Податкова знижка на навчання: минулорічні витрати не згорають Наказ ДФСУ від 06.04.15 р. № 247 «Про затвердження Узагальнюючої податкової консультації щодо включення до податкової знижки за звітний рік сум витрат, понесених у минулому році на оплату вартості навчання за місяці звітного року»
Нові довідники податкових пільг ДФСУ традиційно обновила довідники податкових пільг — станом на 01.04.15 р.: Довідник податкових пільг, що є втратами доходів бюджету, № 74/1 і Довідник інших податкових пільг № 74/2.
Працівник у зоні АТО не вийшов на роботу: звільнити не можна! Багато підприємств і підприємці, які все ще працю- ють у зоні проведення АТО, втратили зв’язок зі своїми працівниками. Останні не вийшли на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я.
Перевірки об’єктів підвищеної небезпеки: Кабмін дозволив Згідно із Законами України від 28.12.14 р. № 76-VIII і від 02.09.14 р. № 1669-VII діє мораторій на перевірки у 2015 році. Подробиці ви можете знайти у «БТ», 2015, № 6, с. 38. Загальна вимога зазначених законів для проведення перевірок — дозвіл КМУ.
База обкладення ПДВ для готової продукції: нюанси від податківців З 01.01.15 р. для бази обкладення ПДВ була встановлена мінімальна межа, нижче за яку нараховувати ПЗ не можна. Для різних об’єктів були встановлені свої власні ліміти. Для самостійно виготовлених товарів (готової продукції) — їх собівартість. Ось у принципі і все, що було відомо платникам ПДВ на 01.01.15 р. З настанням квітня податківці вирішили роз’яснити, яку саме собівартість потрібно використовувати та коли донараховувати ПДВ. Що з цього вийшло — ми зараз з’ясуємо.
Акт на роботи/послуги не підписаний, а ПН вже зареєстрована в ЄРПН: що робити з ПК Платники ПДВ знають, що обов’язковою умовою віднесення сум ПДВ до складу ПК є наявність ПН, зареєстрованої в ЄРПН. Однак у житті не завжди є місце правилам. Тому на практиці виникають ситуації, коли постачальник складає ПН і реєструє її в ЄРПН. Але водночас акт виконаних робіт або наданих послуг, на підставі якого і була виписана ПН, ще не підписаний покупцем. Його разом з іншими документами лише надіслали на затвердження покупцю. Що в такому разі робити з ПН? Чи можна її включати до ПК? Давайте розберемося.
«Прибуткова» декларація: чи подавати за I квартал 2015 року? Багато хто з платників податку на прибуток ніяк не прийде до тями після «перебудови» у розділі III ПКУ. А на горизонті вже майорить кінець звітної кампанії за I квартал 2015 року. І виникає цілком обґрунтоване запитання: хто в ній має брати участь? Чи залишилися «живими» платники податку на прибуток, які повинні подати декларацію за підсумками I кварталу? Відповідь на це запитання ви знайдете в нашій статті.
Створюємо резерв відпусток, оглядаючись на податковий облік Резервування відпусток — обов’язкова процедура, яку застосовують не перший рік. Але з 01.01.15 р. її значущість для платників податку на прибуток зросла в рази, адже тепер резерв впливає на податковий облік. У зв’язку з цим сьогодні ми нагадаємо, що потрібно врахувати при розрахунку «відпускного» резерву, щоб «не було до чого причепитися».
Бережіть природу, або Звітуємо з екоподатку за І квартал 2015 року Податкова реформа з 01.01.15 р. перекроїла правила обкладення багатьма податками, не оминула вона й екологічний податок. Ці нововведення не змінили загального механізму стягнення цього податку, хоча дещо уточнили перелік суб’єктів господарювання, які мають його сплачувати. Тому освіжимо в пам’яті основні правила, які слід врахувати при поданні звітності за I квартал 2015 року.
Декларація про валютні цінності: хто, коли та як подає? Суб’єкти ЗЕД уже давно стикаються з необхідністю декларування валютних цінностей і майна, які знаходяться за межами України. Однак запитання щодо подання валютної декларації продовжують регулярно надходити до нашої редакції. Оскільки наближається черговий строк декларування, сьогодні ми детально розберемося з «валютно-деклараційними» нюансами.
Додатковий збір з імпорту: сплачуємо та обліковуємо Додатковий імпортний збір запроваджений з 25.02.15 р. строком на 12 місяців. Уже точаться розмови про можливе пониження його ставок або навіть про скасування. Однак щоб б там не було, сплачувати збір і відображати його в обліку доводиться сьогодні. За допомогою цієї статті ви розберетеся в цих питаннях без особливих зусиль.
Достроковий вихід з декрету: заглиблюємося в кадрові та оплатні нюанси Приводом для написання цієї статті стало запитання від нашої читачки такого змісту. На підставі листка непрацездатності працівниці надана відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами з 08.12.14 р. по 12.04.15 р. (126 календарних днів). Допомога по вагітності та пологах була нарахована та виплачена їй у грудні 2014 року в розмірі 13230 грн. за всі дні такої відпустки. Чи може працівниця вийти з декретної відпустки раніше на три тижні — 23 березня 2015 року? Які документи необхідно оформити? Чи нараховувати їй зарплату за відпрацьовані дні, які збігаються з декретною відпусткою? Що робити з допомогою по вагітності та пологах за недовикористані дні такої відпустки? Ситуація є нетривіальною. Тому мало хто з роботодавців знає, що робити в цьому випадку. Розглянемо її від А до Я.
Чи потрібно відображати роздрібний акциз у чеку РРО та що може загрожувати, якщо в чеку акциз не виділено? Податківці вже досить давно у своїх роз’ясненнях наполягають на необхідності відображення у чеку РРО суми акцизного податку. І це при тому, що багато хто з власників РРО ще не встиг / не вважав за потрібне перепрограмувати свої апарати відповідним чином. Наскільки є правомірними вимоги податківців? Що може загрожувати підприємству, яке не виділяє у чеку РРО акцизний податок? З цим питанням розберемося далі.
Роздрібний акциз: як його обліковувати в доходах ФОП Я бухгалтер, веду облік у декількох ФОП: на єдиному податку та на загальній системі. З 01.01.15 р. додалися проблеми з обліком акцизного податку. Як його правильно обліковувати у Книзі доходів і витрат ФОП: уключати до доходу всю суму виручки чи виручку за мінусом акцизного податку? Як усе ж таки правильно діяти?