Теми статей
Обрати теми

Не задекларували збитки минулих років: як їх тепер підняти?

Войтенко Тетяна, податковий експерт
Податки & бухоблік Травень, 2023/№ 43
Друк
Щоб не вилізло від’ємне значення об’єкта оподаткування за 2022 рік, у прибутковій декларації за цей звітний період свідомо не відобразили податкові збитки минулих років — не заповнили рядок 3.2.4 додатка РІ зі зменшуючою різницею. Як тепер виправити ситуацію? Чи потрібно переподавати фінансову звітність? З’ясовуємо!

Перенесення минулорічних збитків

Податкові збитки, які виникли за результатами поточного звітного періоду, відображають у рядку 04 звітної декларації з податку на прибуток у повній сумі. Щодо можливості врахувати ці збитки в наступних звітних періодах, то тут усе залежить від того, належить прибутківець до великих платників податків чи ні.

Прибутківець не є великим платником. Такі платники мають право врахувати від’ємне значення об’єкта оподаткування минулих звітних років у повному обсязі (див. БЗ 102.10). Цю зменшуючу коригуючу різницю на суму збитків минулих податкових років (п.п. 140.4.4 ПКУ) показують у рядку 3.2.4 додатка РІ до прибуткової декларації (див. БЗ 102.10).

Причому податкові минулорічні збитки переносять усі невеликі платники, у тому числі й малодохідники, незалежно від їх рішення визначати / не визначати різниці з розд. III ПКУ (п.п. 134.1.1 ПКУ).

Ще раз підкреслимо — обмежень по сумі перенесення збитків минулих років для таких прибутківців немає. Тобто минулорічні збитки вони переносять у повній сумі.

Прибутківець — великий платник. Починаючи з 2022 року великі платники податків можуть зменшувати фінрезультат (прибуток, збиток або нульове значення) не більше ніж на 50 % непогашеної суми від’ємного значення минулих років.

Нагадаємо: великим платником податків вважається юридична особа або постійне представництво нерезидента на території України, яка (1) відповідає критеріям, установленим п.п. 14.1.24 ПКУ, та (2) включена до Реєстру великих платників податків (ВПП)*. Тобто

* Реєстр ВПП на 2022 рік затверджено наказом ДПСУ від 24.09.2021 № 838, а Реєстр ВПП на 2023 рік — наказом ДПСУ від 21.10.2022 № 781.

великим платникам теж можна враховувати минулорічні збитки у рядку 3.2.4 додатка РІ до повного погашення, але не більше 50 % непогашеної суми

(див. БЗ 102.10). Приклади застосування цих правил наведені в Інформаційному листі ДПСУ від 18.01.2022 № 1/2022 // «Податки & бухоблік», 2022, № 7.

Передплатіть, щоб відкрити доступ до матеріалів Я вже
logo PRO PRO-доступ Необмежений доступ до всіх закритих матеріалів сайту без реклами
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі