№40

Податки та бухгалтерський облік, травень, 2018/№ 40 Інші номери журналу ›
 • ДФСУ наполягає: РК до «старих» ПН обов’язково з кодом УКТ ЗЕД Лист ДФСУ від 12.04.2018 р. № 1545/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
 • Момент складання РК Сьогоднішній тематичний номер ми вирішили присвятити оновленим «не гласним» правилам складання і реєстрації РК у ЄРПН. Де за основне — уніфікація причин коригування і нові алгоритми заповнення РК для кожної з причин. Контролери вже встигли завалити своїми версіями «коректного» складання РК. І ми неодноразово доводили їх до вашої уваги. Єдиного виразного документа, що пояснює всі ці «диво-новинки», немає! Тому, зібравши воєдино останні версії від податківців, спробуємо хоч якось структурувати нові порядки РК-2018. І розпочнемо з моменту складання розрахунку коригування (РК). На яку подію і дату слід орієнтуватися в разі його складання? Давайте з’ясуємо останні версії податківців.
 • Відображення РК у ПДВ-звітності Тепер розберемося, як і коли продавцеві й покупцеві (платникам ПДВ) показувати результати коригування в ПДВ-звітності. Кому важливий РК, зареєстрований у ЄРПН, а кому навіть без РК доведеться відображати наслідки коригування в декларації з ПДВ.
 • Вплив РК на ΣПеревищ Різнобій з відображенням даних коригування в декларації з ПДВ і періодом реєстрації РК у ЄРПН може обернутися підступним показником ΣПеревищ, що відбирає в платника ліміт! Давайте з’ясуємо, за яких обставин він виникає та як його уникнути.
 • Штраф за несвоєчасну реєстрацію РК Розрахунок коригування (РК), так само як і податкова накладна (ПН), має бути зареєстрований у ЄРПН. І нехтувати цим обов’язком не варто. Адже за несвоєчасну реєстрацію (так само як і за її відсутність) передбачено штраф. Кого і на скільки штрафуватимуть? Про це ми зараз і поговоримо.
 • РК: причини коригування Мабуть, найгучнішою зміною стало введення 7 «дозволених» причин коригування. Про них стало відомо з квитанцій. Давайте з’ясуємо, в яких випадках застосовують кожну з них.
 • Нумерація рядків у РК Тепер детальніше поговоримо про заповнення РК. Адже тут останнім часом відбулося чимало змін. На жаль, більшість із цих змін вигадана самими податківцями, ніде в законодавстві ви не знайдете відповідних норм. Чи не найбагатостраждальнішою за останні півроку була «порядкова» графа 1 РК, у якій наводиться нумерація рядків. Далі про неї.
 • Приклади заповнення РК Ну а тепер, вивчивши «матчастину», розглянемо на прикладах, як складати по-новому РК у найпоширеніших ситуаціях.
 • Коригування і коригувальні події без РК У попередніх статтях сьогоднішнього номера ми розглядали різноманітні ситуації, пов’язані з ПДВшною необхідністю складати розрахунок коригування. Однак буває й так, що можна обійтися без цього «супутника» податкової накладної. Що це за ситуації? Давайте подивимося!
 • «Немає проблем? Створимо!», або Вигадки фіскалів про ЄРПН-реєстрацію РК Цього року на початку весни читачі буквально «засипали» нашу «гарячу лінію» запитаннями про проблеми із реєстрацією РК. На жаль, єдине, що працювало для усунення цих проблем, — метод «наукового штрику». Бо ж проблеми з ЄРПН-реєстрацією були не тому, що читач неправильно заповнював РК, а тому, що фіскали раптово ввели низку додаткових вимог до заповнення РК, не прописаних у Порядку № 1307. Доходило до того, що платники не могли зареєструвати РК через один зайвий пробіл у номенклатурі! У цій статті спробуємо створити концентровану «добірку» подібних вигадок фіскалів.
 • Якщо не вдається зареєструвати РК Усіх складнощів, з якими щодня стикаються платники при реєстрації розрахунків коригування (РК), і не перелічиш: то в номенклатурі ненавмисно виявляється зайвий пропуск, то в якійсь із порожніх клітин сховається невидимий нуль... І все — РК у ЄРПН не реєструються. Але такі недоліки нехай важко, але виправити можна. А що, якщо причину відмови в реєстрації усунути неможливо? Давайте розберемо одну з таких ситуацій.
 • Якщо зайва ПН заблокована, зареєструвати РК до неї вийде Помилкову (зайву) ПН заблокували. Чи можна (або чи потрібно) до такої зайвої ПН виписати РК і зареєструвати його в ЄРПН?
 • РК до «компенсаційних» і «мінбазних» ПН Підприємство складає розрахунки коригування до зведених податкових накладних (складених на підставі п. 198.5 ПКУ) і до податкових накладних, за якими ПДВ донараховувався за правилом «мінбази». Яку причину коригування зазначати у таких РК?
 • Складаємо РК до підсумкової податкової накладної Підкажіть, як правильно заповнити розрахунок коригування (РК) до підсумкової податкової накладної (ПН)?
 • Чи можуть заблокувати РК, що не видаються покупцеві Чи можуть призупинити реєстрацію розрахунку коригування (РК) до податкової накладної (ПН), яка не видається покупцеві та/або складена на звільнені від оподаткування операції?
 • Помилка в типі причини Підприємство склало податкову накладну, яка не підлягає наданню покупцю. У ній зазначено помилковий тип причини. Як виправити таку помилку?
 • Перелік основних документів, що використовуються у тематичному номері
App
Завантажуйте наш мобільний додаток Factor

© Factor.Media, 1995 -
Всі права захищені

Використання матеріалів без узгодження з редакцією заборонено

Ознайомитись з договором-офертою

Приєднуйтесь
Адреса
м. Харків, 61002, вул. Сумська, 106а
Ми приймаємо
ic-privat ic-visa ic-visa
Powered by
Factor Web Solutions

Ми використовуємо cookie-файли, щоб зробити сайт максимально зручним для вас та аналізувати використання наших продуктів та послуг, щоб збільшити якість рекламних та маркетингових активностей. Дізнатися більше про те, як ми використовуємо ці файли можна тут.

Дякуємо, що читаєте нас Увійдіть і читайте далі