Бухгалтерський тиждень, грудень, 2018/№ 51

 • Бюджетна субсидія для фермерів на 1 га сільгоспугідь Постанова КМУ від 24.10.18 р. № 911 «Про внесення змін до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств»
 • ПДВ-обкладення компенсації за втрачений товар: на користь бюджету Лист ДФСУ від 12.11.18 р. № 4790/6/99-99-15-03-02-15/IПК
 • ПДВ-пеня при самовиправленні: «з коли» рахувати? Лист ДФСУ від 19.11.18 р. № 4882/6/99-99-07-02-01-15/IПК
 • Листок непрацездатності: юридична адреса та перевірка комісії Лист ФСС від 21.09.18 р. № 6-14/Н-1277з-1634
 • Індекс інфляції за листопад — 101,4 % Індекс споживчих цін на товари та послуги (він же індекс інфляції) ще трішки «з’їхав»: за листопад його величина склала 101,4 % (за жовтень — 101,7 %).
 • Змінилася форма «прибуткової» декларації Мінфін вніс зміни у форму декларації з податку на прибуток підприємств. Найпомітніша з них — затвердження додатка РІ до рядка 03 РІ декларації в новій редакції.
 • Як скласти новий фін-/не фін- Звіт про управління Мінфін продовжує переводити вітчизняний бухоблік та фінзвітність на «евро»-рейки. Про відповідні новації Закону про бухоблік ви знаєте з торішньої консультації «Зміни до головного бухгалтерського закону: що нас чекає» // «БТ», 2017, № 43-44. Тепер Мінфін затвердив Методичні рекомендації зі складання Звіту про управління.
 • Нові критерії ступеня ризику для екоперевірок Кабмін істотно змінив алгоритм визначення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю).
 • Календар тижня
 • Перша ПДВ-подія «із розривом дат» Для більшості операцій у ПДВ-обліку важлива перша подія. Адже переважно податкові зобов’язання (ПЗ) у продавця/податковий кредит (ПК) у покупця виникають за оплатою або відвантаженням (отриманням) товарів і послуг. Утім, ця подія може виявитися для сторін не завжди синхронною. Детальніше на прикладі конкретних ситуацій розберемо можливий «різнобій».
 • Даруйте та обдаровані будете! (Новорічні подарунки партнерам і клієнтам) Новий рік уже на підході, і багато підприємців заклопотані питаннями, як привітати своїх улюблених контрагентів/клієнтів. Сьогодні ми приділимо увагу таким «вітальним» операціям у розрізі їх оподаткування і відображення у бухобліку.
 • Готуємося до Нового року: оздоблюємо офіс і магазин Переддень Нового року. Вже тільки одна згадка про це свято викликає в уяві різнобарвні вогники гірлянд, подарунки у барвистій упаковці, м’який пухнастий сніг… Щоб створити таке саме відчуття дитячої радості у покупців, підприємства стараються щосили: купують ялинкові прикраси, гірлянди, хлопавки, серпантин та іншу новорічну атрибутику, оздоблюють офіси і торговельні приміщення. Як відобразити такі операції в обліку, щоб не лише у працівників і клієнтів, а також і в бухгалтера настрій залишився святковим, розповімо в сьогоднішній статті.
 • Здрастуй, добрий Миколаю, на дарунки я чекаю! Новорічна метушня поступово охоплює все навкруги. Хтось любить новорічний клопіт, а хтось, навпаки, усіма силами намагається уникнути святкових турбот. Але навряд чи є такі, хто не зрадіє новорічному подарунку, особливо якщо йдеться про дітей. Саме про дитячі подарунки і піде мова в цій статті. А точніше, про подарунки від підприємства і профспілки дітям працівників. Чи змінилося щось у плані «подарункового» оподаткування? Що треба врахувати цього року? Розповімо далі.
