Портові збори: корисне для приморських міст Наказ Мінінфраструктури України від 24.07.15 р. № 281 «Про внесення змін до наказу Міністерства інфраструктури України від 27 травня 2013 року № 316»
Валютні обмеження, або «Ні кінця, ні краю...» Постанова Правління НБУ від 03.09.15 р. № 581 «Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України», постанова Правління НБУ від 03.09.15 р. № 582 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»
Дефляція тримається: серпневий індекс — 99,2 % Другий місяць поспіль Держстат фіксує дефляцію. За даними Держслужби статистики, індекс споживчих цін на товари/послуги (він же індекс інфляції) у серпні 2015 року порівняно з липнем 2015 року становив 99,2 %.
Вибори, вибори… Відкриваємо банківські рахунки Зміни до Інструкції про порядок відкриття, використання та закриття рахунків у національній та іноземних валютах* стосуються поточних і накопичувальних рахунків виборчих фондів і кандидатів в депутати та місцеві голови.
Є печатка — використовуй її Мінсоцполітики також вставило свої «5 копійок» в тему використання печатки: усі суб’єкти господарювання, які згідно з установчими документами мають печатку, повинні її використовувати.
Обкладаємо безпроцентні позики: старі проблеми на новий лад? Тільки-но всі позичальники зраділи, що безпроцентні позики вже не дискримінуються щодо податку на прибуток, як на обрії «замаячила» нова біда. Аналітики звернули увагу на те, що в бухобліку довгострокові позики підлягають дисконтуванню, а це призводить до виникнення доходів. У результаті у багатьох виникли запитання: які доходи виникають, в якому розмірі? Пропонуємо спокійно розібратися з цим.
Пункт 198.5 ПКУ: чи завжди потрібно нараховувати зобов’язання З 1 липня 2015 року стартували нові правила формування ПК за товарами/послугами, які отримуються або ж починають використовуватися в неоподатковуваних операціях чи негосподарській діяльності. Згідно з ними до складу ПК потрапляє весь «вхідний» ПДВ незалежно від напрямку використання придбаних товарів/послуг. І тільки при настанні певних подій він компенсується шляхом нарахування ПЗ з ПДВ. Але чи завжди спрацьовує встановлене правило? Зазначимо відразу, з нього є декілька винятків. Саме про них ми сьогодні й поговоримо.
Комісія на купівлю: оформляємо та обліковуємо правильно Договір комісії знайомий практично всім. Про договір комісії на продаж ми говорили у «БТ», 2015, № 34-35, с. 27. Проте доручати посереднику можна не лише продаж товарів (робіт, послуг), а й їх купівлю в інших осіб. У цій статті ми розглянемо ситуацію, коли комісіонер за дорученням комітента (замовника) шукає та придбаває товар за відповідну винагороду. При цьому виходитимемо з того, що всі учасники цих операцій є платниками податку на прибуток і ПДВ.
Трансфертне ціноутворення: зросли критерії та штрафи Закон № 609 уніс чергові зміни до правил ТЦУ: з 13.08.15 р. перелік контрольованих і неконтрольованих операцій підкоригували, вартісні критерії для визначення операцій контрольованими збільшили, штрафи підняли, «дружбу» ПДВ і ТЦУ припинили. І це ще не все. Коротенький анонс поправок ви отримали у № 33 нашої газети. Сьогодні, як і обіцяли, розглянемо зміни детально.
Анулювання ПДВ-реєстрації: здійснюємо умовний продаж При будь-якому з варіантів анулювання ПДВ-реєстрації, тобто за рішенням податкового органу або платника ПДВ, суб’єкт господарювання зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ. Як це здійснити, поговоримо далі.
Індексація заробітної плати за вересень 2015 року Знову у нас на порядку денному зарплатна індексація. З офіційною інфляцією нібито полегшало — за липень 2015 року у нас взагалі дефляція (99,0 %). При цьому Уряд обіцяє достроково підвищити базові соціальні стандарти. Як вплине така ситуація на індексацію вересневих доходів? Про усі «родзинки» довідаєтеся в сьогоднішній статті.
Компенсація за затримку виплати зарплати у вересні 2015 року Держслужба статистики оприлюднила індекс споживчих цін за серпень 2015 року. Він знову не перевищив 100-відсоткову позначку (99,2 %). Як серпневий індекс інфляції вплине на компенсацію зарплатних боргів, що виплачуються у вересні 2015 року, розглянемо далі.
Процедура накладання дисциплінарних стягнень: 6 важливих етапів У попередньому номері (див. «БТ», 2015, № 36, с. 38) ми вже відзначали: дисциплінарні стягнення застосовує роботодавець. Порядок накладення загальних дисциплінарних стягнень прописано у ст. 147 — 152 КЗпП. Причому для того, щоб у подальшому уникнути конфліктних ситуацій з працівниками (особливо якщо вибрано такий захід стягнення, як звільнення), слід чітко дотримуватись вимог цих норм законодавства. Сьогодні ми розкажемо про процедуру накладення дисциплінарних стягнень.