Фінансові інструменти за МСФЗ: загальні принципи Фінансові інструменти — найскладніша галузь міжнародних стандартів фінансової звітності (МСФЗ). У сфері нашої сьогоднішньої уваги — тільки боргові інструменти, і то не всі. В об’єктиві — дебіторська і кредиторська заборгованості за торговельними операціями (с. 17, 21), а також за позиками (с. 12, 15). А розпочнемо нашу розмову з класифікації й оцінки (первісної та подальшої) фінансових інструментів.
Оцінка за амортизованою собівартістю Амортизована собівартість — головний метод подальшої оцінки фінансових інструментів. Передусім боргових інструментів, утримуваних не в спекулятивних цілях. Що таке амортизована собівартість? За яких умов до фінансових інструментів застосовують таку оцінку? Розглянемо в цій статті.
Резерв під кредитні збитки Фінансові активи здатні принести економічні вигоди їх володареві. Проте вони ж несуть і ризики фінансових втрат. Для обліку знецінення фінансових активів МСФЗ 9 використовує модель очікуваних кредитних збитків. У чому її суть? З’ясовуємо прямо зараз.
Оцінка за справедливою вартістю Що являє собою справедлива вартість? Коли застосовують цю оцінку для фінансових інструментів? Давайте з’ясовувати.
Кредитні збитки: ковідний аспект Обмежувальні заходи, прийняті урядом у зв’язку з пандемією коронавірусу, так чи інакше вплинули як на обсяги продажів, так і на здатність покупців погасити дебіторську заборгованість. У результаті очікувані кредитні збитки за фінансовими активами можуть виявитися значно більшими, ніж були оцінені виходячи з попередніх прогнозів. Рада з МСФЗ пояснила, як обліковувати кредитні збитки за МСФЗ 9 в умовах невизначеності, що виникла внаслідок коронавірусу*. Розглянемо, як саме.
Операція позики в МСФЗ-обліку позикодавця Відповідно до міжнародних стандартів договір позики належить до розряду фінансових інструментів, оскільки приводить до виникнення фінансового активу в кредитора і фінансового зобов’язання в одержувача. Які загальні особливості обліку операції позики та порядок відображення фінансового активу в обліку позикодавця?
Операція позики в МСФЗ-обліку позичальника У попередній статті ми розглянули облік позики, як фінансового активу, за МСФЗ-правилами в позикодавця, тут же зосередимося на зобов’язаній стороні кредитних відносин — позичальнику.
Торговельна дебіторська заборгованість Ще один фінінструмент, що трапляється дуже часто, — дебіторська заборгованість за відвантаженими товарами (роботами, послугами). Вона виникає, коли покупці й замовники не оплатили продукцію (товари), роботи, послуги. Давайте розберемося з її міжнародним обліком.
Торговельна кредиторська заборгованість У попередній статті ми розглянули МСФЗ-облік торговельної дебіторської заборгованості — фінансового активу продавця. Зараз же зосередимося на МСФЗ-обліку кредиторської заборгованості за отримані товари, роботи, послуги — фінансового зобов’язання покупця.
Борг у валюті Наше підприємство складає фінансову звітність за МСФЗ, функціональна валюта — гривня. Ми отримали позику від непов’язаного нерезидента в іноземній валюті. Які особливості МСФЗ-обліку фінансових зобов’язань в іноземній валюті? Чи потрібно їх дисконтувати та під яку ставку? Це ще не всі запитання, які цікавлять наших читачів. Але розпочнемо з них.
Забезпечувальні платежі при оренді Продовжуючи тему, обговоримо наслідки виплати орендарем забезпечувального гарантійного платежу. У практиці орендних відносин застосовують два варіанти оформлення забезпечувального платежу — його або зараховують у сплату орендної плати за останній місяць, або повертають орендареві після закінчення дії договору. Який із них — фінінструмент?
Суми дисконту і борги власників(ам) На практиці виникнення боргів між підприємством і його власником — випадки часті. Чи є така заборгованість фінансовим інструментом та як її відображати в обліку? Давайте розбиратися разом.