Стаємо платниками сільгоспЄП Щоб стати платниками сільгоспЄП, аграрії, як юрособи, так і ФОП, повинні не тільки дотримуватися певних вимог, а й проінформувати фіскалів про те, що вони у звітному році бажають працювати на сільгоспЄП. Про те, як це зробити у 2021 році, поговоримо далі.
Розраховуємо сільгоспчастку за 2020 рік Щоб бути платниками сільгоспЄП у наступному році, юрособи-агротоваровиробники мають за минулий рік отримати сільгоспчастку на рівні не менше 75 %. Про те, що ця вимога виконана, аграрії повідомляють фіскалів шляхом подання разом із звітністю із сільгоспЄП Розрахунок сільгоспчастки. Як розрахувати сільгоспчастку за 2020 рік і на що слід звернути увагу при цьому, поговоримо нижче.
Як розрахувати сільгоспЄП Про те, хто може стати платником сільгоспЄП із числа юросіб і ФОП, ви вже дізналися. Але щоб фактично стати платником податку, потрібно ще розрахувати податкові зобов’язання з сільгоспЄП на рік уперед у декларації. Як саме це зробити, читайте далі.
Зміна площі сільгоспугідь протягом 2021 року Податкові зобов’язання платник сільгоспЄП визначає станом на 1 січня. Було б дуже зручно для звітності, якби права на земельні ділянки набувалися виключно на цю дату, а припинялися виключно 31 грудня. Але найчастіше право власності в платника набувається і припиняється посеред року. Як це відображається на звітності? Про це — саме зараз!
НГО сільгоспугідь: де її шукати? Для того щоб платник сільгоспЄП (юрособа чи ФОП) міг нарахувати податкові зобов’язання, він обов’язково має знати розмір нормативної грошової оцінки (НГО) 1 га своїх земельних ділянок. Про те, де взяти розмір НГО землі, щоб вірно розрахувати розмір сільгоспЄП на 2021 рік, поговоримо далі.
РРО і сільгоспЄП Платники сільгоспЄП теж стикаються із необхідністю застосовувати РРО. Чи допоможуть їм єдиноподатковий статус і специфіка діяльності? Давайте розберемося разом!
Чому краще обрати сільгоспЄП Кожен суб’єкт господарювання бажає сплачувати до бюджету якнайменшу суму коштів у вигляді податків. Тому завжди аграрії ламають голову над тим, яку систему оподаткування обрати. Зазвичай для аграріїв-юросіб найбільш привабливим є сільгоспЄП. Про те, чому саме його обирають юрособи, поговоримо далі.
Звітність не подали, а на сільгоспЄП перейшли Інколи юрособи забувають подати у відведений строк пакет документів щодо підтвердження статусу платника сільгоспЄП або подають, але не в повному обсязі. Тоді виникає запитання: чи може аграрій у цьому разі стати платником сільгоспЄП у поточному році? Відповідь на нього шукайте нижче.
Прощавай, сільгоспЄП! Процес та його наслідки Інколи стається так, що платники сільгоспЄП прощаються зі своїм статусом. Якщо ви з початку року не хочете працювати на сільгоспЄП, то все просто. Не подаєте звітність, не підтверджуєте статус — і вас знімають. А от якщо прощання відбувається посеред року? Давайте подивимося, як та коли це можливо.
Особливості ЄСВ для фермерських господарств Працювати на сільгоспЄП групи 4 можуть не тільки юридичні особи, а й ФОП, на базі яких створені сімейні фермерські господарства. Члени фермерських господарств визначені законодавством як окрема група платників ЄСВ. Для таких осіб правила обчислення бази єдиного внеску, його нарахування та сплати, подання звітності з ЄСВ мають певні особливості. Поговоримо про них у цій статті.
Перехід ФОП на сільгоспЄП посеред року Фізособа має намір у 2021 році зареєструвати ФОП і створити сімейне фермерське господарство без статусу юрособи. Чи зможе такий ФОП посеред року стати платником сільгоспЄП?
Перехід на сільгоспЄП і ПДВ У групу 4 переходить платник єдиного податку іншої групи. Яким чином цей перехід відображається на обов’язку такого платника реєструватися платником ПДВ?
Переробник сільгосппродукції і сільгоспЄП Підприємство займається переробкою сільгосппродукції, а саме виробництвом сільгосппродукції із придбаної сировини в інших (наприклад, виробляє олію із придбаного насіння соняшнику). Виробництво здійснюється на власних та орендованих виробничих потужностях. Чи може таке переробне підприємство стати платником сільгоспЄП?