Від’ємне значення з ПДВ Від’ємне значення з ПДВ — це ще не бюджетне відшкодування, але вже викликає інтерес і занепокоєння у фіскалів. Що таке від’ємне значення, як воно утворюється і як відображається в декларації з ПДВ, додатку Д2? Розпочнемо наш номер з цього питання, а в наступних матеріалах розглянемо інші аспекти мінусового ПДВ.
Відшкодування ПДВ Від’ємний ПДВ можна повернути з бюджету — відшкодувати. Хто може претендувати на відшкодування, які для цього потрібно виконати умови і як отримати бюджетне відшкодування (БВ)? Давайте з’ясовувати.
Дешеві продажі: ПДВ-наслідки Узагалі-то збитковий продаж (нижче собівартості) щодо ПДВ до від’ємного значення не призводить. Проте історично так склалося, що продажі за заниженими цінами привертають особливий інтерес контролерів. Якщо підприємство здійснює збиткові операції — отже, щось тут не так і десь обов’язково ховається «схема». Тому ми не могли обійти це питання стороною. Адже для того, щоб «відбиватися» від нападів контролерів, потрібно добре знати особливості оподаткування таких операцій. У цій статті акцент зробимо на ПДВ-наслідки* збиткових операцій.
Виправляємо від’ємне значення у ПДВ-декларації Іноді трапляється так, що вже після подання декларації з ПДВ платнику потрібно виправити суму від’ємного значення, яке він задекларував. Як це зробити і до яких облікових наслідків це призведе? Про це поговоримо далі.
Заповнюємо декларацію… після перевірки А що, якщо помилку у від’ємному значенні (ВЗ) або бюджетному відшкодуванні (БВ) при перевірці виявлять контролери? Чи можна повернути «забраковані» суми до декларації? І як тоді її заповнити? Про це й поговоримо.
Залік БВ у рахунок сплати грошових зобов’язань і погашення податкового боргу Наше підприємство в декларації за червень 2018 року задекларувало велику суму від’ємного значення ПДВ. При цьому за підсумками півріччя ми нарахували податок на прибуток до сплати. Чи можна зарахувати від’ємне значення ПДВ у рахунок сплати податку на прибуток або будь-якого іншого податку? Що буде з нашим лімітом реєстрації податкових накладних?
«Старе» БВ у наступному періоді декларують у поточній декларації Підприємство в червні 2018 року мало право, але не заявило до бюджетного відшкодування суму від’ємного значення ПДВ звітного періоду. Чи зможемо ми в майбутньому, наприклад, при заповненні декларації за липень 2018 року, задекларувати бюджетне відшкодування, право на яке виникло в попередньому звітному періоді?
Хто вже задекларував БВ, зарахувати його до складу ПК не може Підприємство в попередньому звітному періоді задекларувало бюджетне відшкодування ПДВ на поточний рахунок. Чи можемо ми зараз скласти уточнюючий розрахунок і відмовитися від бюджетного відшкодування, а від’ємне значення ПДВ направити до складу податкового кредиту майбутніх періодів? Що при цьому відбудеться з лімітом реєстрації податкових накладних?
ПДВ-розреєстрація і ПДВ-мінус Підприємство має у декларації з ПДВ від’ємне значення. Частину цього від’ємного значення підприємство заявило до відшкодування (рядок 20.2.1). Решту суми від’ємного значення відображено у складі податкового кредиту майбутніх періодів (рядок 21) у зв’язку із тим, що зазначене від’ємне значення не було оплачене. Як вчинити із зазначеним від’ємним значенням на момент, коли відбувається анулювання ПДВ-реєстрації?