Новий ФОП: перші кроки у воєнний час Війна змусила багато переосмислити. Але як і раніше найпопулярнішою формою ведення бізнесу залишається ФОП. У цьому номері ми зібрали всі питання, що стосуються діяльності ФОП. Починаючи від реєстраційних дій та закінчуючи оподаткуванням та застосуванням РРО. А почнемо з першого кроку – реєстрації підприємцем. Давайте разом прощупаємо ґрунт на предмет наявності… ні, не мін, а «підводного каміння». Поїхали!
Як закрити ФОП під час війни Якщо під час війни у ФОП не має діяльності, то не обов’язково ліквідувати ФОП. Адже сплату тих же ЄП та ЄСВ наразі лібералізовано. Але, якщо ви все-таки твердо вирішили це зробити, ось вам відповіді на ТОП-питання.
Закриваємо «хвости» після ФОП-розреєстрації ФОП знявся з держреєстрації. Але у нього все ще можуть бути непогашені борги, які він мусить сплатити, або борги контрагентів, які можуть надійти на його рахунок. Що з ними робити? Як врахувати та відзвітувати? І чи треба контрагенту утримувати ПДФО та ВЗ при погашенні заборгованості екс-підприємцю? Відповідаємо.
ФОП виїхав із зони бойових дій: як змінити місцезнаходження? Ми розповідали про те, що деякі юрособи бояться співпрацювати з ФОП із зони активних бойових дій, щоб не мати клопоту з утриманням ПДФО та ВЗ (стаття «Виплата ФОПам зі сходу та півдня України: що з утриманням ПДФО та ВЗ» цього номеру). І хоча насправді ніякого клопоту у більшості випадків зовсім немає, ті ФОП, які не хочуть ризикувати і втрачати партнерів, воліють офіційно змінити місцезнаходження після переїзду з «гарячої» точки до більш спокійного регіону. Як же це зробити? Все досить просто.
«Бездіяльні» під час війни ФОПи: що варто врахувати? Через війну багатьом підприємцям довелося зупинити свою діяльність. Хтось її вже зміг відновити, хтось — ні. Зараз пропонуємо розібратися, що робити зі своїм підприємницьким статусом тим ФОПам, яким зараз не до бізнесу.
ФОП vs воєнний стан: особливості роботи На час дії воєнного стану для підприємців передбачені певні податкові пільги. Але держава постійно щось змінює в правилах роботи бізнесу під час воєнного стану. Тож давайте в цій статі систематизуємо інформацію про те, які є на сьогодні особливості в діяльності ФОП — пов’язані з дією воєнного стану.
СпецЄП Практика попередніх місяців показала, що запровадження спец-ЄП було доволі ефективним кроком. Чимало підприємців вже скористалися цим правом і перейшли на його сплату. Причому йдеться у тому числі про тих, хто за звичайних умов ніколи не могли розраховувати на спрощену систему. Пропонуємо вашій увазі статтю, в якій розкрито усі особливості роботи, з якими стикаються спеціалізовані єдиноподатники.
Алкоголь/тютюн на спрощенці? Так До цього часу спрощенка була закрита для тих, хто має справу з алкоголем (за деякими виключеннями) та тютюном. Тож для них і обирати було ні з чого. У плані системи оподаткування. Загальна система і крапка. Але часи змінюються.
Строки звітування та сплати для ФОП під час війни: оновлена версія Незважаючи на те що для ФОП під час дії воєнного стану передбачені певні «пільги» щодо сплати податків /ЄСВ (зокрема є можливість не сплачувати ЄСВ «за себе»), все одно виникають обов’язки щодо сплати тих чи інших податків/зборів і подання звітності. Нещодавно прийнятий Закон № 2260 суттєво змінив підходи щодо того в які строки мають сплачуватися податки та подаватися звітність під час дії воєнного стану. Отже, щоб не натрапити на штрафи, треба врахувати нові правила, які ми з вами зараз і проаналізуємо.
Виплата ФОПам зі сходу та півдня України: що з утриманням ПДФО та ВЗ Наразі мільйони наших людей переїхали із зони активних бойових дій у більш спокійніші регіони України. Багато серед них і ФОП. І от виявляється, що юрособи/ФОП подекуди побоюються з ними мати відносини. Мовляв, хто знає, може податківці будуть наполягати, що з виплат на користь цих ФОП слід було утримувати ПДФО та ВЗ. Розбираємося!
Якщо ФОП мобілізований ФОП мобілізований. Як в такому випадку бути зі сплатою податків та поданням звітності? Чи подбала держава про те, щоб у мобілізованих ФОП було менше з цим проблем? Давайте, розбиратися.
ФОП на ЄП переїхав: за якою ставкою платити єдиний податок Клята війна в одну мить зламала мільйони доль. Ще вчора ви дрібний підприємець — чоботар або перукарка, ресторатор або швачка, власник невеличкого магазинчика або майстерні, а вже сьогодні — біженець… Та українці не звикли сидіти без діла, бо треба й сім’ю годувати, й економіку підіймати. Тож багато хто відновив свою підприємницьку діяльність на новому місці. Наша стаття допоможе розібратися, куди і, головне, скільки єдиного податку має тепер сплачувати ФОП-єдиноподатник.
Як працювати з РРО/ПРРО у воєнний час Є певні особливості щодо застосування РРО/ПРРО на період війни. Як працювати, якщо немає інтернету чи закінчилась стрічка для друку фіскальних чеків? Чи треба перереєстровувати РРО/ПРРО, якщо ви змінили місце роботи? Як працювати з КУРО? Чи подавати звіт ЗВР-1? Як вести товарний облік та чи зможуть податківці штрафувати за РРО/ПРРО-порушення? Чи потрібні токени для ПРРО? Детальні відповіді — прямо зараз.
POS-термінал та військовий стан Поглянемо на питання застосування POS-терміналів в умовах дії воєнного стану. Забігаючи уперед, зазначимо, що про ніякі послаблення не йдеться. Скоріш є запит на «посилення уваги» до тих, хто не хоче виконувати чинних вимог. Тож поглянемо на це питання у тому числі з перевірочно-штрафної сторони.
А що з товарним обліком у ФОП під час війни? Коли бізнес з усіх сил намагається вижити від час війни, буває, що іноді не до первинки. Тим більше, якщо мова йде про ФОП, а не про юросіб. Але коли ситуація більш-менш нормалізується, стає питання: а чи зобов’язаний ФОП мати документи на товар та вести товарний облік? І що робити, якщо деяких документів немає?
Адмінштрафи за порушення РРО-законодавства: подробиці для ФОПів На відміну від штрафів за Законом про РРО, податківці войовничо налаштовані щодо притягнення суб’єктів господарювання до адміністративної відповідальності. Тож саме про РРО-адмінштрафи і пропонуємо вам поговорити прямо зараз!