Оплата праці

Випуск №6 формується, повна версія журналу буде доступна 27.03.2025.

  • Перевищення норми наповнюваності груп: МОН роз’яснює, як обчислити доплату Як здійснювати доплату вихователю закладу дошкільної освіти (далі — ЗДО), який працює у групі з перевищенням норми наповнюваності? Чи потрібно при встановленні доплати обчислювати середню кількість вихованців у день, які відвідували групу протягом місяця?
  • Лікарняний донора: коли нараховуємо 100 % середньої зарплати Законодавством передбачено надання для донорів низки пільг. Деякі з них мають надавати й роботодавці. Зокрема, оплачувати лікарняні таких осіб у розмірі 100 % середньої зарплати. Хто з працівників-донорів може скористатися такою пільгою та за яких умов — розповімо у цій статті.
  • Учасник бойових дій: пільги та гарантії від роботодавця Ваш працівник повернувся з військової служби? Тоді обов’язково перевірте, чи не має він статусу учасника бойових дій (далі — УБД). Оскільки для таких осіб законодавством передбачені певні пільги і гарантії, у тому числі й такі, які надаються роботодавцем. Що це за гарантії — розкажемо в нашій статті.
  • Компенсація: виплата зарплатних боргів у березні 2025 року Якщо роботодавець вчасно не виплатив працівникам зарплату, то він зобов’язаний при виплаті такої заборгованості нарахувати і виплатити компенсацію.
  • Соціальна стипендія для дітей-сиріт: оподатковуємо та показуємо у звітності Студент-сирота закладу вищої освіти отримує соціальну стипендію у розмірі 4542,00 грн. Як оподатковується сума такої стипендії? Чи потрібно її відображати в Об’єднаному звіті?
  • Помилка у додатковій базі в Д1 Об’єднаного звіту: як виправитися? У Д1 поданого і прийнятого Податкового розрахунку помилково у січні 2025 року не показали додаткову базу нарахування внеску і ЄСВ на неї, а у лютому 2025 року показали зайву додаткову базу. Як виправити помилки у цих місяцях, якщо коригування відбувається у березні 2025 року до спливу граничного строку подання звіту за лютий 2025 року?
  • 4ДФ Об’єднаного звіту: виправляємо помилки Додаток 4ДФ подаємо у складі Податкового розрахунку. Він містить інформацію про суми нарахованого доходу, утриманого та сплаченого податку на доходи фізичних осіб та військового збору. При його заповненні іноді трапляються помилки. Як виправляти самостійно виявлені помилки у 4ДФ поданого та прийнятого Податкового розрахунку, розглянемо у статті.
  • Виправляємо помилки в Д5 Податкового розрахунку Додаток Д5 не містить сумових показників. У ньому відображаємо початок / закінчення певних подій. На жаль, помилки у цих даних також трапляються. У статті згадаємо механізм їх виправлення та розберемо коригування поширених помилок на прикладах.
  • Відпускні заброньованому працівнику: як нарахувати, щоб не втратити статус Заброньований працівник іде у щорічну основну відпустку з 24.03.2025 по 06.04.2025 (14 к. дн.). Відпускні йому будуть нараховані загальною сумою за увесь період відпустки у березні 2025 року. Чи не вплине це на бронювання працівника?
  • Доплата за несприятливі умови праці: чи поєднується з надбавкою за складність? Педагогічним працівникам закладу загальної середньої (далі — ЗСО) виплачується надбавка за складність та напруженість у роботі у розмірі до 50 % посадового окладу. З 1 січня 2025 року чинним законодавством для педагогів ЗСО передбачено доплату за роботу в несприятливих умовах праці. Чи можуть педагогічні працівники одночасно отримувати ці дві виплати?
  • Середня для вихідної допомоги: кілька днів у розрахунковому періоді Працівнику при звільненні (у зв’язку зі скороченням штату) 24.03.2025 має бути виплачена вихідна допомога у розмірі середньомісячної зарплати. З 18.11.2024 по 14.03.2025 він перебував у відпустці за свій рахунок. Як у цій ситуації обчислити суму вихідної допомоги?
  • Підтвердження інвалідності для пільгової ставки ЄСВ: Мінфін змінить Інструкцію № 449 12.03.025 на своєму офіційному сайті (mof.gov.ua) Мінфін оприлюднив* проєкт наказу «Про внесення Змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Цей документ призначений уточнити порядок застосування роботодавцями пільгової ставки ЄСВ 8,41 %. Як саме? Розповімо в цій статті.
  • Чи індексувати зарплату бюджетникам у квітні? Індекс інфляції за лютий 2025 року становить 100,8 %. Чи впливає цей показник на індексацію зарплати працівників бюджетних установ у квітні 2025 року? Давайте з’ясуємо.
  • Переведення на іншу посаду: відпускні нюанси для роботодавця Працівника, який займав посаду економіста із збуту (повна зайнятість, основне місце роботи), з 10.03.2025 було переведено на посаду провідного економіста (повна зайнятість, основне місце роботи). З 01.04.2025 працівник йде в щорічну основну відпустку. Чи впливає факт переведення на визначення розрахункового періоду для обчислення відпускних?
  • Документи з військового обліку: Мін’юст затвердив строки зберігання Нещодавно Мін’юст затвердив зміни до Переліку № 578/5*. Він не тільки підкоригував строки зберігання документів з військового обліку, але й доповнив перелік таких документів новими статтями. Якими? Дізнайтеся з нашої статті.
  • Норма робочого часу у квітні 2025 року Під час воєнного стану немає святкових та неробочих днів. Як зазначений факт впливає на норму тривалості робочого часу у квітні 2025 року? Розглянемо найпопулярніший графік роботи — п’ятиденка з двома вихідними днями у суботу та неділю.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі