Реєстр ІПК: нарешті він затверджений! Наказ Мінфіну від 24.05.17 р. № 523 «Про затвердження Порядку ведення єдиного реєстру індивідуальних податкових консультацій»
Перелік «доступних ліків» розширився! З 01.04.17 р. почала діти програма «Доступні ліки». Суть її полягає в тому, щоб фізичні особи могли отримати в обмін на рецепт сімейного лікаря деякі медичні препарати безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою «Доступні ліки».
Позбавлення оцінювача свідоцтва Фонд держмайна уточнив перелік документів, що надаються для складання кваліфікаційного іспиту на спеціальність «оцінювач-стажист», а також розширив перелік випадків, у яких він має право розглянути питання щодо позбавлення (анулювання) кваліфікаційного свідоцтва оцінювача.
«Виробництво» металобрухту: організація та облік Підставою для написання цієї статті є ситуація, яка виникла в читача. Питання цікаве, тому пропонуємо розібратися з ним разом: підприємство купує кабель, закопаний у землі. Оплачує послуги підприємця, який відкопає кабель, а потім передає його підприємству для очищення від ізоляції. У результаті виходить металобрухт (мідь), який продається без ПДВ (пільга). Про особливості організації й обліку таких операцій ви дізнаєтеся з нашої статті.
З дооцінкою основних засобів, зате — без податкової різниці за п. 140.2 ПКУ Підприємство несе втрати через неврахування при оподаткуванні податком на прибуток частини відсотків за позиками, отриманими від пов’язаної особи — нерезидента, оскільки вимушене розраховувати податкові різниці за п. 140.2 ПКУ. Чи можна якимсь чином вирішити цю проблему, щоб уникнути зайвих податкових втрат? Давайте з’ясуємо разом.
Облік «нехороших» податкових накладних Напевно ви вже знаєте, що наявність зареєстрованої податкової накладної ще не гарантія безперечного права на податковий кредит*. Тепер розберемося детальніше з «дефектними»** податковими накладними. Коли можна показати ПК за такими податковими накладними? Як відновити «викошений» після перевірки контролерами податковий кредит? Що робити, якщо виправити помилку в податковій накладній так і не вдалося?
Договірна відповідальність в умовах блокування ПН Ідея передбачати в договорах поставки санкції за нереєстрацію постачальником ПН не нова*. Але вона заблищала новими барвами, як тільки почала «по-справжньому» працювати система моніторингу і блокування реєстрації ПН. Як подібна процедура вплине на сплату договірних штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію ПН? Чи може постачальник, посилаючись на відсутність своєї вини у блокуванні ПН, уникнути відповідальності? Якщо постачальник все ж таки заплатить штраф, чи може він якимось чином компенсувати свої «штрафні витрати»? Загалом, хто винен і що робити?
Відрядження Кожне підприємство у своїй діяльності стикається з необхідністю направити працівника у відрядження. У сьогоднішній Шпаргалці бухгалтера ви знайдете все необхідне для того, щоб правильно оформити відрядження працівника й облікувати витрати, понесені ним у поїздці.
Лімітно-касова добірка популярних запитань Дотримання ліміту каси — надзвичайно важливе питання, адже контролери так і намагаються покарати тих, кого перевіряють, за його порушення. І оскільки далеко не всі грані питання лежать на поверхні, звернемося до нього знову. При цьому свою розповідь, з вашого дозволу, побудуємо у формі запитань-відповідей.
Підприємець-єдиноподатник із POS-терміналом: облікове питання Підприємець-єдиноподатник групи 2 займається роздрібною торгівлею. Розрахунки з покупцями проводяться не лише в готівковій формі через РРО, але і платіжними картками через POS-термінал. У якій сумі відображати дохід (за вирахуванням комісії банку чи ні)? На яку дату записувати дохід у Книгу обліку доходів: на дату проведення розрахунків через термінал чи на дату зарахування грошей на розрахунковий рахунок? Чи потрібно виправляти записи в Книзі, якщо раніше «термінальну» виручку відображали не на ту дату?
Відображення ПК, якщо реєстрація ПН призупинена Податківці призупинили реєстрацію ПН нашого постачальника. В якому періоді ми зможемо відобразити ПК, якщо в майбутньому цю ПН усе-таки зареєструють?
Обліковуємо врожай зернових За вікном промайнула середина літа. Колоски пшениці вже дозріли, а тому настав час збирати врожай. Щоб усе минуло без проблем, потрібно не тільки своєчасно і без втрат його зібрати, а й правильно відобразити результати виконання цих операцій у бухобліку. Про це та інше ми розповімо у нашій «Темі тижня».