Зарплатні зміни-2017 — підстава для перегляду колективних угод З початку 2017 року запроваджено нову методологію обчислення заробітної плати (див. «БТ», 2017, № 1-2, с. 10). Фахівці Держпраці наполягають на тому, що на даний час у зв’язку із цими змінами у трудовому законодавстві виникла потреба переглянути домовленості між колективом та адміністрацією підприємств.
Правила розподілу сплаченої рентної плати З метою спрямування сплаченої рентної плати за видобування нафти, природного газу та газового конденсату на розвиток адміністративно-територіальних одиниць, на території яких проводиться видобування таких корисних копалин, зміниться підхід до правил розподілу рентної плати.
Збільшено страхові виплати потерпілим на виробництві Мінсоцполітики заявило, що з 01.01.17 р. для потерпілих на виробництві встановлено новий підвищений розмір щомісячної страхової виплати виходячи з 1600 грн. з урахуванням відсотка втрати працездатності.
Розмір допомоги на поховання збільшиться Правління Фонду соціального страхування України прийняло рішення підвищити розмір допомоги на поховання застрахованих осіб (крім потерпілих на виробництві).
Дозвольте відрекомендуватися… Нова податкова накладна і ПДВ-звітність 09.02.17 р. Мінфін оприлюднив проект нової форми податкової накладної (ПН) і, відповідно, Порядку її заповнення. Ознайомитися з документом можна на сайті ДФСУ (http://sfs.gov.ua/)*. Більше того, разом з ПН-новаціями буде підкоригована ПДВ-звітність. І хоча це тільки проекти, все ж давайте дізнаємося, з чим незабаром доведеться зіткнутися платникам ПДВ.
Була пільга — і немає пільги: перехідні ПДВ-нюанси для необоротних активів Приводом для написання цієї статті стало запитання нашого читача. Ситуація така: в 2015 році платник ПДВ придбав верстат для використання його в діяльності, звільненій від ПДВ. Проте з 01.01.17 р. він відмовився від пільгової діяльності. Чи треба в такому разі проводити ПДВ-коригування? І якщо треба, то в якому обсязі? Що ж, давайте розбиратися.
Готуємось до нового врожаю: вирощуємо та обліковуємо розсаду На полях ще лежить сніг, а деякі сільгосппідприємства вже готуються до вирощування першого врожаю. Для цього вони використовують тепличні господарства. В них можна виростити як садивний матеріал (розсаду різних овочів), так і товар для реалізації. Про те, як відображати в обліку вирощування розсади у теплицях, читайте далі.
Одяг без оздоб, або Як забезпечити працівників спецодягом Ніхто не стане сперечатися, що праця сучасної людини пов’язана з різного роду складнощами і несприятливими умовами. Причому стосується це працівників більшості професій. Тому в обов’язок роботодавця входить захистити працівника від дії шкідливих і небезпечних умов праці. Одним з методів такого захисту є видача працівникам спецодягу, спецвзуття й інших засобів індивідуального захисту. Про підстави, правила забезпечення, документальне оформлення, оперативний облік операцій із засобами спецзахисту йтиметься в цій статті.
Підприємства із зони АТО: як повернути переплату з податків Наприкінці минулого року в депутатів нарешті «дійшли руки» до проблем платників податків із зони АТО. До позитивних «новорічних» новацій, внесених у ПКУ, можна віднести врегулювання ситуації зі сплатою плати за землю і податку на нерухомість. Крім того, підприємствам пообіцяли повернути переплату з цих податків. Про те, як це здійснити і відобразити в обліку, ми розповімо у статті.
«Закриваємо рік» неприбуткової організації Подати неприбутковий звіт, фінансову звітність (причому вже не добровільно, а обов’язково*!) і при цьому врахувати новинки податкової реформи — 2017 — таке завдання поставлене зараз неприбутковим організаціям. Впоратися з його виконанням вам допоможе наша стаття.
Індексуємо зарплату за лютий 2017 року Індекс інфляції за грудень 2016 року, який впливає на лютневу індексацію, склав 100,9 %. Як він вплине на коефіцієнти індексації за лютий 2017 року, дізнаєтеся із сьогоднішньої статті.
Компенсація за затримку виплати зарплати в лютому 2017 року Індекс споживчих цін за січень 2017 року перевищив 100-відсоткову межу і склав 101,1 %. Як таке перевищення позначиться на коефіцієнтах і сумах компенсації при виплаті зарплатних боргів у лютому 2017 року? Дізнаєтеся про це в нашій консультації.
Основні засоби та нематеріальні активи в обліку ФОП-загальносистемника Звітна пора – 2016 йде на спад. Зате новий звітний рік — у самому розпалі. Якраз настав час глибше вникнути в законодавчі новинки 2017 року. Тим більше що в підприємця-загальносистемника їх чимало. Безумовно, як бальзам на душу сприйняли вони розширений перелік підприємницьких витрат, а також право включати до витрат амортизацію основних засобів (ОЗ) і нематеріальних активів (НМА). Але й тут не обійшлося без ложки дьогтю. Давайте розбиратися з новими правилами амортизації ОЗ і НМА.
Обліковуємо призовників і військовозобов’язаних На жаль, тема військовозобов’язаних і призовників останнім часом особливо злободенна. Сьогодні на порядку денному — нові правила організації та ведення їх військового обліку. Нагадаємо, що та як було раніше, і розглянемо «під мікроскопом» свіжі зміни.
Помилка в ПН: коли буде право на податковий кредит? Чи має право покупець віднести до складу податкового кредиту суму ПДВ, зазначену у податковій накладній (ПН), у реквізитах якої допущено помилки, які виправлено шляхом складання розрахунку коригування (РК)?
ФОП-єдиноподатники подають «пусті» декларації Чи зобов’язані ФОП — платники єдиного податку, що не мають показників або об’єктів, які підлягають декларуванню (оподаткуванню), подавати декларацію з єдиного податку?