Податки та бухгалтерський облік, лютий, 2015/№ 12

 • Змінено форму податкової декларації з ПДВ Мінфін наказом від 23.01.2015 р. № 13 вніс зміни до форм:
  — податкової декларації з податку на додану вартість;
  — уточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
 • Є нова декларація з акцизного податку! Мінфін наказом від 23.01.2015 р. № 14 затвердив:
  — форму Декларації акцизного податку (з 9-ма додатками);
  — Порядок заповнення та подання декларації акцизного податку.
 • Банки не перевіряють суму ЄСВ при видачі коштів на зарплату ДФСУ в листі від 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16 нагадує, що на сьогодні банки повинні перевіряти, щоб клієнт із документами на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати одночасно подав документи про перерахування коштів для сплати сум ЄСВ у сумі не меншій, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати.
 • Повідомлення про прийняття на роботу подавати не треба ДФСУ у листі від 29.01.2015 р. № 2627/7/99-99-17-03-01-17 роз’яснює, що оскільки на сьогодні відсутній порядок повідомлення податкового органу про прийняття працівника на роботу, то заповнення таблиці 5 додатка 4 до Порядку № 454* вважається «повідомленням», яке подається у складі обов’язкової звітності за календарний місяць до територіальних органів ДФС із зазначенням трудових відносин із прийнятими працівниками.
 • Звітуємо із «майнових» податків за старими формами З метою забезпечення виконання вимог Закону України від 28.12.2014 р. № 71-VIII до затвердження нової форми звітності із податку на нерухомість ДФСУ рекомендує звітувати з цього податку за формою Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затвердженої наказом Мінфіну від 01.07.2014 р. № 735 (лист від 28.01.2015 р. № 2444/7/99-99-17-04-01-17).
 • Відпустки «за свій рахунок» працівникам в зоні АТО Законом України від 15.01.2015 р. № 121-VIII доповнена новим видом неоплачуваної відпустки ст. 25 Закону України «Про відпустки» від 15.11.96 р. № 504/96-ВР. Відтепер працівники, які працюють на території проведення АТО, мають право на отримання відпустки без збереження заробітної плати на весь період проведення АТО з урахуванням часу, необхідного для повернення до місця роботи, але не більш як 7 календарних днів після прийняття рішення про припинення АТО.
 • «Про звітність, авансові внески, консолідовану сплату податку та ін. » Лист ДФСУ від 29.01.2015 р. № 2707/7/99-99-19-02-01-17
 • Методичні рекомендації щодо особливостей уточнення податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу Затверджено наказом ДФС України від 17.01.2015 р. № 13 (витяг)
 • Податкова накладна: наднова, але нічого фатального Ось ми й перетнули першу значущу дату на шляху до світлого майбутнього O. З 1 лютого запрацювала в тестовому режимі система електронного адміністрування (СЕА): загальна реєстрація ПН у ЄРПН, штрафи за прострочення в реєстрації більше 30 днів… І до цієї радісної події Мінфін трохи підправив правила виписування ПН. Новинок небагато, але є серед них і мегаістотні. Починаємо…
 • «Злютневі» новинки реєстрації в ЄРПН Не встигли й оком змигнути, а лютий уже й тут. А з ним і обов’язкова поголовна реєстрація ПН і РК в ЄРПН. До цієї дати дозріли довгоочікувані зміни до кабмінівського Порядку № 1246*. Нові правила КМУ намалював практично в останній день. А працюють вони з 01.02.2015 р. Давайте їх розбирати.
 • Глава друга — транспортна (скоромовка про податок на транспорт) Ні, скоромовка не в тому сенсі, що «Карл у Клари вкрав корали» (хоча від деяких законодавчих норм теж можна запросто зламати язика). Скоромовка в тому сенсі, що зараз дуже швидко розповімо вам про податок на транспорт, оскільки довго тут і говорити нема про що. Ну не встигла ця глава ще вирости і обзавестися хоч якоюсь репутацією. Занадто мало живе. Тому давайте пробіжимося швиденько скупими «транспортними» нормами ПКУ** — і якнайшвидше перейдемо до плати за землю.
