Фінансування страхувальників: ПФУ оприлюднив проєкт свого Порядку 04.04.2025 ПФУ на своєму офіційному сайті* оприлюднив проєкт постанови правління ПФУ «Про затвердження Порядку фінансування страхувальників для надання страхових виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням». Що це за документ та на що у ньому слід звернути увагу роботодавцям, розповімо далі.
Відпустка за стаж служби в ОМС: чи компенсувати при звільненні Спеціаліст міської ради у липні 2024 року використав додаткову відпустку тривалістю 5 к. дн. за стаж служби понад 10 років, який було досягнуто 3 квітня 2024 року. Якщо працівник планує звільнитися наприкінці квітня 2025 року, то чи має він право використати при звільненні додаткову відпустку за стаж або отримати за неї грошову компенсацію?
Лікарняні для працівника — УБД: якщо посвідчення надано із запізненням Працівник хворів з 08.11.2024 по 15.11.2024. Йому нараховані і виплачені лікарняні виходячи з його фактичного страхового стажу (у розмірі 60 % середньої зарплати). У квітні 2025 року працівник надав роботодавцю посвідчення учасника бойових дій, датоване липнем 2024 року. Чи потрібно тепер перерахувати суму лікарняних за листопад 2024 року?
Вихователь з дипломом бакалавра: чи можна присвоїти першу категорію? Вихователь закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО) має диплом бакалавра та педагогічний стаж більше 9 років. Йому встановлено 10-й тарифний розряд за ЄТС. Чи може бути такому педагогічному працівнику за результатами атестації присвоєно першу кваліфікаційну категорію?
Річна винагорода у розрахунку середньої зарплати Надаєте працівникам винагороду за підсумками роботи за рік? А ви впевнені, що не заплутаєтеся при включенні цієї винагороди у розрахунку відпускних, лікарняних, іншої середньої зарплати? Перевірте свої знання, з’ясуйте, чи все робите правильно. Для цього ми підготували статтю із правилами включення річної винагороди для різних випадків розрахунку середньої зарплати.
Працівнику — 60 років: обов’язки роботодавця щодо військового обліку У травні 2025 року одному з працівників підприємства виповниться 60 років. Він є військовозобов’язаним. Що в такому випадку має зробити особа, відповідальна за військовий облік? Чи обов’язково працівнику йти до ТЦКСП? Про це розкажемо у статті.
Середня за час підвищення кваліфікації: чи включати доплату за несприятливі умови? Вчителя направили на курси підвищення кваліфікації з 14 по 18 квітня 2025 року. За час курсів за ним зберігається середня зарплата. З 1 січня 2025 року вчителю виплачується доплата за роботу в несприятливих умовах праці. Чи враховувати таку доплату при оплаті курсів?
Звільняємо кочегара: особливості остаточного розрахунку У квітні 2025 року підприємство звільняє працівника, прийнятого на посаду кочегара на період опалювального сезону. Які нюанси при цьому слід урахувати роботодавцю? Як порахувати відпускну компенсацію такому працівнику?
Середня зарплата для лікарняних: готуємось до змін у Порядку № 1266 Оприлюднено проєкт постанови КМУ «Про внесення змін щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування до деяких постанов Кабінету Міністрів України»*. Його погодження має завершитися до 23.04.2025. І, до речі, цей проєкт має усі шанси стати постановою у незмінному вигляді. Серед постанов, що планується змінити, є постанова щодо розрахунку середньоденної зарплати для лікарняних та декретних (Порядок № 1266**). До чого готуватися страхувальникам, розповімо у статті.
«Оздоровчі» при поділі відпустки: до якої частини можна виплачувати? Медична сестра територіального центру соціального обслуговування (далі — терцентр) з 21.04.2025 йде у щорічну основну відпустку тривалістю 14 к. дн. Чи можна надати працівниці допомогу на оздоровлення до такої частини відпустки? Якщо так, то в якому розмірі?
Бронювання військовозобов’язаних СБУ та розвідки: знайомимось із новим Порядком Постановою № 436* Кабмін вніс чергові зміни до постанови № 76**. Цього разу документ було доповнено Порядком бронювання військовозобов’язаних, які перебувають на обліку в СБУ та розвідувальних органах. Що передбачають ці зміни — розповімо далі.
Заміна зарплати на лікарняні: заповнюємо Д1 та 4ДФ Податкового розрахунку Ситуація, коли працівник захворів наприкінці місяця, а роботодавець вже закрив дні хвороби як відпрацьовані дні та порахував зарплату за такий місяць, трапляються досить часто. Далі, як правило, відбувається рокіровка: зарплату заміняють на лікарняні. Як це відображати у Податковому розрахунку, розкажемо у статті.
Чи індексувати зарплату бюджетникам у травні? Індекс інфляції за березень 2025 року становить 101,5 %. Чи впливає цей показник на індексацію зарплати працівників бюджетних установ у травні 2025 року? Давайте з’ясуємо.
Норма робочого часу у травні 2025 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у травні 2025 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
Лікарняні суміснику: розбираємо приклади З другої половини квітня вже надходять готові до сплати лікарняні, які потрібно оплачувати за рахунок коштів ПФУ також і за сумісництвом. А тому дуже слушно нагадати особливості розрахунку лікарняних для сумісників та навести числові приклади. Тож давайте розбиратися з розрахунком.
Лікарняні для сумісника: без довідки про середню зарплату — ніяк Для оплати лікарняного суміснику останній має надати роботодавцю, у якого працює за сумісництвом, зокрема, довідку про зарплату з основного місця роботи. Сьогодні розкажемо про її важливість та нюанси оформлення.
Відпустка за «ненормованість»: чи надавати дистанційному працівнику? Для працівника підприємства (основне місце роботи, повна зайнятість) колективним договором передбачено надання щорічної додаткової відпустки за ненормований робочий день. Чи має він право на таку відпустку, якщо робота виконується ним дистанційно?
Довідка про доходи для заповнення майнової декларації: як скласти та надати Працівник звернувся з проханням надати йому довідку про доходи для заповнення декларації про майновий стан і доходи. Чи повинен роботодавець видавати такий документ? Чи існує затверджена форма такої довідки? Яку інформацію потрібно в ній зазначити? Відповіді на ці запитання шукайте у нашій статті.