№25

Податки & бухоблік, березень, 2024/№ 25 Інші номери журналу ›
 • Декларування доходів — 2023 Цей номер «Податки & бухоблік» присвячений темі декларування громадянських доходів. Визначимося з колом осіб, які за підсумками 2023 року зобов’язані подати декларацію про майновий стані і доходи. Детально вивчимо види доходів, що підлягають декларуванню за минулий рік, та ознайомимося з оновленою формою річної декларації. Ви дізнаєтеся про те, як її заповнити, у які строки та куди саме подати, а також отримаєте інші корисні поради щодо успішного декларування доходів.
 • Готуємось декларувати доходи Ви зобов’язані чи за власним бажанням прийняли рішення подавати декларацію про майновий стан та доходи. Які документи, окрім декларації, знадобляться? Що там зі строками? Які є способи подання декларації та куди її взагалі подавати? А ще чого чекати, якщо зобов’язаний, але не хочеш/не можеш подати? Говоримо про це саме зараз.
 • Заповнюємо декларацію про доходи за 2023 рік Якщо ви належите до кола звичайних громадян, які в обов’язковому порядку чи добровільно декларують свої доходи за 2023 рік, то вам необхідно знати, за якою формою подавати річну декларацію та як її заповнити. Розібратися в цих питаннях допоможе наша стаття.
 • Якщо продав (обміняв) щось рухоме чи нерухоме: декларуємо дохід Ви продали квартиру чи машину або інше рухоме/нерухоме майно й не знаєте, чи потрібно декларувати доходи за таким правочином? За яких умов з’являється цей обов’язок? А якщо потрібно декларувати, то як правильно внести відомості про отримані доходи до декларації? Відповіді на перелічені запитання ви знайдете в цій статті.
 • Декларуємо орендні доходи Якщо протягом 2023 року ви, як звичайна фізособа, отримували орендні доходи, то, напевно, вас хвилює, чи треба їх задекларувати. Наша стаття допоможе розібратися в цьому та у разі подання річної декларації надасть підказки щодо її заповнення.
 • Декларуємо іноземні доходи фізособи Фізичні особи можуть отримувати доходи як в Україні, так і за кордоном. При цьому щодо іноземних доходів відповідальними за декларування та оподаткування є їх одержувачі. Зі статті ви дізнаєтеся, які закордонні доходи включаються до оподатковуваного доходу фізособи, а також про те, в яких випадках і як здійснюється їх декларування.
 • Декларуємо спадщину та подарунки Отримання спадщини та/або подарунків може бути підставою для подання річної декларації. Проте якщо ви отримали такі доходи у 2023 році, задекларувати їх треба лише у певних випадках. Про те, в яких саме, дізнавайтеся з нашої статті.
 • Декларуємо інвестиційний прибуток за 2023 рік У 2023 році продали акції чи інші корпоративні права, що вам належали? Вийшли зі складу учасників товариства? Підприємство, у статутному капіталі якого ви володіли часткою, ліквідувалося? У всіх цих випадках мають місце операції з інвестиційними активами. Наслідком таких операцій може бути обов’язок подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Як це правильно зробити, читайте у нашій статті.
 • Заборгованість за договором анулювали. Ура? У фізособи є заборгованість за цивільно-правовим договором. Зазвичай така заборгованість погашається і сторони договору розходяться з миром. Проте є випадки, за яких таку заборгованість може або повинно бути списано (прощено, анульовано). Чи виникає в цьому випадку дохід у фізособи та чи потрібно їй його декларувати? З’ясуємо це разом.
 • Чи потрібно декларувати кешбек? Банк нараховує кешбек (відсоток від суми покупки). Чи потрібно ці суми декларувати?
 • Контрольовані іноземні компанії: звітність фізособи У 2024 році фізособи вперше зобов’язані задекларувати доходи від контрольованих іноземних компаній. Хто має це зробити, як заповнити додаток КІК до декларації про майновий стан і доходи, які ще документи подає податківцям контролююча особа, ви дізнаєтесь із нашої статті.
 • Податкова знижка — 2023 Що таке податкова знижка? Що вона дає? Хто може нею скористатися? Що формує податкову знижку? Чи є сенс витрачати час на її декларування? Відповіді на ці запитання ви знайдете нижче в статті.
 • Декларуємо податкову знижку Про витрати, які можна включити до податкової знижки, та про те, чим їх підтвердити, ви могли прочитати в статті «Податкова знижка — 2023». Там же наведені вимоги, яким повинен відповідати платник податку, який бажає задекларувати знижку. І якщо пазл складається — платник відповідає вимогам і поніс у 2023 році витрати, дозволені до включення, — настає час заповнення річної декларації з податковою знижкою.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі