Уряд збільшив добові бюджетникам Кабмін вніс зміни в додаток 1 до постанови КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.11 р. № 98.
Надзвичайні заходи на ринку електроенергії Кабмін у зв’язку з блокуванням вантажних перевезень енергетичного вугілля антрацитової групи та з метою забезпечення надійної, безперебійної, стабільної роботи об’єднаної енергетичної системи України продовжив ще на місяць тимчасові надзвичайні заходи на ринку електричної енергії.
Держінвестування ВРУ удосконалила механізм проведення оцінки, відбору й моніторингу інвестиційних проектів, для реалізації яких може бути надано державну підтримку.
Розстрочка у сплаті імпортного ПДВ Кабмін визначився з особливостями надання розстрочення сплати ПДВ під час ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту верстатів для обробки дерева; сушарок для деревини, пресів для виробництва деревностружкових або деревноволокнистих плит та обладнання для виробництва медичних виробів.
Оплачуєте послуги нерезидента? Чим це може обернутися для неплатника ПДВ Для платника ПДВ придбання послуг від нерезидента або надання послуг нерезидентові — цілком звичайне явище. Великих проблем з відображенням таких операцій у ПДВ-обліку не виникає (прочитати про це ви можете в «БТ», 2016, № 37, с. 11). Проте небагатьом відомо, що в певних випадках за «нерезидентськими» операціями доводиться платити ПДВ навіть неплатникові ПДВ. Така неприємна ситуація виникає, коли він отримує послуги від нерезидента. Про оподаткування таких операцій поговоримо в сьогоднішньої статті.
Рентна плата за воду із змішаних джерел: спробуй розрахуй! Нещодавно (див. «БТ», 2017, № 15, с. 29) ми розглядали розрахунок рентної плати за спеціальне використання води. Там звертали увагу на те, що на сьогодні є два підходи до відображення у декларації податкових зобов’язань з рентної плати за спеціальне використання води, якщо у вашій місцевості водяний потік сформовано зі змішаних джерел. При цьому яким із них потрібно користуватися при звітуванні за І квартал 2017 року, податківці досі не можуть визначитись. Тому ми вирішили не стояти осторонь і висловити своє бачення «правильного» способу відображення у декларації нарахованої рентної плати за воду.
Надходження ТМЦ на підприємство: облікові основи Товарно-матеріальні цінності (ТМЦ) — найпоширеніший вид активів. Навряд чи можна собі уявити підприємство, на якому обходилися б без них. У цій Шпаргалці бухгалтера ми зібрали всю інформацію про те, як правильно оформляти і враховувати надходження ТМЦ на підприємство. І почнемо ми з визначення первісної вартості.
«Я за нього!»: якщо працівник виконує додаткові обов’язки Ситуації, коли хтось із працівників підприємства виконує роботу не тільки за себе, а й за свого колегу, зустрічаються досить часто. Причиною тому можуть бути відпустка, хвороба чи відрядження товариша по роботі. А буває й так, що працівник просто суміщає професії (посади) на одному й тому самому підприємстві. Як правильно оформляти таке додаткове трудове навантаження? Як його оплачувати? Давайте, шановні колеги, знайдемо відповіді на ці запитання разом.
Підприємство змінило назву: які наслідки? Приводом для написання цієї статті стали запитання наших читачів щодо зміни найменування підприємства:
1) чи потрібно у зв’язку з цим вживати якихось дій у частині Системи електронного адміністрування ПДВ,
2) яке найменування (старе чи нове) вказувати в податковій накладній, ПДВ-декларації, ЄСВ-звіті і формі № 1ДФ?
У цій статті ви знайдете відповіді на ці та інші запитання.
Штатний розпис: зворотний зв’язок Зовсім нещодавно* ми з вами говорили про те, як скласти штатний розпис. А сьогодні підготували ще один матеріал на цю тему, у якому зібрали ваші «найгарячіші» запитання.
Сумісники і трудова книжка Сумісник хоче, щоб у його трудовій книжці був запис про роботу за сумісництвом? Без проблем! Зараз розповімо, як це зробити.
Витрати загальносистемника: чи можна врахувати ЄСВ? Будь-який підприємець (окрім пенсіонера або інваліда) зобов’язаний сплачувати ЄСВ «за себе». А якщо в нього є наймані працівники, то ще і ЄСВ «за працівників». Чи можна такі суми відносити на витрати? ПКУ дозволяє. Але…
«Як це працює?»: звільнення від ЄСВ для підприємців Якщо фізособа-підприємець є пенсіонером за віком або інвалідом і отримує згідно із законом пенсію або соціальну допомогу, то вона має право не сплачувати ЄСВ «за себе». Усе ніби просто… але є цікаві деталі. Про них і поговоримо.
Передаємо майно в позику: що в ПДВ-обліку Чи є об’єктом ПДВ-обкладення операція з безоплатного отримання платником ПДВ товарів і основних засобів (ОЗ) від резидента — платника ПДВ або неплатника/нерезидента за договором позики?