Аби передати в оренду генератор, орендодавець має укласти з наймачем (орендарем) договір найму (оренди). При цьому орієнтуються на правила укладення таких договорів, передбачені гл. 58 ЦКУ. Докладно про них див. у статті «Правові аспекти оперативної оренди» // «Податки & бухоблік», 2021, № 74.
Для укладання договору оренди достатньо простої письмової форми. Нотаріально посвідчувати його не обов’язково. Втім, якщо сторони договору оренди забажають, то, звісно, це можна зробити.
Договір оренди є платним і строковим. Тобто генератор передається в користування орендареві на певний строк (ч. 1 ст. 763 ЦКУ) і за це справляється встановлена договором оренди плата (ч. 1 ст. 762 ЦКУ).
Також доцільно передбачити в договорі оренди, хто (орендодавець чи орендар) нестиме витрати на ремонт генератора у разі виходу його з ладу. У загальному випадку провести поточний ремонт — обов’язок орендаря (ч. 1 ст. 776 ЦКУ). Тоді як капітальний ремонт лягає на плечі орендодавця (ч. 2 ст. 776 ЦКУ). Звісно, сторони можуть відхилитися від цього правила та інакше розподілити обов’язки в договорі.
Передають генератор в оренду (і повертають його з оренди) за актом приймання-передачі об’єкта оренди
Такий акт зазвичай складають у довільній формі, позаяк затвердженої форми наразі не встановлено. Але щоб акт приймання-передачі був первинним документом, він має містити всі обов’язкові реквізити, передбачені ч. 2 ст. 9 Закону про бухоблік*.
* Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.99 № 996-XIV.