Сільгоспдотація: затверджено Порядок її надання Постанова Кабміну від 08.02.17 р. № 83 «Про затвердження Порядку розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції у 2017 році»
Оновлено форму декларації з екоподатку Мінфін вніс зміни до форми декларації з екологічного податку. У новій редакції викладено додаток 4 «Розрахунок податку за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені)» до податкової декларації.
Довідка про чисельність інвалідів Мінсоцполітики виклало в новій редакції Порядок видачі довідки про чисельність працюючих осіб з інвалідністю.
Банки виконують постанови приватних виконавців Нацбанк вніс зміни до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої постановою НБУ від 21.01.04 р. № 22, відповідно до яких відтепер банки будуть приймати до виконання постанови про арешт коштів приватного виконавця.
Сертифікат аудитора Аудиторська палата виклала в новій редакції Положення про сертифікацію аудиторів. Відповідно до цих змін особа, яка бажає отримати сертифікат аудитора, повинна, як і раніше, пройти кваліфікаційний іспит, що проводиться в два етапи: перший — письмове тестування (або тестування на ПЕОМ); другий — письмове розв’язання ситуаційних завдань, затверджених комісією.
Первинні документи на роботи/послуги: коли складати Проблема зі складанням первинної документації, що підтверджує факт надання робіт/послуг, актуальна вже не перший рік. Думки із цього приводу кардинально різняться: є точка зору, що документи потрібно складати на певну дату, а дехто стверджує, що без них зараз узагалі можна обійтися. Про те, як знайти «золоту середину», ми розповімо у статті.
Виправляємо помилки в ПДВ-декларації: згадуємо загальні правила Початок року, як завжди, для платників ПДВ видався неспокійним. Тут і зміни в ПКУ, і удосконалення в порядку заповнення і реєстрації податкових накладних/РК в ЄРПН, і багато іншого. Погодьтеся, в такому сум’ятті не важко помилитися. Особливо при заповненні звітності. Тому давайте вже зараз підготуємося і згадаємо основні правила самовиправлення помилок, допущених в основній частині ПДВ-декларації. Що ж, уперед!
Додаток Д2 до ПДВ-декларації: як його заповнюють аграрії З початку 2017 року аграріїв позбавили спецрежиму з ПДВ. Тому тепер вони подають лише одну загальну ПДВ-декларацію. У цій декларації від’ємне значення, що виникло у звітному періоді, слід не тільки вказувати у ряд. 21 самої декларації з ПДВ, а й розшифровувати у додатку Д2. Цей додаток аграрії раніше не заповнювали. Тому у багатьох читачів виникли проблеми при його заповненні за січень. Тож давайте з’ясуємо, як «розкидати» від’ємні залишки ПДВ по звітних періодах.
Автомобіль подвійного призначення у підприємця-загальносистемника Перша ейфорія від отримання права на довгоочікувану амортизацію зникла, і приходить усвідомлення наслідків інших новацій-2017 для ФОП. Як ви вже знаєте*, «за бортом» амортизації опинилися витрати на придбання, створення та утримання основних засобів (ОЗ) подвійного призначення. До їх числа потрапили і вантажні автомобілі. Чим вони не догодили законодавцю — незрозуміло. Залишимо це питання на його совісті («маємо те, що маємо»). А самі розберемося з тим, які ж автомобілі набули статусу «подвійного призначення» і які витрати вважати витратами на їх утримання.
Штатний розпис: «кадрова азбука» З активізацією перевірочних дій «трударів» багато хто хоче привести в порядок свою документацію. Щоб «комар носа не підточив». Усе правильно. Пропонуємо розпочати зі штатного розпису.
Оплата за одним договором у рахунок поставки за іншим Яку причину коригування вказати у графі 2 розрахунку коригування (РК) при зарахуванні попередньої оплати, отриманої за одним договором, у погашення заборгованості за товари, поставлені за іншим договором?
Податок на прибуток з інфляції Чи треба індексувати показники фінзвітності за 2016 рік на показник інфляції? З якого фінрезультату (проіндексованого чи реального) нараховувати податок на прибуток?
Строк застосування РРО при продажу складних пристроїв З якого періоду застосування РРО є обов’язковим для платників ФОП на ЄП, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту?
Касові операції Технології не стоять на місці. Усе стрімкіше розвиваються безготівкові розрахунки та електронні платіжні системи. Але і готівка найближчими роками не збирається здавати свої позиції. Більшість українських суб’єктів господарювання так чи інакше у своїй діяльності продовжує використовувати готівкові грошові кошти: отримувати готівкову виручку, видавати зарплату, підзвітні суми, виплачувати дивіденди і здійснювати інші операції з готівкою. Прочитавши цей матеріал, ви зможете без зусиль правильно організувати роботу з готівкою.