 • Глава третя — земельна (розповідь про плату за землю) Читаючи попередні статті про податок на майно (див. «Податки та бухгалтерський облік», 2015, № 10, с. 9 і 13, а також с. 17 сьогоднішнього номера), ви з’ясували, що і він сам, і всі його складові належать до місцевих податків. Отже, не оминула ця доля і плату за землю. Що конкретно це дає землекористувачам? Чи варто їм боятися третьої, давно знайомої глави триголового чудовиська на ім’я «податок на майно»? Чи вона найбільш мирна і цілком передбачувана? Якби ж то знати…
 • Новий мораторій на перевірки: кому пощастило найбільше? У грудні 2014 року завершилася дія «старого» мораторію на перевірки*. Проте не встигли засумувати, як з 1 січня «запрацював» новий. При цьому, порівняно з його «попередником», з’явилися істотні зміни — і деякі навіть на краще! Кому пощастило, а кому не дуже — далі й з’ясуємо.
 • Податковий компроміс, або Як «відскочити» за 5 %?.. «С восторгом предаюсь
  в руки родной милиции,
  надеюсь на нее и уповаю!»
  (З к/ф «Іван Васильович змінює професію»)
  Справжня податкова реформа, як правило, передбачає періоди особливо лояльного ставлення до двох «маргінальних» категорій платників.
  Тим, хто думає занадто погано і кому не під силу одразу ж розібратися в нових правилах оподаткування, надають відстрочення від штрафів. Наприклад — відстрочення на рік штрафів за порушення з податку на прибуток за підсумками 2015 року.
  Тим же, хто думав занадто добре — так добре, що «надумав» істотні суми ухилення від сплати податків і тепер побоюється приходу добре думаючих перевіряючих, — дають можливість розкаятися та уникнути покарання. Як? Сплатити невелику частину сум заниження. І почати з нового аркуша. Мається на увазі — з чистого…
  І називається ця процедура податковим компромісом.
 • Трансфертне ціноутворення: рукоділля чи рукоблудство?.. Трансфертна революція, про яку так довго говорили всі, кому не лінь, відбулася!.. Утім, при детальному знайомстві з результатами потуг законодавця при всій серйозності новацій, клавіші ніяк не складаються в комбінацію — «революція»… Але найприємніше, що написати «усе погано» теж немає підстав! Більше того: після всіх страхів, навіяних законопроектом і дебатами фахівців, можна сміливо стверджувати, що все не так уже й погано. У чомусь стало навіть краще.
 • Корінь в квадраті, або Як філіям сплачувати податок на прибуток Податкова реформа поставила з ніг на голову чимало звичних для нас речей. Але найбільших змін зазнали правила справляння податку на прибуток — їх переписали практично повністю. І одним із відкритих запитань є проблема філій, які до податкової реформи самостійно сплачували податок на прибуток. Та й з консолідованою його сплатою також не все зрозуміло… Що чекає на філії у новій податковоприбутковій реальності? Розберемося…
 • Звіт з ЄСВ: таблиці 1 і 6 «посварилися» через «мінімалку» Купа нововведень, що звалилася на нас після Нового року, просто не могла не потягнути за собою лавину практичних проблем. А ось і прогнозовані «ластівки»… Перший Звіт з ЄСВ за 2015 рік — і вже невідповідності. Усе частіше запитання викликає ситуація, коли фактичний заробіток працівника менший мінімальної зарплати. Давайте розберемося, що тут у нас зі звітністю?
 • ЄСВ з мінзарплати та неоплачуваний період Чи треба виконувати вимоги ч. 5 і 6 ст. 8 Закону № 2464* щодо нарахування ЄСВ з «мінімалки» для працівників, які на законних підставах цілий місяць були у відпустці без збереження зарплати відповідно до ст. 25 і 26 Закону про відпустки**? Як бути з прогулом працівника, відпусткою для догляду за дитиною до 3 (6) років, неоплачуваним лікарняним тощо?
 • Чим запам’ятався січень
Перейти до номеру
 • № 17
 • № 16
 • № 15
 • № 14
 • № 13
 • № 11
 • № 10
?

За допомогою цієї функції ви зможете швидко перейти до номеру, що вас цікавить