загальносистемника «за себе» 2016 рік уже історія. Час підбивати підсумки і подавати звітність. Загрузнули у звітних рядках і цифрах? Не засмучуйтеся! Ми готові прийти вам на допомогу і нагадати (а тим, хто заповнює цей звіт уперше, — розповісти), як правильно підприємцю-загальносистемнику заповнити ЄСВ-звіт «за себе».
 • ФОП «на загальній»: від РРО не зарікайся... З точки зору РРО-обов’язків до ФОП на загальній системі, за деякими винятками, застосовуються ті самі положення законодавства, що й до юросіб. У більшості консультацій податківців ці госпсуб’єкти йдуть «паровозиком». Але є й подробиці...
 • Податкова реформа — 2017 для загальностемників Нарешті відбулося: ухвалено законопроекти про податкову реформу на 2017 рік, що набули чинності якраз у новорічну ніч. Є привід говорити про це не гадаючи, а абсолютно конкретно. Отже, чого ж очікувати підприємцям у 2017 році?
 • Припиняємо ФОП-ЗС: короткий лікнеп У наших улюблених обранців є щорічна традиція: збаламутити бізнес, змусити його панікувати і стояти в кілометрових чергах. Минулий рік не виявився винятком. Бум зняття з держреєстрації «законсервованих» ФОП накрив Україну. Виною тому резонансний закон № 1774* з ЄСВ для підприємців на загальній системі незалежно від наявності доходу. Звичайно ж, ми не залишаємося осторонь. Розповімо про процедуру припинення діяльності ФОП і дамо декілька практичних порад.
 • Припинення підприємницької діяльності: чи подавати порожні ПДВ-декларації? ФОП був платником ПДВ, подавав порожні декларації. Зараз знімається з реєстрації як підприємець. Що робити з ПДВ? Чи треба йому подавати порожню декларацію до моменту зняття з обліку в податковій?
 • Податок на майно — повз витрати ФОП-загальносистемника Підприємець-загальносистемник використовує власний лімузин для обслуговування весіль. У позаробочий час це авто зберігається у гаражі, що належить йому як фізичній особі. Земельна ділянка, на якій розташований гараж, оформлена належним чином теж на фізособу, а не на ФОП. Чи може такий підприємець зменшити свій об’єкт оподаткування на суму сплачених податків за перелічене майно?
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
Перейти до номеру
 • № 09
 • № 08
 • № 07
 • № 06
 • № 05
 • № 03
 • № 01-02
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить