Індекс інфляції за грудень — 100,9 % За даними Держслужби статистики, індекс споживчих цін на товари і послуги (він же індекс інфляції) у грудні 2016 року порівняно з листопадом 2016 року становить 100,9 %. У цілому за рік індекс інфляції становить 112,4 %.
Нові довідники податкових пільг ДФСУ традиційно оновила довідники податкових пільг — станом на 31.12.16 р.: Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету № 81/1 і Довідник інших податкових пільг № 81/2.
Порядок призначення стипендій Затверджено новий Порядок отримання стипендій. Ним передбачена виплата двох видів стипендій академічної та соціальної.
Ставки ввізного мита Продовжено до 31.12.17 р. (включно) застосування ставок ввізного мита, встановлених Митним тарифом України, щодо імпорту товарів, що походять з Російської Федерації.
Облікова політика — 2017: що потрібно підкоригувати На початку звітного року бухгалтери за традицією аналізують і в разі необхідності переглядають положення облікової політики підприємства. Тема облікової політики вже неодноразово розглядалася на сторінках нашого видання. У сьогоднішній публікації ми зупинимося на актуальних питаннях, пов’язаних з її реалізацією у 2017 році.
Індексуємо зарплату за січень 2017 року Під кінець 2016 року тільки й говорили про прийдешні зміни щодо оплати праці. І ось 2017 рік настав. Що нового він приніс у порядок індексації доходів? Як збільшення мінімальної заробітної плати позначиться на індексації зарплати? Чи доведеться змінювати базовий місяць на новий у зв’язку з установленням доплати до мінімальної зарплати? Запитань купа. Відповіді на них знайдете нижче.
«Знаки... Вони всюди!*», або Обираємо код для податкової накладної Запровадження обов’язкових кодів товарів/послуг при заповненні податкових накладних для платників ПДВ стало дійсно неприємним сюрпризом. Тільки уявіть, для якої кількості товарів і послуг необхідно знайти свій окремий код! І ця проблема, до речі, стосується не тільки продавців. Адже хоча нардепи і передбачили перехідний період, протягом якого штрафи за помилки в коді УКТ ЗЕД не застосовуватимуть, водночас не дозволили покупцям уключати такі «помилкові» ПН у податковий кредит. Отже, покупцям теж потрібно бути напоготові. А для цього давайте дізнаємося, що ж це за коди такі і «з чим їх їдять».
Коди за УКТ ЗЕД та коди послуг за ДК 016:2010 У статті «Знаки… Вони всюди!», або Обираємо код для податкової накладної» на с. 16 ми розглянули основні правила, яких належить дотримуватися під час вибору коду товару згідно з УКТ ЗЕД або коду послуги згідно з ДК 016:2010. У Шпаргалці бухгалтера ми наведемо найбільш розповсюджені коди товарів/послуг, які ви завжди можете тримати під рукою.
Компенсація за затримку виплати зарплати в січні 2017 року Індекс споживчих цін за грудень 2016 року перевищив 100-відсотковий рубіж і становить 100,9 %. Як таке перевищення позначиться на коефіцієнтах і сумах компенсації при виплаті зарплатних боргів у січні 2017 року? Дізнаєтеся про це з нашої консультації.
«Трудова» квота: настав час звітувати Як правило, «трудова» квота не завдає особливого клопоту роботодавцям. Єдиний мінус — необхідність звітувати за підсумками року. Звіт складали рік тому і вже не пам’ятаєте, як це робиться? Чи ви взагалі не в курсі, що ще за квота така? Не біда! Зараз усе розкладемо по табличках.
«Трудова» доплата до МЗП та індексація Чи включається сума індексації до суми зарплати за відпрацьований місяць з метою визначення доплати до мінімальної заробітної плати (далі — МЗП)?
«Трудова» доплата та матдопомога Чи включається до суми зарплати для цілей визначення доплати до МЗП сума матеріальної допомоги на оздоровлення, що виплачується до відпустки?
Уточнення робочого часу і доплата до МЗП Чи зменшується зарплата поточного місяця на суму сторнованої зарплати за минулий місяць для цілей розрахунку доплати до рівня МЗП?
Податкова реформа — 2017. Частина ІІ. Важливі зміни З «найгарячішими» новаціями податкової реформи зразка 2017 року ви вже ознайомились у попередньому номері нашої газети (див. «БТ», 2017, № 1-2, с. 27). Сьогодні, як і обіцяли, розглянемо решту цікавинок. Вони хоч і менш актуальні, бо стартують трохи пізніше (не з початку року), але не менш важливі. Отже, фору в часі, надану законодавцем, потрібно ефективно використати — приготуватись до таких нововведень.