Повідомлення про прийняття на роботу: як не помилитися? Вже не перший рік роботодавці подають до податкової служби Повідомлення про прийняття працівників на роботу (далі — Повідомлення). Правила його подання нескладні, але їх застосування на практиці викликає чимало запитань. Крім того, Повідомлення завжди у центрі уваги, оскільки роботодавці не хочуть потрапити на штрафи за його неподання або несвоєчасне подання. Наша стаття допоможе розібратися з основними правилами та нюансами заповнення й подання Повідомлення та уникнути проблем, пов’язаних із цим.
Беремо авто у фінлізинг Якщо договір користування авто містить ознаки фінансового лізингу (оренди), то одразу за фактом отримання (підписання акта приймання-передачі) зараховуємо його на баланс. За якою вартістю? Коли починати амортизувати лізингове авто в обліку? Які платежі і податки доведеться платити? Що нового буде за Законом № 1201*? Про це просто зараз.
Продовжуємо оренду після поліпшень Необхідність продовження договору оренди може постати у будь-який момент. Але що як орендар провів поліпшення об’єкта, узятого в оренду (з відома орендодавця, без компенсації)? Як вплине продовження оренди вже поліпшеного об’єкта на облік у сторін? Про це зараз і поговоримо.
СільгоспЄП: проблеми з КОАТУУ Підприємство подало в податкову документи для переходу у 2021 році на єдиний податок групи 4 (сільгоспЄП). Зокрема, загальну податкову декларацію на поточний рік та декларацію за місцем розташування земельної ділянки. За кожною декларацію було отримано й другу квитанцію. У загальній декларації був неправильно зазначений код за КОАТУУ (зазначили код за місцем розташування земельної ділянки, а не головного офісу). З цієї причини податківці відмовили у прийнятті декларації і переході на сільгоспЄП. Чи можливо подати уточнюючу декларацію або є якісь інші методи виправлення ситуації, щоб перейти на ЄП?
Коли податковий борг не привід покинути лави спрощенців Підприємець — платник ЄП групи 2 випадково перерахував у бюджет на 200 грн менше авансового внеску з єдиного податку за лютий 2020 року. За наступні місяці 2020 року суму ЄП сплачував правильно. Тільки через рік (у лютому 2021 року) виявив, що за ним висить податковий борг у сумі 200 грн. Борг одразу погасив. З якої дати ФОП мав покинути ЄП через наявність податкового боргу?
Письмові пояснення під час перевірок Просити документи і пояснення під час перевірки — звичайна практика для податківців. Але це право заграло новими барвами. «Щасливці», що потрапили до плану-графіка перевірок*, уже говорять про те, що фіскали заздалегідь попереджають: вимагатимемо письмові пояснення. Готуйтеся, мовляв. Що ж це за нові барви такі? Розповідаємо.
Повідомлення про прийняття на роботу та квитанція № 2* Підприємство уклало трудовий договір та оформило його наказом. Повідомлення про прийняття на роботу направлено податковому органу вчасно, що підтверджує дата на квитанції № 1. Проте через технічні проблеми на сервері ДПСУ квитанція № 2 прийшла із запізненням на 2 дні, тобто вже після допуску працівника. Чи порушило підприємство вимоги ч. 3 ст. 24 КЗпП щодо допуску працівника до роботи?
Сервіс InfoTAX — податки у смартфоні Діджиталізація підбирається ближче й до платників. Із листопада минулого року ДПСУ запустила новий електронний сервіс під назвою «InfoTAX*». З його допомогою суб’єкти підприємництва зможуть швидко й зручно отримувати багато потрібної інформації, прискорити і спростити сплату податків, взаємодіяти з контролюючими органами дистанційно. Очікується, що спілкування з податківцями стане ще комфортнішим! Які можливості відкриваються для платників, зараз дізнаємося.
Експорт товару: дата визнання доходу Підприємство (компанія А) імпортує товар. МД оформлена 22.02.2021 р. Товар передано перевізникові (компанія C) 23.02.2021 р. Перетин кордону — 23.02.2021 р. Вантаж доставлено покупцеві (компанія В) 24.02.2021 р. Умова постачання (Інкотермс) — CІР. У контракті нічого не сказано про момент передачі права власності. Якою датою відобразити дохід?