 • Масштаб підприємства та фінзвітність Останнім часом «гаряча лінія» нашої редакції помітно «почервоніла» від фінзвітних запитань. Особливою популярністю користується мегазапитання: якщо за старими критеріями підприємство було середнім, а за новими стало малим, яку фінзвітність подавати? І ще. Як бути з декларацією з податку на прибуток, адже раніше розраховували податкові різниці? Якщо минулого року були мікро- і подавали фінзвіт за рік, то як бути цього року? Хто повинен подавати фінзвітність за МСФЗ? Які правила переходу з однієї класифікаційної групи до іншої? Розберемося разом…
 • Доплата до МЗП: розбираємо нюанси розрахунку Доплата до МЗП… Ніби як вже й розібралися з нею. Але, ні. Періодично у наших читачів виникають запитання з того, як і в яких випадках її потрібно нараховувати. Ми вирішили коротко і на прикладах нагадати вам правила розрахунку доплати до МЗП. Отже, поїхали!
 • Податкова знижка — 2017: хто не встиг, той запізнився У певних випадках «зарплатний» дохід за бажання можна зменшити на суму податкової знижки і повернути собі ПДФО-переплату, що виникла. Про те, як це зробити, чому це питання може бути актуальне наприкінці року, а також про те, чи можна включити цього року до суми податкової знижки оплату за дошкільне, шкільне та позашкільне навчання — поговоримо далі.
 • Індексуємо зарплату за грудень 2018 року Індекс споживчих цін за жовтень 2018 року склав 101,7 %. Як він вплине на коефіцієнти індексації за грудень 2018 року, розповімо нижче.
 • Компенсація за затримку виплати зарплати у грудні 2018 року Індекс споживчих цін за листопад 2018 року склав 101,4 %. Як він вплинув на коефіцієнти компенсації при виплаті зарплатних боргів у грудні 2018 року, розповімо в нашій консультації.
 • Технічно складні побутові товари vs «РРО-імунітет» єдиноподатників Останнім часом податківці завзято взялися перевіряти госпсуб’єктів, які торгують технічно складними побутовими товарами (далі — ТСПТ), і нараховувати штрафні санкції за незастосування або неправильне застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Ну а оскільки запитання, пов’язані з «РРО-імунітетом» і торгівлею ТСПТ, регулярно надходять до нашої редакції, сьогодні ми вкотре торкнемося цієї теми.
 • Директорські запитання: «трудові переміщення», делегування повноважень Взаємовідносини директора і підприємства — це тема, що викликає завжди безліч запитань. У сьогоднішній статті обговоримо такі питання:
  1) делегування повноважень директора на час його відпустки: кому і як можна доручити виконання обов’язків;
  2) можливості підписання директором документів під час відпустки;
  3) зміни статусу директора з основного працівника на сумісника.
 • Інформпослуги від ФОП на ЄП: підтверджуємо документально Чи може підприємство на загальній системі відобразити у витратах для податку на прибуток інформаційно-консультаційні послуги, отримані від ФОП-єдинника? Чи достатньо для цього акта виконаних робіт зі змістом послуги «Послуги з консультування з питань комерційної діяльності й керування»? Чи потрібні ще якісь підтвердні документи?
 • РРО-тонкощі для ФОП на ЄП У IV кварталі 2018 року сума доходу фізичної особи — підприємця (ФОП) третьої групи єдиного податку (ЄП) — не платника ПДВ, що був отриманий готівкою і через POS-термінал, перевищила 1 млн грн. Коли необхідно зареєструвати РРО? Чи треба його реєструвати, якщо надалі підприємець не планує отримувати доходи в готівковій формі? І чи можна вважати дохід, отриманий через POS-термінал, безготівковим?
 • ФОП на ЄП здає приміщення в суборенду Фізична особа — підприємець (ФОП) на єдиному податку (ЄП) групи 2 орендує приміщення у приватного акціонерного товариства (ПрАТ). Чи допустимо це? Чи можна таке приміщення здати в суборенду громадянинові (фізособі)? Чи потрібно видавати квитанцію при прийнятті готівкової орендної плати? Чи потрібен акт виконаних робіт/послуг?
 • Продаємо залишки пестицидів: без ліцензії, але з дозволу Фермерське господарство до початку сезонних робіт закупило агрохімікати та пестициди. Після проведення сезонних обробок у підприємства утворилися їх невикористані залишки. Чи можна продати такі залишки агрохімікатів та пестицидів? Чи потрібні для цього ліцензія та/або спеціальні дозволи?
Перейти до номеру
 • № 52-53
 • № 50
 • № 49
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить