Відповідальність за порушення валютного контролю Нацбанк посилив відповідальність за порушення правил здійснення валютних операцій банками, іншими фінустановами та національним оператором поштового зв’язку.
Утворено Офіс із залучення інвестицій Кабмін затвердив положення про Офіс із залучення та підтримки інвестицій. Така організація буде створена у вигляді тимчасового консультативно-дорадчого органу Кабміну у сфері інвестування.
Житлові субсидії за жовтень — листопад 2016 року Мінсоцполітики на своєму офіційному сайті заявило, що тим сім’ям, які не встигли оформити житлову субсидію до початку опалювального сезону, Уряд компенсує жовтневі витрати на комунальні послуги.
Звіт неприбуткових організацій: деталі заповнення для «порушників» Погодьтеся, «стара» форма «неприбуткового» Звіту вже давно потребувала значних змін. Але тільки на початку серпня цього року наказом Мінфіну від 17.06.16 р. № 553 було затверджено його нову форму («БТ», 2016, № 31, с. 9). При цьому оцінювати міру трансформації документа доводилося лише візуально. Самого порядку заповнення оновленого Звіту досі немає. І ось днями нарешті з’явилися перші роз’яснення податківців (лист ДФСУ від 17.10.16 р. № 33649/7/99-99-15-02-01-17). Що ж, давайте проаналізуємо усі нюанси складання Звіту від ДФСУ.
Річна інвентаризація: відображаємо результати в обліку Щороку перед складанням річної фінансової звітності усі без винятку підприємства повинні провести інвентаризацію. Адже тільки під час інвентаризації можна підтвердити фактичні залишки активів та зобов’язань, виправити допущені помилки і тим самим забезпечити достовірність даних фінансової звітності. Інформацію щодо організації та проведення інвентаризації ви знайдете у «БТ», 2015, № 42, с. 40; № 43, с. 40. У цій статті ми детальніше зупинимося на відображенні результатів інвентаризації в обліку. А в Шпаргалці бухгалтера (див. с. 19) ви знайдете зразки основних документів, за допомогою яких легко зможете оформити підсумки інвентаризації.
Документуємо інвентаризацію Від правильності оформлення документів іноді залежить багато що. Не виняток і заповнення інвентаризаційних описів, звіряльних відомостей та інших документів, які складають при проведенні інвентаризації. За допомогою сьогоднішньої Шпаргалки бухгалтера ви легко зможете оформити основні інвентаризаційні документи.
Декларація з прибутку за 3 квартали: заповнюємо по-новому Невблаганно наближаються строки подання «прибуткової» декларації за 3 квартали. Вперше «квартальники» подаватимуть її за оновленою формою. Про головні декларативні нововведення ми розповімо у статті.
Нові посади на підприємстві: визначаємо «базовий» місяць На підприємстві досить часто вносять зміни до штатного розпису: за непотрібності виводять деякі посади або в разі необхідності вводять посади (як нові, так і ті, що вже є в чинному штатному розписі). Який місяць буде «базовим» у разі індексації зарплати працівників, прийнятих на такі новостворені посади?
Вихідна допомога: комар носа не підточить Працівник звільняється. Тобто в день звільнення з ним необхідно провести остаточний розрахунок. В окремих випадках разом зі «стандартними» зарплатою та компенсацією за невикористані дні відпустки працівнику потрібно розрахувати та нарахувати вихідну допомогу при звільненні. Про неї ми з вами сьогодні й поговоримо.
Фізособа-підприємець та інвентаризація: точки дотику Чи повинні фізособи-підприємці проводити інвентаризацію? Чи можуть податківці під час перевірки вимагати від підприємця її проведення? Запитання цікаві. Тож давайте з’ясовувати.
Погашаємо податковий борг: що буде з реєстраційним лімітом Щоб не вилучати гроші з обороту, було вирішено зарахувати від’ємне значення у рахунок сплати податкового боргу (ряд. 20.1 ПДВ-декларації). Проте вже на день подання ПДВ-звітності податківці зменшили реєстраційний ліміт (РЛ). Чи мали контролери таке право?
Змінився код пільги: як заповнити «пільговий» Звіт Підприємство у І кварталі 2016 року продавало обладнання, яке працює на альтернативному паливі. Ці операції відображені у Звіті про пільги з кодом «14010457» відповідно до діючого на той час Довідника пільг № 78/1. При поданні Звіту за ІІ квартал діяв уже Довідник пільг № 79/1, і код такої пільги став «14060457», але через відсутність пільгових операцій за ІІ квартал ми просто продублювали код пільги, що був вказаний у Звіті за І квартал. У ІІІ кварталі 2016 року ми здійснили ще одну таку пільгову операцію. Як заповнити Звіт про пільги?
Дохід єдиноподатника у валюті Як визначається дохід юрособи — платника єдиного податку групи 3 при здійсненні операцій з експорту товарів (робіт, послуг), якщо валютні кошти надходять на розподільчий рахунок та підлягають обов’язковому продажу?