№9

Оплата праці, травень, 2025/№ 9 Інші номери журналу ›
  • Вимога сплати ЄСВ з МЗП у місяці хвороби працівника Ситуація. Працівнику відкрито довготривалий лікарняний з початком в одному місяці і закінченням в наступному. Відповідно лікарняні будуть нараховані тільки у місяці, коли е-лікарняний буде готовий до сплати. У місяці його відкриття зарплата працівника є меншою за МЗП. Чи потрібно виконувати вимогу сплати ЄСВ з МЗП у місяці відкриття лікарняного? Це питання розглянемо у статті.
  • Доглядова відпустка та стаж держслужби Провідний спеціаліст державного органу з 14.04.2025 оформила відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Чи зараховується час перебування у такій відпустці до стажу державної служби для присвоєння чергового рангу держслужбовця?
  • Середня для «оздоровчих»: орієнтир — дата відпустки Посадова особа органу місцевого самоврядування (далі — ОМС) з 01.05.2025 йде у щорічну основну відпустку. Розпорядження керівника про надання відпустки з виплатою грошової допомоги на оздоровлення у розмірі середньомісячної зарплати видано 21.04.2025. Як визначити розрахунковий період для обчислення середньої зарплати при нарахуванні «оздоровчих»?
  • Відпустка працівника перервана лікарняним: план дій роботодавця Майже кожен роботодавець стикався із ситуацією, коли працівник, якому надано відпустку, захворів під час перебування у ній. Розглянемо, що робити роботодавцю в такому випадку.
  • Період військової служби: чи вносити запис до трудової книжки працівника Працівник був призваний на військову службу під час мобілізації у 2022 році. У квітні 2025 року після звільнення з військової служби він став до роботи. Чи потрібно вносити запис про час служби в ЗСУ у трудову книжку працівника? Давайте розбиратися.
  • Державна служба — 2025: зміни у класифікації посад Нещодавно законодавці зробили важливий крок до модернізації системи державної служби, впровадивши новий алгоритм класифікації посад. У цій статті коротко проаналізуємо головні аспекти нової класифікації, її практичне застосування та наслідки для держслужбовців.
  • Щорічна відпустка тільки у вихідні дні: чи можна надати Працівник планує взяти щорічну основну відпустку у травні та червні 2025 року. Спершу він хоче використати 10 днів відпустки, при цьому оформити ці дні на вихідні (суботи та неділі: 9 днів у травні та 1 день у червні). А потім відпочити ще 14 к. дн. поспіль (02.06.2025 — 15.06.2025). Чи можна йому надати відпустку таким чином? Відповідь шукайте в нашій статті.
  • Коли відпускні при збігу з лікарняним не перераховуємо: чи треба коригувати Д1? Ситуація. Працівник хворів під час щорічної основної відпустки, що підтверджено е-лікарняним. За заявою працівника покриту лікарняними частину відпустки продовжено. Початок продовженої відпустки припадає на той же місяць, що і первинно наданої. Які виникають нюанси при відображенні в Д1 Податкового розрахунку перенесеної відпустки у такому випадку?
  • Перегуляна щорічна відпустка: чи утримувати під час воєнного стану? Працівник підприємства у березні 2025 року використав щорічну основну відпустку наперед і наразі звільняється за власним бажанням 2 травня 2025 року. Чи потрібно під час воєнного стану утримувати з нього перегуляні відпускні при проведенні остаточного розрахунку?
  • Повідомлення про прийняття працівників на роботу: з 1 травня за новою формою 01.05.2025 в Електронному кабінеті платника податків нарешті з’явився затверджений формат нової форми Повідомлення про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту. Проте нагадаємо, що нова форма почала діяти ще 26.02.2025. Виникає запитання: чи загрожує роботодавцям відповідальність за подання старої форми Повідомлення після цієї дати? Про це — розповімо далі.
  • Відпустку продовжено, відпускні перераховано — що в Д1 Податкового розрахунку? Відпустку, яка збіглась із хворобою, за заявою працівника продовжено. Відпускні при цьому перераховано, оскільки початок продовженої і первинної відпустки припали на різні місяці. Як це показати у Д1 Податкового розрахунку? Це питання розберемо у статті.
  • Працівник-сумісник з інвалідністю: за яких умов можна застосовувати ПСП? До установи 01.05.2025 було прийнято сторожа за зовнішнім сумісництвом на 0,25 ставки. За основним місцем роботи він займає повну ставку. Цей працівник є особою з інвалідністю та отримує пенсію по інвалідності. Чи можна застосовувати податкову соціальну пільгу (далі — ПСП) до його доходу за сумісництвом? Якщо так, то в якому розмірі?
  • Через хворобу у відпустці з’явилася додаткова база ЄСВ: як заповнити Д1 Податкового розрахунку У квітні 2025 року працівнику надана щорічна основна відпустка на 24 календарних дні. Відпускні нараховані і виплачені. Під час відпустки він хворів. Лікарняні нараховані в травні 2025 року. Частина відпустки, яка збіглась із хворобою, за заявою працівника та згодою роботодавця перенесена на жовтень 2025 року. Чи сторнувати відпускні за час відпустки, що збіглась з хворобою? Як виконувати вимогу сплати ЄСВ з МЗП? Як сторновані відпускні показати у Д1 Податкового розрахунку? Відповіді на ці запитання — у статті.
  • Єдиний реєстр кваліфікацій і добровільне подання звіту 3-ПН: цікавинки Закону № 4353 02.05.2025 набув чинності Закон № 4353*, який передбачає не тільки створення Єдиного реєстру кваліфікацій, а й скасування обов’язку роботодавців подавати інформацію про попит на робочу силу (вакансії) за формою № 3-ПН. Детальніше про ці зміни — у нашій статті.
  • Середня для оплати простою: обчислюємо після декрету Працівниця бюджетної установи (повна зайнятість) 01.05.2025 вийшла із відпустки для догляду за дитиною до 3 років. А з 05.05.2025 в установі було запроваджено простій з оплатою у розмірі середньої зарплати. Як оплатити час простою працівниці у цьому випадку?
  • Звільнення через Центр зайнятості: для кого і коли можливе Із початком війни чимало підприємств опинилися в зоні бойових дій або на тимчасово окупованих територіях, а їхні працівники змушені були евакуюватися, не встигнувши припинити трудові відносини зі своїми роботодавцями. Добре, цю проблему можна вирішити через Центр зайнятості. Як саме — читайте в нашій статті.
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з ліцензійним договором та договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa ic-prostir

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі