№10

Оплата праці, травень, 2025/№ 10 Інші номери журналу ›
  • Відпускні та лікарняні: ключові відмінності в розрахунках середньої зарплати Розрахунок середньої зарплати для відпускних та лікарняних вимагає постійно «тримати руку на пульсі». Схожі терміни, але різна нормативна база та механізми розрахунку. Ми проаналізували найтиповіші помилки та поширені запитання щодо обчислення середньої зарплати. У цій статті ви знайдете відмінності та топові нюанси, що впливають на правильність обчислень відпускної та непрацездатної середньої. Читайте і зберігайте, щоб не потрапити в нормативну пастку.
  • Працівник-студент: зарплата, стипендія та ПСП 01.05.2025 на підприємство було прийнято працівника на умовах неповного робочого часу. Він навчається на денній формі в університеті. Чи може такий працівник одночасно отримувати зарплату та стипендію? Чи можна до його зарплати застосовувати ПСП?
  • Чергові зміни в Порядку № 560: документи на відстрочку, порядок проходження ВЛК тощо 09.05.2025 набрала чинності постанова № 519*, якою було вкотре підкориговано Порядок № 560**. Новації стосуються внесення відомостей про вручення повісток до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, уточнення порядку надання та продовження відстрочок від призову, направлення та проходження ВЛК. Детальніше про це — в нашій статті.
  • Центри національного спротиву: перше знайомство Нещодавно Кабмін затвердив порядок створення та функціонування центрів підготовки громадян до національного спротиву. У сьогоднішній статті коротко проаналізуємо питання створення, діяльності, фінансування та кадрового забезпечення таких центрів.
  • Забули показати виплату декретних у 4ДФ: як виправити помилку Допомога по вагітності та пологах (так звані декретні) не оподатковується. Незважаючи на це, її нарахування та виплату все одно потрібно фіксувати в додатку 4ДФ Об’єднаного звіту. Розглянемо, як правильно відобразити декретні у 4ДФ та що робити, якщо забули показати виплату.
  • Компенсація: виплата зарплатних боргів у травні 2025 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  • Оплата днів відрядження — 2025: що робити з квартальною премією Працівник перебував у відрядженні з 5 по 9 травня 2025 року. Зарплата, нарахована йому за останні два місяці, становить 42600 грн. Щомісячних надбавок, доплат та премій не було. У березні 2025 року працівнику нараховано премію за I квартал 2025 року в сумі 6000 грн. Чи враховується така премія при розрахунку середньої зарплати для оплати часу відрядження?
  • 14 днів безперервної відпустки: коли можна їх не дотримуватися? Працівник, який звільняється 12 травня 2025 року, хоче піти перед цією подією у відпустку на 9 невикористаних календарних днів щорічної основної відпустки. До цього він вже використав 10 календарних днів відпустки. Чи не буде порушенням, що працівнику у цьому випадку не надана обов’язкова неподільна щорічна основна відпустка тривалістю 14 календарних днів. Про це, а також про інші цікаві питання з цього приводу — читайте у сьогоднішній статті.
  • Додатковий день відпочинку за донорство приєднано до відпустки: як оплатити Одна з гарантій для донорів, яку надає роботодавець, — це додатковий день відпочинку зі збереженням середньої зарплати. Скористатися ним працівник може або одразу після дня донації, або приєднавши до щорічної відпустки. Про нюанси оплати такого «приєднаного» додаткового дня відпочинку й поговоримо у нашій статті.
  • Військові адміністрації як роботодавці: що потрібно знати бухгалтеру та кадровику Військові адміністрації виконують владні функції в умовах воєнного стану, замінюючи органи місцевого самоврядування. Для кадровиків і бухгалтерів це означає особливості в оформленні трудових відносин та оплаті праці. У цій статті розглянемо головні нормативні орієнтири та практичні аспекти роботи з персоналом у військових адміністраціях.
  • Внутрішній сумісник відпрацював менше місяця: чи компенсувати відпустку? Ситуація. Працівника прийняли на роботу за основним місцем роботи та за сумісництвом. Згодом з’ясувалось, що він переоцінив свої можливості та відмовився від сумісництва. Всі ці події припали на один місяць. Чи потрібно йому виплачувати компенсацію за невикористану відпустку при звільненні як сумісника?
  • Прийняття та звільнення внутрішнього сумісника в одному місяці: нюанси заповнення Об’єднаного звіту Працівника в одному місяці прийнято на роботу за основним місцем та за внутрішнім сумісництвом. У цьому ж місяці він звільнився за власним бажанням з внутрішнього сумісництва. Як відобразити в Об’єднаному звіті прийняття, звільнення та нарахований дохід внутрішньому суміснику? Покажемо на прикладі у статті.
  • Працівник іде до ТЦКСП: як оформити і оплатити Працівнику необхідно відвідати ТЦКСП (надати документи для продовження відстрочки). Як оформити його відсутність на роботі? Чи потрібно оплачувати цей час?
  • Матдопомога на соцпобут: якщо працівник у неоплачуваній відпустці Посадова особа сільради вже більше ніж пів року перебуває у відпустці без збереження зарплати на час воєнного стану. 12 травня 2025 року працівниця звернулась до сільського голови з проханням виплатити їй матеріальну допомогу для вирішення соціально-побутових питань. Чи можна надати працівниці допомогу на соцпобут у період відпустки за свій рахунок?
  • «Оздоровчі» тренеру-викладачу: враховуємо усі підвищення окладу Старшому тренеру-викладачу ДЮСШ встановлено підвищення окладу на 15 %. Наприкінці травня 2025 року він йде у щорічну основну відпустку з виплатою допомоги на оздоровлення у розмірі окладу. Чи враховувати при визначенні суми матдопомоги вищезазначене підвищення, а також підвищення, яке передбачене постановою № 755?
  • Хвороба у розрахунковому періоді: що та коли виключати Доволі часто при розрахунку лікарняних у розрахунковий період потрапляє період попередньої хвороби працівника. Тому виникають запитання: чи завжди дні хвороби виключаються з розрахунку, чи виключається з розрахунку неоплачувана хвороба, а як бути, якщо увесь місяць не відпрацьовано через хворобу, а виплата у цей місяць була нарахована? На ці запитання ви знайдете відповіді у сьогоднішній статті.
  • Чи індексувати зарплату бюджетникам у червні? Індекс інфляції за квітень 2025 року становить 100,7 %. Чи впливає цей показник на індексацію зарплати працівників бюджетних установ у червні 2025 року? Давайте з’ясуємо.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі