Декларація з ПДВ за березень/I квартал 2017 року: загальні моменти Сьогодні поговоримо про заповнення оновленої ПДВ-звітності (підкоригованої наказом Мінфіну від 23.02.2017 р. № 276). Її вперше потрібно подавати за березень/I квартал 2017 року. Ну а почнемо традиційно із загальних питань подання декларації: нагадаємо строки, способи подання, склад ПДВ-звітності, а також інші моменти. І, зрозуміло, розглянемо, що ж змінилося.
Додаток 1 (Д1) Цей додаток розшифровує проведені платником у звітному періоді коригування податкових зобов’язань (таблиця 1) і податкового кредиту (таблиця 2). Як і раніше, додаток Д1 заповнюється на підставі РК до ПН у розрізі контрагентів і умовних кодів ІПН (якщо коригуються ПН, складені платником «для себе»).
Додаток 2 (Д2) При заповненні рядка 21 декларації з ПДВ обов’язково подаємо додаток 2. У ньому здійснюємо розшифровку суми, що утворилася, перехідного від’ємного значення, яке в наступному звітному періоді відоб ражатимемо в рядку 16.1 наступної декларації. Для цього служить таблиця 1 додатка Д2.
Додаток 3 (Д3) Додаток Д3 заповнюють платники податків, які мають право і прийняли рішення заявити на отримання бюджетного відшкодування (БВ) з ПДВ. У такому разі обов’язково заповнюємо рядок 20.2 декларації з ПДВ і подаємо разом з нею два додатки: Д3 і Д4.
Додаток 4 (Д4) Якщо у вас сформувалося від’ємне значення, яке ви вирішили використати для БВ, а не «перетягувати» з періоду в період у декларації, або з’явилися зайві гроші на ПДВ-рахунку, або приймаєте регліміт від реорганізованого платника, то це додаток для вас. Розділити його можна умовно на три частини, орієнтуючись на цілі його надання.
Додаток 5 (Д5) Додаток Д5 зазнав незначних змін та більшою мірою вони стосуються сільгоспників, які внесені або претендують на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації згідно із Законом № 1877. Так, для них до таблиць 1 і 2 додано графи 4 і 5 (відповідно) для ідентифікації операцій, визначених ст. 16 Закону № 1877. У підсумкових рядках таблиць 1 і 2 винесено окремо загальну суму вищезазначених операцій за звітний період.
Додаток 6 (Д6) Цей додаток складається з двох таблиць. У таблиці 1 розшифровується поопераційно рядок 5 розділу I декларації. Тобто розкривається інформація про наявність у платника ПДВ: необ’єктних постачань (
ст. 196 ПКУ); необ’єктних постачань послуги нерезидентам (операції з постачання послуг нерезидентам, місце постачання яких визначене за межами митної території України); операцій, що пільгуються (
ст. 197, підрозд. 2 розд. ХХ ПКУ, міжнародні договори).
Додаток 7 (Д7) Сама форма додатка Д7 по суті не змінилася. Тому принципи його заповнення такі самі, як і раніше.
Додаток 8 (Д8) Згідно з
п. 201.10 ПКУ платнику ПДВ надано право подати скаргу до контролюючого органу на недобросовісного контрагента, який порушив порядок складання податкових накладних (ПН) / розрахунку коригування (РК) і з вини якого він ризикує втратити податковий кредит. З метою реалізації такого права передбачено подання додатка Д8.
Додаток 9 (ДС9) Оновлення додатка 9 пов’язано із Законом № 1791, згідно з яким
підрозд. 2 розд. XX ПКУ доповнено п. 51, а Закон № 1877 — розд. V (про новації запровадження ви знаєте з наших попередніх публікацій, див. «Податки та бухгалтерський облік», 2017, № 3, с. 10).