Призову на військову службу під час мобілізації не підлягають... Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення зміни до статті 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо звільнення від призову на військову службу під час мобілізації окремих категорій педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» (реєстраційний № 2620).
Електронне звернення вийшло на рівень електронної петиції Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції» (реєстраційний № 2299).
Про мінімальний страховий стаж для призначення пенсії за віком Мінімальний страховий стаж у 15 років дає право кожному громадянину розраховувати на державну пенсію по досягненні встановленого законодавством віку. Що робити тим, хто навіть такого стажу не має, іноземцям та особам без громадянства, які проживають в Україні? Вони не отримають навіть мінімальної допомоги від держави?
Започатковано співпрацю Держфінмоніторингу та Національного антикорупційного бюро України Головою Державної служби фінансового моніторингу України Ігорем Черкаським та Директором Національного антикорупційного бюро України Артемом Ситником 30 червня 2015 року підписано Угоду про міжвідомче та інформаційне співробітництво у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та протидії корупції в Україні.
Нові правила діловодства у державних органах і органах місцевого самоврядування Міністерство юстиції України наказом від 18.06.2015 р. № 1000/5 затвердило нові Правила діловодства та архівного зберігання документів у державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях. Одночасно з набуттям чинності цими новими правилами втратили чинність Правила роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затверджені наказом Державного комітету архівів України від 16.03.2001 р. № 16. Пропонуємо нашим читачам у цій статті розглянути основні моменти, визначені новим нормативним документом.
Quo vadis, Україно? Децентралізація у змінах до Конституції У Верховній Раді України 1 липня було зареєстровано проект Закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади). Суб’єкт права законодавчої ініціативи, автор і ініціатор цього законопроекту — Президент України. Тож яким є погляд Президента на те, яким шляхом має йти держава, якою буде кінцева мета започаткованої децентралізації, побачимо у цій статті.
Електронне урядування — ініціативи Президента України На відміну від деяких кандидатів в Президенти України, в передвиборчих програмах яких були програмні пункти, так чи інакше пов’язані з впровадженням чи використанням технологій електронного урядування (загалом 8 кандидатів), — у передвиборчій програмі П. Порошенка не було конкретних гасел з цієї проблематики.
Право на відпустку. Методичні рекомендації Відпустка — що може бути краще для працівника? Спочатку ми її очікуємо, рахуємо дні до початку, а потім ще рік тішимо себе приємними спогадами.
Психологічний супровід кадрової роботи: мотивація працівників Основним і визначальним фактором будь-якої діяльності є людина з її потребами та ціннісними орієнтирами. Працювати з мотивами, розуміти, що спонукає людей до праці, усвідомлювати їхню карту світу, вміти використовувати ці знання на користь професійної діяльності державної структури — це психологічні компетенції її лідера.
У цій статті ми розповімо про професійний досвід фахівців з кадрового менеджменту*, який успішно використовує Вінницький апеляційний адміністративний суд на практиці, розкриємо психологічні аспекти важливості і контексту мотивації працівників, розглянемо техніки мотивації працівників.
Праця жінок: нюанси використання Сьогодні немає жодної організації, установи, де б не використовувалася праця жінок. Які трудові права, пільги і гарантії мають жінки? Про що потрібно пам’ятати роботодавцям, які використовують найману працю жінок, поговоримо у цій статті.
Додаткова відпустка на дітей: якщо неповнолітня дитина вже одружена... В установі працює жінка — одинока мати. У неї є 16-річна донька (дата народження — 30.01.99 р.), яка у червні 2015 року вийшла заміж. Чи може працівниця скористатися правом на додаткову відпустку на дітей у 2015 році?
Новий режим роботи установи: кадрові нюанси... Керівництво установи, що розташована у зоні АТО, вирішило змінити режим роботи працівників установи шляхом встановлення неповного робочого часу. На що потрібно звернути увагу кадровій службі?
Донарахування до МЗП, якщо працівника мобілізували Працівника мобілізували в середині звітного місяця. Тому цього місяця йому буде нараховано заробітну плату за фактично відпрацьовані дні та середній заробіток у зв’язку з призовом під час мобілізації. Чи потрібно дотримуватися вимоги про ЄСВ з мінзарплати?
Святково-вихідний збіг: як зробити перенесення при неповному робочому тижні Працівник в установі працює в режимі неповного робочого тижня. Крім загальних вихідних днів (субота і неділя), йому встановлено 1 вільний від роботи день у понеділок. Чи переносити 24 серпня 2015 року (понеділок) на вівторок — 25.08.2015 р.?
Перевірка декларації у перехідному періоді Відповідно до положень статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, здійснюється шляхом її заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Оскільки зазначене Агентство ще не створене і не працює, яким чином і куди подавати декларацію?
Указ Порядку не вказівка! Або за яким нормативним документом здійснювати спецперевірку Незважаючи на те, що старий антикорупційний Закон втратив чинність, ще й досі залишається чинним Указ Президента України від 25.01.2012 р. № 33 «Про Порядок проведення спеціальної перевірки відомостей щодо осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування», який було видано відповідно до статті 11 старого Закону. Тож яким нормативним документом слід користуватись при здійсненні спецперевірки?
Строковий трудовий договір набув характеру безстрокового З директором комунальної установи розпорядженням голови облдержадміністрації було укладено строковий трудовий договір-контракт. Після закінчення строку цього договору трудові відносини фактично тривали більше року і жодна зі сторін не вимагала їх припинення. Після зміни керівництва облдержадміністрації постало питання про зміну директора комунальної установи. Якими мають бути дії кадрової служби по звільненню цього працівника?
Працівник-інвалід і невідпрацьована відпустка До районної ради у квітні цього року прийняли на роботу працівника-інваліда? У липні він виказав керівнику підрозділу бажання піти у щорічну оплачувану відпустку. Чи має право працівник-інвалід піти у щорічну відпустку, не відпрацювавши перші шість місяців?
Позаштатний працівник: робота «під прикриттям» За яких підстав керівник установи може прийняти на роботу працівника за посадою, яка не передбачена штатним розкладом, уклавши з ним трудовий договір?
Незамінний працівник: як перенести відпустку на наступний рік У зв’язку із скороченням штату управління завідувача сектору, який виконує обов’язки скороченого працівника, ніким замінити на час відпустки. Чи можна і яким чином такому працівникові перенести відпустку на наступний рік?